برنامه های آیینی و سنتی اقوام ایرانی همزمان با رویداد «تبریز ۲۰۱۸» برگزار می شود

فرناز رهبران رنجبر
سه شنبه، ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۲
برنامه های آیینی و سنتی اقوام ایرانی همزمان با رویداد «تبریز ۲۰۱۸» برگزار می شود

همزمان با رویداد بزرگ «تبریز ۲۰۱۸» برنامه‌های آیینی و سنتی اقوام ایرانی اجرا خواهد شد.

فرشاد رستمی سرپرست معاونت گردشگری آذربایجان شرقی، امروز سه‌شنبه ۴ اردیبشهت گفت:

در راستای ایجاد نشاط جمعی و برگزاری هر چه بهتر رویداد بین‌المللی تبریز ۲۰۱۸، برنامه‌های آیینی و سنتی برخی از اقوام ایرانی به همت معاونت گردشگری کشور و اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان در اماکن تاریخی و فرهنگی تبریز، طی روزهای ۳ الی ۶ اردیبهشت ۹۷، در تبریز برگزار خواهد شد.

وی افزود:

در این برنامه‌ها که در محوطه‌های پارک ائل‌گولی، خانه قاجار، عون بن علی، سنگ فرش تربیت و عمارت شهرداری تبریز، برگزار خواهد شد، گروه‌های هنری و آیینی از استان‌های هرمزگان، خوزستان، بوشهر، ایلام، کهکیلویه و بویر احمد، لرستان، قم، اردبیل، گلستان و قزوین به ایفای رقص‌های سنتی و آیین‌های بومی خود خواهند پرداخت.

رستمی خبر از آغاز کاروان «تبریز ۲۰۱۸» در برخی از محورهای مواصلاتی و همچنین استان‌های کشور داد و یادآور شد:

تعداد ۱۳ دستگاه اتوبوس حاوی سوغات و صنایع‌دستی، به همراه گروه‌های هنری و سنتی تبریزی در برخی از استان‌های کشور همچون زنجان، اصفهان، هرمزگان، سمنان، خراسان جنوبی، رضوی، کرمان، یزد، مازندران، گیلان و اردبیل و شهرهای شیراز و قشم به اجرای برنامه و معرفی هر چه با شکوه‌تر تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام، خواهند پرداخت.

او عنوان کرد:

کاروان «تبریز ۲۰۱۸»، روز ۱۰ اردیبهشت که مصادف با روز ملی خلیج فارس است، در استان هرمزگان ویژه برنامه‌ای را در این راستا، اجرا خواهند کرد.

برچسب‌ها تبریز بین المللی

دیدگاه