تجریش کجاست؟

علیرضا کیخا
پنجشنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۵
تجریش کجاست؟

تجریش یکی از خاطره‌انگیز و قدیمی‌ترین محله‌های تهران است که در سال‌های گذشته با رسیدن مترو و نوسازی بازارهای آن، به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری تهران هم شناخته می‌شود.

تجریش یکی از محله‌های قدیمی تهران است که جاذبه‌های گردشگری زیادی در آن قرار دارد و همه‌روزه عده زیادی از مردم برای خرید کردن در بازار آن و بازدید از جاذبه‌های گردشگری آن به این محل مراجعه می‌کنند.

مقاله‌های مرتبط:

  • بازار تجریش؛ قلب اقتصادی شمال تهران
  • بازار تجریش کجاست؟‍

جالب است بدانید که این محله یکی از معدود نقاط تهران است که جاذبه‌های گردشگری در شاخه‌های گوناگون مثل گردشگری مذهبی در امامزاده صالح، گردشگری تاریخی در کاخ سعدآباد و گردشگری تفریحی در بازار تجریش را در کنار هم دارد. به همین دلیل است که شهرداری تهران در سال‌های گذشته اقدام به مرمت و نوسازی بازار تجریش و آستان امامزاده صالح (ع) کرده است و راه‌های دسترسی به این میدان را تسهیل کرده است.

میدان تجریش

میدان تجریش

میدان تجریش

میدان تجریش

میدان تجریش

میدان تجریش

میدان تجریش

آدرس

میدان تجریش در انتهای شمالی خیابان ولیعصر قرار دارد.

موقعیت میدان تجریش روی نقشه

دسترسی

برای رسیدن به میدان تجریش می‌توانید از مترو تهران استفاده کنید. کافی‌ است در آخرین ایستگاه خط یک مترو، یعنی ایستگاه تجریش از مترو پیاده شوید. همچنین می‌توانید از تاکسی‌هایی که از تمام نقاط شهر مانند پایانه شهید نظری در میدان آزادی، به میدان تجریش تردد می‌کنند استفاده کنید. اگر قصد سفر با اتوبوس به میدان تجریش را دارید می‌توانید از خط BRT راه‌آهن - تجریش استفاده کنید  یا در این لیست ایستگاه تجریش از خط یک مترو را انتخاب کرده و از اتوبوس‌هایی که به میدان تجریش تردد می‌کنند با خبر شده و از آن‌ها استفاده کنید.

میدان تجریش

آیا شما هم قبلا به تجریش رفته‌اید؟ کدام‌یک از جاذبه‌های گردشگری آن بیشتر توجه شما را به خود جلب کرده است؟ نظرات و تجربیات خود را با کجارو و خوانندگان ما در میان بگذارید.

منبع کجارو

دیدگاه