اولین مسابقه عکاسی کجارو با همکاری موسسه توریسم ایوار و وب سایت پین تا پین از تاریخ ۵ مهرماه روز گردشگری شروع خواهد شد. این مسابقه به منظور شناخت بهتر ایران و با هدف معرفی شهرها و روستاهای زیبا و بی نظیر ایران برگزار خواهد شد و جوایز بزرگی از جمله تور  پاریس به برندگان این مسابقه اهدا خواهد شد. در ادامه با کجارو همراه باشید تا با جزییات این مسابقه و نحوه شرکت کردن در مسابقه آشنا شوید.

 

بالاخره روز آخر ارسال عکس نیز به پایان رسید. حضور چشمگیر شما عزیزان سبب شد که تیم کجارو برای رعایت عدالت و هرچه بهتر برگزار شدن رای‌گیری نهایی، این نظرخواهی را در صفحه اختصاصی آن در وب‌سایت کجارو انجام دهد. به دلایل مختلف این کار بسیار مطمئن‌تر از برگزاری رای‌گیری در صفحه اینستاگرام است و عدالت نیز کاملا برقرار خواهد بود، چرا که همه عکس‌ها همزمان منتشر خواهند شد و هیچ برتری زمانی بین عکاسان وجود نخواهد داشت. برتری صفحه اختصاصی نسبت به صفحه اینستاگرام به طور خلاصه به شرح زیر است:

 • اطمینان کامل از اینکه هر رای متعلق به یک فرد واقعی است و نه یک ربات
 • برتری زمانی بین افراد وجود ندارد و همه در آن واحد در صفحه منتشر می‌شوند
 • برتری چیدمان وجود ندارد چون هر بار که صفحه باز می‌شود به صورت رندوم عکس‌ها چیده می‌شوند
 • کاربر چه در اینستاگرام فعال باشد چه نباشد مهم نیست، می‌تواند لینک اختصاصی عکس خود را در هر شبکه‌ اجتماعی که خواست به اشتراک بگذارد و رای جمع کند.
 • و بسیاری موارد دیگر

در روز ۲۵ آبان ماه عکس‌های فینالیست از میان عکس‌های ارسالی انتخاب خواهد شد.

در همان روز نیز صفحه رای‌گیری منتشر خواهد شد و به تمام فینالیست‌‌ها ایمیل تبریک برای انتخاب شدن به عنوان عکاس برتر کجارو ارسال خواهد شد و از ایشان درخواست خواهد شد که برای رای‌گیری نهایی کار خود را شروع نمایند.

رای‌گیری دو هفته خواهد بود تا افراد بتوانند زمان کافی برای مشاهده عکس‌ها و ثبت رای داشته باشند.

مهلت ارسال به پایان رسید

از هر کجای ایران عکس بگیرید و شانس خود را برای تور پاریس و جوایز دیگر امتحان کنیدمسابقه عکاسی شهر من

*****

اولین دور مسابقه عکاسی کجارو با موضوع شهر من

award-logo

حامیان مسابقه و لیست جوایز :

در ابتدا باید از حامیان این مسابقه بزرگ یعنی آژانس هواپیمایی ایوار و وب سایت پین تا پین تشکر کنیم که ما را در اجرای این مسابقه بزرگ همراهی کرده‌اند و امیدواریم که نتیجه این مسابقه بتواند به رشد و شکوفایی گردشگری کشور زیبا، مهمان نواز و چهار فصلمان کمک کند و نشان دهد که ایران با وجود تاریخی کهن و فرهنگی پربار همیشه یک گزینه فوق العاده برای گردشگران داخلی و خارجی است. همچنین در صفحه اختصاصی این دو حامی شما می‌توانید اطلاعات بیشتری از خدمات و امکانات ایشان کسب کنید.

 

master-logo2-en

۱- تور  پاریس در هتل ۵ ستاره برای نفر اول

۲- تور آتن در هتل ۴ ستاره برای نفر دوم

 ۳- سه تور کیش در هتل ۵ ستاره برای نفرات سوم تا پنجم

 از این حامی گرامی است.

تامین‌کننده جایزه‌‌ای به ارزش ۱۵ میلیون تومان برای ۵ برنده برتر عکاسی

 

>> ورود به وبسایت ایوار مجری تورهای اروپا و ایرانگردی

 

^AF8968C4607744F14100A18C62BA8C55AB65B54F686F402752^pimgpsh_fullsize_distr

تخفیف فوق‌العاده ۳۰ درصد برای هر شرکت‌کننده (بدون محدودیت زمان و تعداد نفر) از میان ۳۰۰ هتل در ایران  از سوی این حامی گرامی است.

 

>> ورود به وبسایت پین تا پین سیستم رزرواسیون آنلاین

*****

 

 

راهنمای شرکت در مسابقه عکاسی :

۱- ابتدا شبکه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

۲- بهترین عکس‌هایی که گرفته‌اید را انتخاب کنید و این عکس‌ها را در اندازه اصلی یا بیشتر از ۳ مگاپیکسل ( عکس بیشتر یعنی شانس بیشتر برای انتخاب به عنوان عکاس برتر) از شهر ، روستا یا استان خود را از طریق

>>>> فرم ارسال عکس  <<<< 

فایل عکس‌ها و توضیحات مربوطه آپلود نمایید.

 

تمام! به همین راحتی.

 

فرم ارسال عکس به مسابقه

 


 

 

one12

شرایط و استاندارد عکس ها:

۱ –  موضوعات عکس :

 •  جاذبه‌های طبیعی
 • جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی
 • مراسم سنتی و رویدادهای فرهنگی
 • ابنیه و جاذبه‌های معماری
 • خوراکی‌های محلی یا لباس‌ محلی
 • و هر موضوعی که بگوید یک گردشگر چرا باید به شهر شما سفر کند.

۲ –  عکس‌ها باید رزولوشنی بیشتر از ۱۶۰۰ در ۱۲۰۰ داشته باشند و ترجیها رزولوشن اصلی داشته باشیند.

۳ –  نباید ویرایش و ادیت بیش از اندازه روی آنها انجام گرفته باشد( تنها در حد تصحیح رنگ یا کنتراست )، همچنین از گذاشتن هر گونه واترمارک خودداری کنید.

مالکیت عکس‌ها متعلق به عکاس آن است و اگر عکس شما در هر جایی از کجارو منتشر شود نام شما به عنوان عکاس ذکر خواهد شد. لذا نیازی به گذاشتن واترمارک نیست و ما بعدا بر اساس استاندارد کجارو واترمارک نام شما را به عکس اضافه خواهیم نمود.

۴ –  اگر عکس ها توسط فرستنده عکس گرفته نشده باشند نه در قرعه کشی شرکت خواهند کرد و نه از جایزه همگانی می‌توانند استفاده کنند. تنها عکس‌هایی که توسط خود فرد گرفته شده است پذیرفته است.

۵ –  فرمت عکس‌ها باید ( .JPG‌ ) باشد و حجم آن نباید از ۱۰ مگابایت بیشتر باشد.

۶ –  فرد، مسئول محتوای عکس است و در تهیه عکس باید تمامی قوانین جمهوری اسلامی و قوانین حریم خصوصی رعایت شود، در غیر این صورت در مسابقه شرکت نخواهد کرد.

۷-  نام عکس باید به صورت زیر باشد‌:

نام – نام خانوادگی – شهر – شماره عکس

۸- حداکثر ۲۰ عکس ارسال کنید. ارسال ۲۰ عکس شانس شما را برای اینکه در بین ۱۵۰ عکاس منتخب باشید افزایش می‌دهد و حتی ممکن است ۲ عکس از شما در ۱۵۰ عکس منتخب حضور داشته باشد.

 

 

photo13

چطور برنده انتخاب می‌شود:

۱-  تخفیف ویژه ۳۰ درصد از هتل‌های ایران‌ : همه شرکت کنندگان برنده آن هستند! البته بعد از اینکه صفحه اینستاگرام ما را دنبال کردید و ایمیل را با ساختار گفته شده ارسال کردید.

پس به خاطر داشته باشید که برای دریافت ووچر تخفیف ۳۰ درصد حتما باید صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید، لینک صفحه اینستاگرام خودتان و عکسهای گرفته شده توسط خودتان را نیز برای ما به ایمیل mykojaro@gmail.com ارسال کنید.

۲-  برنده تور پاریس و برنده تور یونان  و سه تور کیش ! : این برندگان از میان ۱۵۰ نفری که عکس آنها برگزیده شده است( که توسط داوران حرفه‌ای عکاس انتخاب می‌شوند) و در صفحه اینستاگرام کجارو بیشترین لایک را دریافت کرده باشند انتخاب می‌شوند. این ۱۵۰ عکس در مدت ۱۵ روز در صفحه اینستاگرام کجارو پست خواهد شد و ۱۵ روز دیگر نیز برای ادامه رای گیری صبر خواهیم کرد و برای انتخاب ۵ برنده همه چیز به رای بازدید کنندگان بستگی دارد. نفر اول تور پاریس و نفر دوم تور یونان و ۳ نفر بعدی تور کیش دریافت خواهند کرد. همچنین ۱۵۰ نفری که عکس آن‌ها انتخاب شده است از مزایایی برخوردار خواهند شد که در آینده مشخص خواهد شد. این افراد به عنوان عکاس برگزیده کجارو انتخاب خواهند شد و نامشان در صفحه برندگان مسابقه ذکر خواهد شد.

 

 

150-selected-photographer-by-kojaro2

چطور  یکی از عکاسان برتر کجارو باشید :

۱- عکاسی از نقاط دیدنی و جذاب گردشگری از نگاهی خلاق
۲- کیفیت وکادربندی مناسب در کنارکنتراست و رنگ متعادل
۳- بخشی از عکس‌های انتخاب شده آن‌هایی هستند که داستانی در خود دارند
این افراد منتخب از کجارو لوح تقدیر  دریافت خواهند کرد و به عنوان عکاس برتر اولین دوره مسابقه عکاسی معرفی خواهند شد.

 

 

 

 

تاریخ ارسال عکساز طریق فرم مسابقه عکاسی

شروع : ۵ مهر ماه  روز گردشگری

مهلت ارسال عکس تا ۱۵ آبان ماه

سوالات خود را از طریق بخش تماس با ما مطرح کنید. و توجه داشته باشید که هرچه زودتر عکس‌های زیبای مناظر و جاذبه‌های شهر یا منطقه خود را بفرستید زودتر در صفحه اینستاگرام ما حضور خواهید داشت و زمان بیشتری برای جمع‌آوری لایک خواهید داشت.در صورتی که مشکلی در فرم ارسال پیش آمد می توانید عکس ها را به آدرس ایمیل mykojaro@gmail.com ارسال کنید (موضوع ایمیل نام و شهرها – بدنه ایمیل توضیحات کامل تمام عکسها)

 

فرم ارسال عکس به مسابقه

سوالات رایج

 • آیا فقط باید از شهر خودمان عکس ارسال کنیم یا امکان ارسال از شهرهای مختلف وجود دارد؟

از هر شهری از ایران که مایل بودید می‌توانید عکس بگیرید و ارسال کنید و لزومی ندارد که تنها از یک شهر عکس ارسال شود.

 • آیا آن شهر یا شهرها باید محل سکونت و زندگی ما باشد؟

خیر، لزومی ندارد و شما به هر شهری از ایران که سفر کرده‌اید می‌توانید عکس ارسال کنید.

 • عکس تنها باید از شهرها باشد ؟

خیر، لزومی ندارد. هر جاذبه طبیعی و گردشگری که در ایران وجود داشته باشد چه در شهر چه در خارج شهر می‌تواند به عنوان سوژه عکس استفاده شود. حتی یک درخت وسط کویر لوت می‌تواند جاذبه گردشگری باشد.

 • من نتوانستم از طریق فرم ارسال عکس عکسهایم را آپلود کنم و زمانی که عکس را در فرم آپلود می‌کنم پیام خطا ظاهر می‌شود.آیا راه دیگری وجود دارد؟

بله، در صورتی که از طریق فرم ارسال نتوانستید مستقیما عکس‌ها را در سیستم مسابقه آپلود کنید می‌توانید مستقیما به آدرس mykojaro@gmail.com عکس ها را ارسال کنید یا اینکه در یک سرویس ثالث مانند گوگل درایو یا دراپ باکس عکس‌ها را آپلود و پس از آن لینک را به همان آدرس ایمیل ارسال کنید. توجه داشته باشید که حتما اطلاعات کامل هر عکس، محل گرفتن عکس، استان مربوطه و همچنین لینک اینستاگرام خود را نیز به همراه عکس‌ها ارسال کنید.

 • برندگان دقیقا به چه صورت انتخاب می‌شوند؟ آیا به نظر شما لایک راه حل مناسبی برای انتخاب بهترین عکس است؟

برنده مسابقه هم از طریق داوری و هم از طریق لایک انتخاب می‌شود. به این صورت که در ابتدا تیم داوری ۱۵۰ عکاس برتر را انتخاب می‌کند و پس از آن عکس‌های منتخب در صفحه رای‌گیری ما برای رای گیری گذاشته می‌شود. مطمئنا هر روشی که برای انتخاب عکس استفاده شود باز هم اعتراض را در پی خواهد داشت، بنابراین ما روش ترکیبی را برگزیدیم که هم مردم و هم داوران در انتخاب دخیل باشند.

 • من صفحه اینستاگرام ندارم، آیا می‌توانم در مسابقه شرکت کنم؟

بله، برای شرکت در مسابقه لزومی به داشتن اینستاگرام یا دادن لینک اینستاگرام نیست. این لینک تنها به منظور منشن شدن شما هنگامی که عکس در بخش فینال قرار گرفت استفاده می‌شود. در هر صورت این موضوع اجباری نیست و بدون صفحه اینستاگرام هم می‌توانید در مسابقه شرکت کنید.

 • حجم عکسهای من خیلی زیاد است و آپلود کردن در فرم خیلی طول می‌کشد .چطور می‌توانم عکس‌ها را برای شما ارسال کنم؟

شما به راحتی می‌توانید عکس‌های بالای ۱۰ مگابایت را از طریق نرم‌افزار فتوشاپ بدون افت کیفیت چندین برابر کم‌حجم‌تر کنید. کافی است فایل عکس را در فتوشاپ باز کنید و کلیدهای Ctrl + Shift + Alt + S را بفشارید تا به بخش Save for web بروید. در آن بخش کیفیت خروجی یا  Quality روی ۶۰ قرار دهید و عرض پیکسلی اگر از ۳۰۰۰ بیشتر است آن را روی ۳۰۰۰ یا کمتر (حداقل ۱۶۰۰) قرار دهید و عکس را ذخیره کنید. اینگونه عکس ۱۰ مگابایتی تبدیل به یک عکس ۵۰۰ کیلوبایتی تا ۱ مگابایتی یا حتی کمتر می‌شود و شما به راحتی می‌توانید آن را ارسال کنید.