خرید بلیط هواپیما با قیمت مناسب

بلیط هواپیما نویدبخش شروع یک سفر هوایی به مقصد مدنظرتان است. وقتی برای سفرتان، مسیر هوایی را برمی‌گزینید، یعنی می‌خواهید در راحت‌ترین حالت و سریع‌ترین زمان ممکن به مقصد برسید. خرید بلیط هواپیما قلق خاص خودش را دارد. اگر با چم‌وخم رزرو بلیط هواپیما آشنا باشید، می‌توانید ارزانترین بلیط هواپیما را برای خود تهیه کنید. خرید بلیط هواپیما با بهترین قیمت، دغدغه مسافران را بابت هزینه‌های سفر کم می‌کند؛ پس ادامه این مطلب را بخوانید تا علاوه بر قیمت بلیط هواپیما، با انواع پرواز و انواع بلیط هواپیما نیز آشنا شوید.

قیمت بلیط هواپیما

قیمت بلیط هواپیما طی چند سال اخیر افزایش بیش از حدی داشته است. تورم، نوسانات ارزی و تحریم‌ها از علل گران‌شدن قیمت بلیط پروازها به شمار می‌روند. علاوه بر این‌ها، نوع پرواز که چارتری باشد یا سیستمی و نوع بلیط که اکونومی باشد یا بیزینس یا فرست کلاس، در تعیین قیمت بلیط پرواز اثرگذارند. سوال پرتکراری که پیش می‌آید این است که چگونه ارزانترین بلیط هواپیما را بخریم؟

ارزانترین بلیط هواپیما

اگر می‌خواهید ارزانترین بلیط هواپیما را برای سفر خود بخرید، باید بدانید معمولا بلیط اکونومی هواپیما در پرواز چارتر، قیمت کمتری دارند. البته گاهی هم بلیط پروازهای سیستمی یا لحظه آخری نسبت به بلیط هواپیما چارتر ارزان‌تر هستند. همچنین به‌ندرت پیش می‌آید که بلیط کلاس بیزینس هواپیما ارزان‌تر از بلیط اکونومی باشد. این اتفاق معمولا زمانی می‌افتد که تا چند ساعت قبل از پرواز بلیط فروخته نشده است و ایرلاین ترجیح می‌دهد بلیط فروخته نشده را با قیمت کمتر به فروش برساند.

انواع پرواز

اینکه چه ارگانی پرواز را برنامه‌ریزی می‌کند و بلیط‌های پرواز را به فروش می‌رساند و نیز مسئولیت پرواز را به دوش می‌کشد، نوع پرواز را مشخص می‌کند. در ادامه انواع پرواز را معرفی کرده‌ایم.

پرواز سیستمی

پرواز سیستمی

پرواز سیستمی به همه پروازهایی گفته می‌شود که خود ایرلاین‌ها عهده‌دار فروش بلیط‌های پروازشان هستند. برنامه یک پرواز سیستمی از مدت‌ها قبل چیده می‌شود؛ برای همین، اغلب، فروش بلیط هواپیما سیستمی یکی دو ماه قبل از پرواز باز می‌شود. قیمت بلیط هواپیما سیستمی در محدوده تعیین‌شده از سوی سازمان هواپیمایی کشوری، در کلاس‌های قیمتی متفاوتی تعیین می‌شود. معمولا قیمت بلیط هواپیما سیستمی اینگونه است که هرچه به تاریخ پرواز نزدیک‌تر می‌شوید، کلاس قیمتی بلیط نیز افزایش می‌یابد. کم‌بودن متقاضی برای خرید بلیط یا بالعکس، نقش چندانی در ارزان یا گران‌شدن قیمت بلیط هواپیما سیستمی ندارد.

پرواز چارتر

پرواز چارتر

پرواز چارتر به همه پروازهایی گفته می‌شود که آژانس‌های هواپیمایی، همه یا بخشی از بلیط‌های آن را از ایرلاین پیش خرید می‌کنند. در چنین مواقعی آژانس هواپیمایی مسئول قیمت‌گذاری و فروش بلیط هواپیما است. پرواز چارتر معمولا در مسیرهای پرتردد تعریف می‌شود. مثلا در بیشتر مواقع بلیط هواپیما مشهد، بلیط هواپیما تهران و بلیط هواپیما کیش از نوع چارتر گیر می‌آید. عامل تاثیرگذار در تعیین قیمت بلیط هواپیما چارتر، میزان تقاضا برای خرید بلیط هواپیما است. زمانی که تقاضا برای خرید بلیط هواپیما چارتر کم باشد، قیمت بلیط به کمترین حد مجاز تعیین‌شده از سوی سازمان هواپیمایی کشوری می‌رسد. زمانی هم که متقاضی خرید بلیط هواپیما زیاد باشد، مانند فصول مسافرخیز، قیمت بلیط هواپیما چارتر به گرانترین قیمت مجاز خود برای فروش عرضه می‌شود.

پرواز لحظه آخری (بلیط کنسلی)

پرواز لحظه آخری (بلیط کنسلی)

بلیط پرواز لحظه آخری به بلیط‌هایی گفته می‌شود که تا چند ساعت قبل از پرواز به فروش نرسیده‌اند. بلیط لحظه آخری هواپیما بیشتر در مواقع کم تقاضا برای سفر گیر می‌آید. البته در فصول پرتردد، مانند تعطیلات نوروز، فقط در صورتی بلیط لحظه آخری گیرتان می‌آید که مسافری، بلیط پرواز خود را کنسل کند.
به‌صورت کلی، خرید بلیط کنسلی یا بلیط لحظه برای کسانی مناسب است که محدودیت زمانی برای سفر ندارند.‌
در زمان‌هایی که تقاضا برای خرید بلیط هواپیما کم است، ایرلاین‌ها و آژانس‌های مسافرتی با کاهش قیمت بلیط، سعی در فروش آن می‌کنند؛ اما در مواقع پرتردد، قیمت بلیط لحظه آخری بسیار گران‌تر از قیمت بلیط هواپیما در روزهای عادی است.

انواع بلیط هواپیما

بلیط های هواپیما با توجه به کیفیت پرواز به سه دسته اکونومی، بیزینس و فرست کلاس تقسیم می‌شوند.

بلیط هواپیما اکونومی

بلیط هواپیما اکونومی

بلیط هواپیما اکونومی معمولا ارزانترین بلیط هواپیما محسوب می‌شود. به‌ازای خرید بلیط اکونومی هواپیما، شما فقط یک صندلی در هواپیما با پذیرایی بسیار مختصری برای خود رزرو می‌کنید. با داشتن بلیط اکونومی، یک صندلی جمع‌وجور با فاصله کم از ردیف جلویی در هواپیمایی با تهویه ضعیف نصیبتان می‌شود. البته که با توجه به قیمت گزاف بلیط هواپیما و مسیرهای کوتاه در پروازهای داخلی، بلیط اکونومی پرفروش‌ترین بلیط هواپیما در ایران است.

بلیط هواپیما فرست کلاس

بلیط هواپیما فرست کلاس

بلیط هواپیما فرست کلاس، لاکچری‌ترین نوع بلیط هواپیماست که به‌ازای آن خدمات پنج ستاره را در پرواز دریافت می‌کنید. پذیرایی متنوع، کابین اختصاصی، سیستم صوتی‌تصویری مجهز برای هر شخص و تهویه درجه یک تنها برخی از امکانات یک پرواز با صندلی‌های فرست کلاس به شمار می‌رود.
متاسفانه در میان ایرلاین‌های ایرانی برای پروازهای داخلی، بلیط هواپیما فرست کلاس وجود ندارد. هرچند اگر فروش این نوع بلیط در مسیرهای داخلی هم باز شود، با توجه به کوتاهی پروازهای داخلی و قیمت گران بلیط‌ها، مسافران رغبتی برای خرید بلیط هواپیما فرست کلاس ندارند.
اگر دغدغه مالی ندارید، حتما برای سفرهای خارجی خود که مدت زمان سفرتان طولانی است، سراغ خرید بلیط هواپیما فرست کلاس بروید تا سفری لاکچری و مرفه را تجربه کنید.

بلیط هواپیما بیزینس

بلیط هواپیما بیزینس

کیفیت خدمات مربوط به بلیط هواپیما بیزینس، یک پله بالاتر از بلیط اکونومی است. در پروازهای داخلی، وقتی بلیط بیزینس کلاس می‌خرید، در حقیقت یک صندلی نسبتا راحت با پذیرایی مناسب‌تر در یک قسمت تمیزتر هواپیما برای خود رزرو کرده‌اید.
اگر بلیط هواپیما بیزینس کلاس را از یک ایرلاین خارجی، مانند قطر ایرویز، برای سفر خارجی‌تان رزرو کنید، امکانات و رفاه بیشتری عایدتان می‌شود. قیمت بلیط هواپیما بیزینس گران‌تر از قیمت بلیط اکونومی هواپیما است.

خرید آنلاین بلیط هواپیما

تا اینجا از انواع پرواز و بلیط هواپیما برایتان گفتیم. لابه‌لای نوشته اشاره‌ای به بهترین زمان خرید بلیط هواپیما با قیمت ارزان کردیم. حالا اگر تصمیمتان برای سفر هوایی قطعی است و به‌دنبال خرید بلیط هواپیما هستید، بهتر است مهارت خرید آنلاین بلیط را هم کسب کنید.
برای خرید آنلاین بلیط هواپیما باید به سایت‌های گردشگری سر بزنید. ره بال آسمان یکی از بهترین‌هاست. پشتیبانی ۲۴ساعته، امکان کنسلی بلیط و استرداد وجه به‌صورت آنلاین، ارائه تمام خدمات گردشگری (از بلیط سفر و رزرو تور گرفته تا رزرو هتل) برخی از خدماتی هستند که راحتی شما را قبل از شروع سفر تا پایان سفر برایتان به ارمغان می‌آورد.

پس همین حالا به صفحه خرید بلیط هواپیما در ره‌بال بروید. مبدا، مقصد، تاریخ سفر و تعداد مسافران را مشخص کنید و در نهایت دکمه جستجو را بفشارید. چند ثانیه بعد، لیستی از تمام پروازهای موجود برایتان به نمایش در می‌آید. اگر حتما می‌خواهید در ساعت خاصی سفر کنید، یا محدوده قیمتی مشخصی مدنظرتان است یا قصد دارید با یک ایرلاین مشخص پرواز کنید، از فیلترهای موجود در صفحه جستجوی بلیط، کمک بگیرید.

بعد از انتخاب بلیط، به صفحه پرداخت وجه بروید. کافی است یک کارت اعتباری با رمز پویای فعال داشته باشید. حالا بلیط شما حی و حاضر است، بروید سراغ بستن بار و بندیل.
اگر همچنان سوال بی‌جوابی درباره خرید بلیط هواپیما در ذهن دارید، نگران نباشید. ما کنارتان هستیم. کافی است با شماره ۰۵۱۳۷۱۷۰ تماس بگیرید.