راهنمای سفر به برزیل

برزیل (Brazil) با نام رسمی جمهوری فدراتیو برزیل، بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین کشور آمریکای جنوبی به شمار می‌رود. این کشور که منطقه‌ی وسیعی را بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس دربر می‌گیرد، شرقی‌ترین کشور قاره‌ی آمریکا است و به‌جز اکوادور و شیلی، با تمامی کشورهای آمریکای جنوبی مرز مشترک دارد. از شهرهای مهم برزیل می‌توان به سائو پائولو، ریو دو ژانیرو، بلو هوریزونته، برازیلیا و سالوادور اشاره کرد.

مساحت برزیل ۸,۵۱۵,۷۶۷ کیلومتر مربع و جمعیت آن بر اساس تخمین سال ۲۰۱۹ حدود ۲۱۰ میلیون نفر است. از آنجا که برزیل مستعمره‌ی پرتغال بوده، این کشور تنها کشور قاره آمریکا است که مردم آن به زبان پرتغالی صحبت می‌کنند. این کشور چندملیتی شامل نژادهای اروپایی، سرخ‌پوستان آمریکا، آفریقائی و نیز آسیائی می‌شود. مذهب اصلی مردم نیز کاتولیک کلیسای رم و واحد پول رایج این کشور، رئال یا رآل (real) است. 

برزیل علاوه بر پشرفت در حوزه‌ی صنعت و فناوری اطلاعات، به‌دلیل فوتبال، قهوه و رنگ در سطح جهان شهرت بالایی دارد و طی سال‌های گذشته به یکی از مراکز محبوب گردشگری تبدیل شده است. در واقع فوتبال، محبوب‌ترین ورزش برزیل به حساب می‌آید و به همین دلیل این کشور شهرت زیادی به‌خاطر فوتبالیست‌های مشهور خود دارد. علاوه بر این، جالب است بدانید که در پایان ماه فوریه (اسفند)، بزرگ‌ترین فستیوال جهان با بالا گرفتن تب مهمانی و هیجان در سرتاسر برزیل به‌راه می‌افتد. کارناوال ریو بزرگ‌ترین جشن این کشور به شمار می‌رود که مردم سراسر جهان را به سمت این شهر می‌کشاند.

ساعت رسمی برازیلیا، پایتخت برزیل، ۵ و نیم ساعت از تهران عقب‌تر است. برزیل نیز یکی از کشورهایی به شمار می‌رود که شهروندان ایرانی برای سفر به آن باید ویزا تهیه کنند. ویزای توریستی یا روادید گردشگری برزیل، در حال حاضر با ثبت‌نام اینترنتی در وب‌سایت سفارت برزیل در تهران و با اعتبار سه ماهه صادر می‌شود.

تنوع آب و هوایی زیادی در برزیل وجود دارد، اما بخش بزرگی از آن گرمسیری و پوشیده از جنگل‌های بارانی آمازون است که در حوضه‌ی آب‌ریز رود آمازون به وجود آمده‌اند. بی‌شک بهترین زمان سفر به برزیل در ماه دسامبر (آذر) آغاز و تا ماه مارس (اسفند) ادامه پیدا می‌کند؛ زمانی که به نوعی زمستان به نیم‌کره‌ی شمالی زمین رسیده است. به همین دلیل در ماه ژانویه، تقریباً نیمه‌ی تابستان در این کشور است، زمانی که بازدیدکنندگان باید انتظار گرما را داشته باشند.

برای بازدید از جاهای دیدنی برزیل، گزینه‌های مختلفی پیش روی گردشگران قرار دارد که از آن جمله می‌توان به غار پوکو انکانتادو، ساحل ایپانما، پارک ملی لانگوس ماران هنس، جزیره فرناندو دی نورونیا، برج تلویزیون برازیلیا، آبشار ایگواسو، پل معلق تانکردو نیوس و موزه پیناکوتکا سائو پائولو اشاره کرد.

گردشگران می‌توانند در سفرشان به برزیل، سوغاتی‌هایی نظیر لباس‌های سنتی سامبا، سنگ‌های قیمتی، پارچه کنگا، صندل لاانگشتی، اشیایی تزئینی به شکل یا با نقوش زنان باهیایی، شیرینی برزیلی، کره شیشه‌ای و پیراهن تیم فوتبال برزیل را برای عزیزان خود تهیه کنند.

از کجا شروع کنیم

راهنمای سفر به برزیل

نقشه جاهای دیدنی، هتل‌ها و رستوران‌ها

map