سفر سه هفته ای باستان شناسان آلمانی به ایران

سیامک احدی
شنبه، ۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۵
سفر سه هفته ای باستان شناسان آلمانی به ایران

 گروهی از باستان‌شناسان آلمانی، در اول نوامبر ۲۰۱۸ به مدت ۳ هفته به ایران می‌آیند.

یک گروه از باستان‌شناسان آلمانی در تاریخ اول نوامبر ۲۰۱۸ تا بیست و یکم نوامبر به ایران سفر می‌کنند. این سفر توسط موسسه فرهنگی و باستان‌شناسی «اورینت گزلشافت» در آلمان ترتیب داده شده است.

در سایت این موسسه درباره انتخاب ایران به عنوان مقصد گردشگران این موسسه آمده است:

به جای سفرهای تحصیلی معمولی، این‌بار قرار است، به مکان‌هایی برویم که در مناطق توسعه یافته، توریست کمتری به خود دیده‌اند، در ایران از مکان‌های مختلفی از جمله استان کرمان با یافته‌های منحصر به فرد از تمدن جیرفت بازدید خواهیم کرد. این سفر توسط دکتر متخصص «دیوید مایر» انجام خواهد شد.

«دکتر دیوید مایر» یک باستان‌شناس است و در پانزده سال گذشته در پروژه‌های مختلف بین‌المللی باستان‌شناسی در سوریه، ایران، قطر، ترکیه و ترکمنستان شرکت کرده است. از طریق اقامت طولانی‌مدت در خارومیانه و مطالعات فلسفه باستان، ایران‌شناسی و مردم‌شناسی تاریخی، او یک کارشناس عالی در زمینه ایران است. از سال ۲۰۰۶، او سفرهایی به ایران داشته است.

در این سفر گروه او از آثار باستانی مانند موزه ملی ایران، موزه رضا عباسی، مسجد نصیرالملک، سعدیه و حافظیه، شاه چراغ، پاسارگاد و بخشی از قلعه‌های تاریخی بازدید کنند.

این گروه همچنین رای بررسی یافته‌های باستان‌شناسی به شهرهای همدان، ملایر، نهاوند، کرمانشاه، کوهدشت، خرم‌آباد، سرپل ذهاب، پل دختر دزفول، ایذه، شوشتر، اهواز، بهبهان، کازرون، شیراز، مرودشت، فیروزآباد، داراب، سیرجان، جیرفت و کرمان سفر خواهند کرد.

انجمن «اورینت گزلشافت» آلمان در ۲۴ ژانویه سال ۱۸۹۸ تأسیس شده است و هدفش حمایت از تحقیقات علمی در کشورهای خاورمیانه به‌خصوص آماده‌سازی و اجرای کارهای میدانی باستانی، برنامه‌ریزی و انجام کار علمی در زمینه موضوعات خاص به ویژه در زمینه همکاری بین‌رشته‌ای و تهیه و انتشار نشریات علمی است.

مطالب مرتبط:

    منبع مهرنیوز

    دیدگاه