پر شدن هتل‌های سن پترزبورگ پیش از شروع جام جهانی

زلیخا رحمانیان
چهار شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۵
پر شدن هتل‌های سن پترزبورگ پیش از شروع جام جهانی

تمامی هتل‌های شهر سن پترزبورگ رزرو شده‌اند و اتاق خالی وجود ندارد.

کمیته گردشگری شهر سن پترزبورگ روسیه یکم خرداد اعلام کرد که ۲۳ روز مانده تا جام جهانی فوتبال، تمامی هتل‌های این شهر رزرو شده است و اتاق خالی وجود ندارد.

مقامات این کمیته پیش بینی کرده‌اند که در مجموع ۴۰۰ هزار نفر در طول جام جهانی فوتبال از سن پترزبورگ بازدید کنند.

اکثر این افراد را تماشاگران و طرفداران فوتبال و تیم‌های شرکت‌کننده در این مسابقات تشکیل خواهند داد. یک هزار و ۱۸۶ هتل با بیش از ۴۰ هزار اتاق در سطح شهر سن پترزبورگ طبقه‌بندی شده‌اند.

کمیته گردشگری سن پترزبورگ همچنین اعلام کرد که فنلاند پیشنهاد کرده است که از هتل‌های مناطق مرزی این کشور با روسیه برای ارائه خدمات به افرادی که در دوره مسابقات جام جهانی 2018 به سن پترزبورگ سفر می‌کنند، استفاده شود.

فنلاند برای این منظور تعداد اتوبوس‌های بیشتری را در مسیرهای منتهی به سن پترزبورگ اختصاص داده است.

کمیته گردشگری سن پترزبورگ در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که افراد علاقه‌مند به سکونت در چادر می‌توانند در حومه سن پترزبورگ این کار را انجام دهند.

همچنین مهمانخانه‌هایی در شهر سن پترزبورگ وجود دارد که در هر اتاق آن تا شش تختخواب قرار دارد و با پرداخت مبلغی حدود ۷۰۰ روبل (۱۰ یورو)، می‌توان برای یک شب در آن ماند.

در سن پترزبورگ همچنین می‌توان آپارتمان‌ها را برای یک یا چند شبانه روز اجاره کرد.

بر اساس گزارش رسانه‌های روسیه، این آپارتمان‌ها نیز رزرو شده‌اند و تنها آپارتمان‌هایی در مناطق حاشیه‌ای سن پترزبورگ باقی‌مانده‌اند که اجاره نرفته‌اند و قیمت اجاره آن‌ها ۳۰ تا ۴۰ یورو است.

هفت مسابقه جام جهانی در سن پترزبورگ برگزار خواهد شد که چهار بازی در مرحله گروهی است و این بازی‌ها به ترتیب زیر هستند:

بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال از ۲۴ خرداد تا ۲۴ تیرماه سال ۹۷ در ۱۲ ورزشگاه در ۱۱ شهر روسیه برگزار خواهد شد.

تیم ملی فوتبال ایران یکی از ۳۲ تیم حاضر در این رقابت‌ها در گروه مرگ با اسپانیا، پرتغال و مراکش هم گروه شده است.

ایران در اولین دیدار خود باید ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد ۹۷) ساعت ۱۸:۳۰ به وقت ایران در ورزشگاه سن پترزبورگ برابر مراکش به میدان برود.

ملی‌پوشان ایران در دومین دیدار ساعت ۲۱:۳۰ روز ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد ۹۷) در ورزشگاه کازان به مصاف تیم ملی اسپانیا قهرمان جام جهانی ۲۰۱۰ می‌روند و در نهایت در سومین بازی خود در ساعت ۲۱:۳۰ روز ۲۵ ژوئن (۴ تیر ۹۷) در سارانسک با پرتغال دیدار می‌کنند.

منبع ایرنا

دیدگاه  

    تبلیغات