راهنمای سفر به کاستاریکا

کاستاریکا کشوری است که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. عموما کشوری ارزان محسوب نمی‌شود، اما جاذبه‌های دیدنی این کشور ارزش آن هزینه را دارد. با داشتن راهنمای سفری مناسب، بهتر می‌توانید با هزینه‌ای کمتر از مکان‌های دیدنی و مهم این کشور دیدن کنید. پس با کجارو همراه شوید.

با کاستاریکا بیشتر آشنا شوید:

درباره کاستاریکا

هزینه‌ های سفر به کاستاریکا

کاهش هزینه‌های سفر به کاستاریکا

جاهای دیدنی کاستاریکا

درباره کاستاریکا

حیات وحش کاستاریکا

عکس از unsplash (عکاس: Adrián Valverde)

کاستاریکا که در آن همیشه امکان تفریح وجود دارد، یکی از بهترین کشور‌های جهان برای سفر است. سواحل مجلل، حیات وحش و گیاهان متنوع، غذا و مردم این گشور، همه و همه از جاذبه‌هایش محسوب می‌شوند. کشوری خوب از نظر توریستی است و حتی ممکن است کمی گران به نظر برسد، اما این گرانی چیزی از دیدنی بودن این کشور کم نمی‌کند.

سواحل این کشور مانند بهشت زیبا هستند و امکان انجام انواع فعالیت‌های مختلف مثل موج‌سواری، غواصی و انواع دیگر فعالیت‌ها وجود دارد. در اینجا همیشه چیز جدیدی برای کشف کردن وجود دارد. همچنین غذا‌های خوشمزه نیز طعمی لذیذ و متفاوت دارند. جاهای دیدنی کاستاریکا را نمی‌توان شمرد و برای دیدن آن‌ها حتما سری به این کشور بزنید. 

هزینه‌ های سفر به کاستاریکا 

هزینه اقامت

راهنمای سفر به کاستاریکا

هزینه‌ تخت در اتاق‌های خوابگاهی هاستل‌ها بین ۴۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ کلون (۷ تا ۱۸ دلار) برای هر روز است. معمولا برای اتاق‌های خصوصی در  هاستل‌ها ۱۵۰۰۰ کلون (۲۷/۵ دلار) باید بپردازید. هزینه‌ هتل‌ های کاستاریکا از ۲۰۰۰۰ کلون (۳۶ دلار) برای هر شب از اقامت شروع شده و بیشتر می‌شود.

 هزینه غذا

راهنمای سفر به کاستاریکا

با غذا خوردن در رستوران‌های محلی بین ۵۳۵ تا ۱۶۰۰ کلون (۰/۹۸ تا ۲/۹ دلار) برای هر وعده غذا باید پرداخت کنید. این رستوران‌ها موردعلاقه‌ افراد محلی هستند و شما را از پرداخت هزینه‌های اضافه‌ رستوران‌های توریستی معاف می‌کنند. کاسادو (casado) غذای سنتی کاستاریکا است و برای آن ۲۶۷۰ کلون (۴/۹ دلار) باید پرداخت کنید. هزینه‌ غذا در اکثر رستوران‌ها ۳۷۴۰ کلون (۶/۸ دلار) یا بیشتر است. برای غذایی فوق‌العاده در منطقه‌ای توریستی بین ۶۳۷۵ تا ۱۰۶۳۰ کلون (۱۱/۷ تا ۱۹/۵ دلار) باید پرداخت کنید. برای غذایی ارزان، میان وعده یا غذایی سبک را با پرداخت ۲۶۵ کلون (۰/۴ دلار) می‌توانید تهیه کنید.

هزینه حمل و نقل

حمل و نقل عمومی در کاستاریکا

عکس از وب‌‌سایت bookaway.com (عکاس: Mike/Flickr)

حمل و نقل عمومی در کاستاریکا ارزان است. هزینه‌ سفر‌های کوتاه (تا ۳ ساعت) حدود ۱۶۰۰ کلون (۲/۹ دلار) است، در حالی‌ که برای سفر‌های طولانی بیشتر از ۵۳۳۰ کلون (۹/۸ دلار) پرداخت نخواهید کرد. همچنین اتوبوس‌های خصوصی زیادی هستند که در شهر‌های بزرگ و به‌سمت مکان‌های دیدنی و توریستی حرکت می‌کنند. بهترین راه برای گردش در شهر‌ها استفاده از اتوبوس است. 

هزینه فعالیت‌ها

تفریح در کاستاریکا

عکس از unsplash (عکاس: Zachary Shea)

ورودی اکثر پارک‌های ملی نزدیک به ۵۳۳۰ کلون (۹/۸ دلار) است و برای دانش‌آموزان شامل تخفیف نیز می‌شود. هزینه‌ تور‌های کانوپی (تور‌هایی در جنگل و کوه‌ها که به‌وسیله‌ زیپ لاین در این مکان‌ها گردش می‌کنید) و سفر‌های یک روزه نزدیک به ۲۴۰۰۰ کلون (۴۴/۲۴ دلار) است و برای غواصی در دو جای مختلف بین ۳۲۰۰۰ تا ۵۳۳۲۵ کلون (۵۸/۹ تا ۹۸/۲ دلار) باید پرداخت کنید. هزینه‌ موج‌سواری نیز ۱۰۳۶۵ کلون (۱۹ دلار) است.

کاهش هزینه‌ های سفر به کاستاریکا 

در فصل‌های ارزان سفر کنید

سواحل کاستاریکا

عکس از unsplash (عکاس: Berti Benbanaste)

از اواخر ماه آوریل تا ماه نوامبر در کاستاریکا ماه‌های بارانی محسوب می‌شوند و در نتیجه هزینه‌ها ارزان‌ترو سواحل بسیار خلوت‌تر هستند. در ما‌ه‌های زمستانی و برفی آمریکا گردشگران زیادی به کاستاریکا سفر می‌کنند و این کشور بسیار شلوغ شده، قیمت‌ها دو برابر می‌شوند. 

در "سودا"‌ها غذا بخورید

غذاهای ارزان در کاستاریکا

عکس از وب‌سایت specialplacesofcostarica.com (عکاس: نامشخص)

سودا‌‌ها (Sodas) رستوران‌های کوچکی هستند که افراد یک خانواده آن‌ها را اداره می‌کنند و مخصوص سرو غذا‌های ارزان هستند. در این رستوران‌ها برای غذای خود به‌همراه نوشیدنی حدود ۱۰۶۵ کلون (۱/۹ دلار) باید پرداخت کنید. این رستوران‌های دنج، غذایی با کیفیتی عالی ارائه می‌دهند. 

چادر بزنید

کمپینگ در کاستاریکا

عکس از وب‌سایت columbusmagazine.nl (عکاس: نامشخص)

اکثر هتل‌ها و اقامتگاه‌ها اجازه می‌دهند که در مکان‌هایی خاص چادر بزنید. در صورت نداشتن چادر می‌توانید از همین هتل‌ها و اقامتگاه‌ها با پرداخت ۲۶۶۰ کلون (۴/۹ دلار) چادر اجاره کنید. این بهترین راه برای کاهش هزینه‌های اقامتی است.

به نزدیکی کارائیب بروید

راهنمای سفر به کاستاریکا

کاستاریکا کشوری گران است. مکان‌های ارزان زیادی وجود ندارند، اما اگر به نزدیکی کارائیب بروید، می‌توانید با هزینه‌ای بسیار کم از این کشور زیبا دیدن کنید.

در موزمانی (Musmanni) غذا بخورید 

قنادی موزمانی در کاستاریکا

عکس از وب‌سایت revistasumma.com (عکاس: نامشخص)

این نان و شیرینی‌فروشی که شعبات زیادی در سراسر کشور دارد، پیشنها‌د‌هایی بسیار عالی برای ناهار ارائه می‌دهد. با پرداخت ۱۰۰۰ کلون (۱/۸ دلار) می‌توانید ساندویچ و نوشابه تهیه کنید. اکثر شیرینی‌های این مغازه تنها ۳۰۰ کلون (۰/۵ دلار) هستند. تا حد امکان غذای خود را از این مغازه‌ها تهیه کنید، چراکه هزینه‌های خورد و خوراک شما تا حد زیادی کاهش خواهد یافت. 

از اتوبوس‌های مخصوص گردشگران استفاده نکنید

با وجود کم بودن سرعت، هزینه‌ اتوبوس‌های محلی نصف اتوبوس‌های گردشگران است. اگر عجله ندارید، از اتوبوس‌های محلی استفاده کنید. هزینه‌ آن‌ها بیش از ۵۳۳۵ کلون (۹/۸ دلار) نخواهد بود. 

جاهای دیدنی کاستاریکا

پارک ملی تورتوگرو (Tortuguero)

راهنمای سفر به کاستاریکا

این پارک که در منطقه‌ کارائیب واقع است، به‌عنوان یکی از مهم‌ترین زیستگاه‌ها برای لاک‌پشت‌های سبز در حال انقراض شناخته می‌شود. همچنین زیستگاه مناسبی برای گاو‌های دریایی، تنبل‌ها (نوعی پستاندار متوسط) و انواع میمون‌ها است. اگر هنگام شب به این پارک ملی بروید، می‌توانید لاک‌پشت‌ها را هنگام تخم‌ریزی در ساحل ببینید. دسترسی به این پارک کمی سخت است، اما اگر به جنگل، پرندگان و سکوت علاقه دارید، حتما از آن دیدن کنید. 

سان خوزه (San José)

راهنمای سفر به کاستاریکا

پایتخت کاستاریکا، سان خوزه، در مرکز این کشور واقع شده و قطب مرکزی انواع فعالیت‌ها است. با این حال یک یا دو روز برای گردش در شهر کافی است، چرا‌که کار‌های زیادی نمی‌توان در شهر انجام داد. از موزه‌ هنر‌های معاصر و طراحی برای دیدن آینده‌ کاستاریکا دیدن کنید و همچنین اگر بودجه‌ شما اجازه می‌دهد، برای دیدن ارکستر به سالن تئاتر ملی بروید. موزه‌ تاریخ واقع در مرکز شهر نیز ارزش دیدن دارد. 

آبشار لاپاز (La Paz)

آبشار لاپاز کاستاریکا

عکس از وب‌سایت vanverre.nl (عکاس: نامشخص)

در باغ‌های این آبشار زیبا، می‌توانید گونه‌های مختلفی از انواع مگس مرغ، پروانه، خزندگان و گربه‌های بزرگ را ببینید. در سال‌های اخیر، بازدید از این باغ‌ها به مکانی بسیار محبوب تبدیل شده است. 

آتشفشان‌ها

راهنمای سفر به کاستاریکا

تور‌های بازدید از آتشفشان‌ها جزو تور‌های برتر در کشور هستند. از آنجایی که اکثر این آتشفشان‌ها در پارک‌های ملی قرار دارند، هم‌زمان با بازدید از آن‌ها می‌توانید به کایاک، قایق‌سواری روی رود یا کوهنوردی بپردازید. دلیلی شهرت آتشفشان آرنال، فوران مواد مذاب از اطراف آن است. این آتشفشان در سال ۲۰۱۰ خاموش شده است. آتشفشان ایرازو (Irazu) نیز به‌دلیل داشتن رودخانه‌ای سبز آبی مشهور است.

تور‌های کانوپی (تفریح و ورزش در جنگل)

راهنمای سفر به کاستاریکا

در ۱۰درصد از جنگل‌های بارانی، اکثر فعالیت‌ها انجام می‌گیرند. با رفتن به تور‌های زیپ لاین می‌توانید نمایی بسیار زیبا از جنگل را ببینید. تور‌های زیادی در سراسر کشور وجود دارند که می‌توانید از آن‌‌ها استفاده کنید. 

مزارع قهوه

راهنمای سفر به کاستاریکا

قهوه‌ کاستاریکا در همه‌جای دنیا معروف است. با همراه شدن با یکی از تور‌های بازدید از کشت قهوه، مراحل مختلف این کار را از نزدیک ببینید. همچنین ممکن است بتوانید از مغازه‌های اطراف، قهوه را با تخفیفی بسیار عالی تهیه کنید. 

شهر خاکو (Jaco)

راهنمای سفر به کاستاریکا

خاکو در ابتدا شهری ساکت بود که تنها برای موج‌سواری‌هایش شهرت داشت، اما پیشرفت در صنعت گردشگری، سواحل این شهر را به مکانی مناسب برای گردش و انواع فعالیت‌ها تبدیل کرده است. کلاس‌های یادگیری موج‌سواری و همچنین وسایل اجاره‌ای برای این ورزش در این سواحل موجود است. ماهیگیری نیز در اینجا ورزش محبوبی است. 

پورتو ویجو (Puerto Viejo)

راهنمای سفر به کاستاریکا

پورتو ویجو که شهری ساحلی است، به خاطر سواحل زیبا، موج‌سواری و امکان انجام فعالیت‌های مختلف میان جوانان محبوب است. اینجا شهری بسیار زنده است و حتی در شب نیز جنب‌و‌جوش فراوان خواهید دید. برای کسانی‌ که به‌دنبال جا‌هایی آرام‌تر هستند، هتل‌هایی سنگر مانند در اطراف سواحل وجود دارند. 

کورکوادو (Corcovado)

راهنمای سفر به کاستاریکا

پارک ملی کورکورادو در شبه جزیره‌ اوسا در جنوب غربی کاستاریکا واقع است. میان گردشگران بسیار محبوب است، اما هنوز بسیار ساکت و پر از سنگ است. همچنین جنگل‌های دست نخورده، دلفین‌ها و امکان غواصی در اینجا، خیلی بهتر از سواحل شمال‌غربی است. دسترسی به این شبه جزیره کمی سخت است و به همین دلیل توریست‌های زیادی به اینجا نمی‌آیند. اما اگر شما این شبه جزیره را برای سفر انتخاب کردید، هیچ‌گاه از انتخاب خود پشیمان نخواهید شد. 

سانتا ترزا (Santa Theresa)

راهنمای سفر به کاستاریکا

در پایین شبه جزیره‌ نیکویا (Nicoya coast)، شهر کوچک سانتا ترزا واقع است. اینجا شهری است که غیر از ساحل و جاده‌ای پر از کافه‌ها و رستوران‌ها، مغازه‌های فروش وسایل موج‌سواری و هتل، چیز دیگری ندارد. همه‌ گردشگران به موج‌سواری علاقه ندارند، اما مکان مناسبی برای رفتن به ساحل و گذران ساعاتی خوش است. سانتا ترزا شهری است که می‌توانید هفته‌ها و حتی مانند بسیاری از گزدشگران، ماه‌ها در آن بمانید و از اوقات خود لذت ببرید.

موج‌سواری

موج‌سواری در کاستاریکا

عکس از وب‌سایت lushpalm.com (عکاس: Elite Beach Villas)

در همه‌ شهر‌های کاستاریکا موج وجود دارد و مکان‌های زیادی برای یادگیری موج‌سواری در این شهر‌ها هستند. اکثر گردشگران برای موج‌سواری به کاستاریکا می‌آیند، چرا‌که موج‌های این کشور، در جهان شهرت دارد. اگر هیچ‌گاه موج‌سواری را نیاموخته‌اید، اما دوست دارید آن را تجربه کنید و کشور‌هایی مثل استرالیا، هاوایی و بالی دور هستند، کاستاریکا بهترین گزینه برای انتخاب است. 

پناهگاه ملی حیات وحش آفین دابارو (Hacienda Barú)

راهنمای سفر به کاستاریکا

پناهگاه با مساحتی در حدود ۳۲۰۰ هزار متر مربع، ۷ کیلومتر مکان اختصاصی برای پیاده‌روی و ۳ کیلومتر ساحل فوق‌العاده و زیبا، یکی از برترین مکان‌های طبیعی کاستاریکا است. تماشای پرندگان، تور‌های میان جنگل‌ها و تور‌های محیط زیستی از جمله جاذبه‌های این پناهگاه هستند. 

ماهیگیری

کاستاریکا که ماهیگیری‌اش در جهان معروف است، بهترین مکان برای ماهیگیرانی است که می‌خواهند رکوردی شخصی ثبت کنند. این آب‌ها زیستگاه انواع ماهی‌ها مثل نیزه ماهی، بادبان ماهی، ماهی زرین و واهو هستند. حتما برای ماهی گیری یک یا چند روز وقت بگذارید.

گردشگاه آیریال

پارک‌های ملی کاستاریکا

عکس از unsplash (عکاس: Fabio Fistarol)

گردشگاه آیریال (Aerial) میان جنگل‌های بارانی واقع است. این گردشگاه اولین گردشگاه بلند در آمریکای مرکزی است که از بالای درختان عبور می‌کند. در بالا‌ترین نقطه، نزدیک به ۲۱۶ فوت بالا‌تر از سطح زمین قرار دارید. هزینه‌ی تور‌های این گردشگاه از ۳۷۰۰۰ کلون (۶۸/۳ دلار) شروع می‌شود و شامل ۲ وعده غذای سبک نیز هستند.  

نویسنده: نیلوفر دوشیری

از کجا شروع کنیم

۱۰ جاذبه فراموش نشدنی در کاستاریکا

نقشه جاهای دیدنی، هتل‌ها و رستوران‌ها

map