استان کردستان

مقالات مرتبط با یونان

جزایر زیبای یونان؛ از جزیره سانتورینی تا جزیره کاس

نویسنده : مریم حیدرشناس

در یونان صدها جزیره زیبا و هیجان‌انگیز وجود دارد که هر ساله گردشگران بسیاری را به سوی خود می‌کشانند و یکی از بهترین مقاصد گردشگری دنیا به شمار می‌آیند. با کجارو همراه باشید تا با بهترین جزایر یونانی آشنا شوید.

آکروپلیس کجاست؟

نویسنده : نیلوفر دوشیری

آکروپلیس کجاست؟ شاید بارها نام آکروپلیس را به عنوان مکانی باستانی و قدیمی شنیده باشید. اما این مکان باستانی کجا واقع شده است؟ تاریخ نهفته در پشت آن چیست؟ این‌گونه مکان‌های باستانی عموما افراد را مشتاق به کسب اطلاعات و بازدید از آن محل می‌کنند. اگر شما نیز جزو آن دسته‌ی مشتاق هستید، با کجارو همراه شوید تا اطلاعاتی جالب در خصوص این مکان زیبا و دیدنی کسب کنید.

«آتن» به عنوان پایتخت جهانی کتاب در سال ۲۰۱۸ انتخاب شد

نویسنده : تیم کجارو

دبیرکل یونسکو شهر «آتن» در یونان را به عنوان پایتخت جهانی کتاب در سال ۲۰۱۸ میلادی معرفی کرد.

آشنایی با ۸ جزیره بی نظیر دنیا

نویسنده : عاطفه کماسی

مطمئنا تا به حال با جزیره‌های زیبای بسیاری آشنا شده‌اید، اما این مقاله ۸ نمونه از مهم‌ترین جزیره‌های بی‌نظیر دنیا در یک‌جا به شما معرفی می‌کند. در ادامه با کجارو همراه باشید.

حفاری های باستان شناسی؛ دنیای شگفت انگیز زیر آب

نویسنده : مریم حیدرشناس

تصورکنید در حال کار روی مهم‌ترین و دقیق‌ترین کشف ممکن در طول زندگیتان هستید؛ حالا تصور کنید محل این اکتشاف در اعماق آب‌ها باشد. باستان‌شناسان دریایی چنین کار جالب و البته دشواری انجام می‌دهند. با کجارو همراه باشید.

تعداد شرکت کنندگان مسابقات المپیک طی ادوار مختلف

نویسنده : امیرعلی محمودی

تحریم‌های دسته‌ جمعی و گسترده‌ی مسابقات المپیک، موجب حضور بسیار کم‌ رنگ کشورهای مختلف در بازی‌های سال‌های ۱۹۷۶ و ۱۹۸۰ شد. در ادامه با کجارو همراه باشید.

روزشمار: ۱۲ شهریور؛ از نبرد ماراتن میان ایران و یونان تا نامگذاری دوی ماراتن

نویسنده : محبوبه پوریوسفی

در ۲ سپتامبر سال ۴۹۰ پیش از میلاد، فردی به نام فيليپيدس، ۲۴۰ کیلومتر فاصله آتن تا اسپارت را در دو شبانه‌روز دويد تا خبر حمله ایرانیان به دشت ماراتن را به اطلاع آنان برساند و این‌گونه بود که دوی ماراتن شکل گرفت.

صفحه ۱ از ۲۶

مسافران پرسش‌های خود را مطرح کرده‌اند و دیگر کاربران ما به آن‌ها پاسخ داده‌اند.

  • کاراکتر باقی مانده
  • delete
    طرح پرسش