راهنمای سفر به استان اردبیل

استان اردبیل یکی از مناطق گردشگری و تاریخی ایران است که در شمال غربی ایران و منطقه آذربایجان واقع شده است. این استان از شمال به جمهوری آذربایجان، از غرب به آذربایجان شرقی، از شرق به استان گیلان و از سمت جنوب به استان زنجان محدود است. مساحت استان اردبیل حدود ۱۷,۹۵۳ کیلومتر مربع و جمعیت آن طبق سرشماری سال ۱۳۹۰ یک میلیون و ۲۴۹ هزار نفر است.

شهر اردبیل مرکز استان اردبیل است. این استان دارای ۱۰ شهرستان است که هر کدام جذابیت‌ها و ویژگی‌های خاص خود را دارند. در این میان شهرستان سرعین بیشترین تعداد گردشگران را به خود اختصاص می‌دهد. از دیگر شهرهای مهم این استان می‌توان به مشگین شهر و خلخال اشاره کرد که با طبیعت بکر خود سالانه پذیرای گردشگران زیادی است.

اردبیل دارای قدمتی ۳۰۰۰ ساله در حاشیه جاده ابریشم است و مملو از بناهای تاریخی و باستانی و مقبره‌ها و بقعه‌ها است. اردبیل یکی از مناطق سردسیر کشور است که زمستان‌های بسیار سردی دارد. البته در این فصل‌های سرد لذت استفاده از آب‌گرم‌ها بیشتر می‌شود. هوای مطبوع و خنک این استان در فصل‌های بهار و تابستان و آب‌گرم‌های متعدد آن، از دیگر ویژگی‌هایی هستند که موجب جذب گردشگران به این منطقه می‌شود. مشهورترین جاذبه‌های گردشگری این استان عبارتند از بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی، دریاچه شورابیل، بازار قدیمی اردبیل، پل معلق مشگین، پیست اسکی آلوارس، فندقلو و پیست اسکی روی چمن فندقلو، آب‌گرم شابیل و دریاچه آت‌گولو شیروان دره، آب گرم سرعین و طبیعت بهشتی خلخال.

مردم این استان به زبان ترکی آذری سخن می‌گویند و اکثریت آن‌ها پیرو مذهب شیعه‌ هستند. اعتقادات مذهبی مردم، تاثیر عمیقی بر فرهنگ و هنر این منطقه گذاشته است. 

قالی، گلیم و جاجیم‌های اردبیل از گذشته شهرت فراوان داشته و از کالاهای نفیس منطقه آذربایجان است که حدود ۸۰ درصد تولیدات آن‌ها (که معمولا محصول روستاها و اطراف شهر است) به کشورهای خارجی صادر می‌شود. دیگر صنایع دستی چشم‌گیر اردبیل شامل شال‌ بافی، پشتی، قلاب دوزی، نقره‌کاری، قلم‌زنی، خاتم‌کاری و سفال‌گری است.

اردبیل غذاهای سنتی و محلی  مقوی و لذیذی دارد که باعث می‌شود در سفر به آنجا بتوانید چند روزی از غذاهای همیشگی و حاضری راحت شوید. پیچاق قیمه، چیغیرتمای مرغ، آش دوغ، آش میوه، سوتی پلو، کوکوماه، باسترپلو، امام بایلدی، پلوقیسی، فطیر سنتی اردبیل، قطاب، گیلدیک آشی (نسترن وحشی)، چندین مدل آش سنتی آذری (اوماج، اون‌بش، تورشولو، تندیر آشی و...)، تره اسفناج، دسر خشیل، خینگل، چای چورکگی، تل تل و هلوای سیاه از جمله این غداها هستند.

از جمله سوغات اردبیل عسل طبیعی سبلان، عصاره‌ی گل‌های سبلان، حلوای سیاه، سرشیر، کره محلی، شیرینی‌های محلی و تخمه آفتابگردان است.

از کجا شروع کنیم

نقشه جاهای دیدنی، هتل‌ها و رستوران‌ها

map