سفر ۲ روزه به پاتایا

زهره زرشکیان
پنجشنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۰
سفر ۲ روزه به پاتایا

پاتایا شهر ساحلی کوچکی در تایلند است که از مقاصد گردشگری پرطرف‌دار در جنوب شرقی آسیا بوده و تفریحات شبانه زیادی دارد. همراه کجارو، برنامه سفر به پاتایا را مرور کنید.

تایلند، یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری جنوب شرق آسیا است که مقصدی نسبتا ارزان محسوب می‌شود.

دیدنی‌های بسیار زیادی در سه شهر پاتایا، بانکوک و پوکت قرار دارند که قطعا بازدید از همه آن‌ها در فرصت کوتاه سفر به این کشور ممکن نیست.

در برنامه سفر به پاتایا، در ۲ روز دیدنی‌های پاتایا که نزدیک به یکدیگر هستند را معرفی خواهیم کرد تا در هنگام سفر به این شهر،

روز اول | روز دوم

روز اول

اولین روز حضور در پاتایا را با گردش در یک باغ استوایی آغاز کنید.

بیشتر بخوانید:

باغ استوایی نانگ نوچ پاتایا

باغ نانگ نوچ پاتایا

 • ساعات بازدید: همه‌روزه از ۰۸:۰۰ تا ۱۸:۰۰
 • متوسط زمان بازدید: ۱ ساعت و سی دقیقه

باغ زیبای نانگ نوچ در ۱۸ کیلومتری جنوب پاتایا، باغی زیبا با گل‌های ارکیده، نخل‌های زیبا، گیاهان تزیین شده و گل‌های مختلف و رنگارنگ از نقاط مختلف جهان است. در این باغ خانه‌های سنتی تایلندی به‌صورت گروهی هم وجود دارند و هر روز در این مکان، نمایش‌های فرهنگی و شوی فیل‌ها اجرا می‌شود.

ساحل جامتین پاتایا

ساحل جامتین پاتایا

ساحل جامتین از مکان‌های دیدنی پاتایا است که در ۳ کیلومتری جنوب این شهر قرار دارد. در حاشیه این ساحل، اقامتگاه‌های لوکس، هتل‌های ساحلی، رستوران و مغازه‌های مختلفی وجود دارد. شهرت ساحل جامتین به‌دلیل داشتن تفریحات و ورزش‌های آبی مهیجی مانند جت اسکی، قایقرانی و غواصی است.

از باغ استوایی نانگ نوچ تا این ساحل زیبا حدود ۳۰ دقیقه با ماشین طول می‌کشد.

معبد وات فرا یایی

معبد وات فرا یای تایلند

معبد وات فرا یایی (Wat Phra Yai) یکی از نمادهای مهم و مشهور شهر پاتایا است. این معبد سال ۱۹۷۲ ساخته شده و یک مجسمه بزرگ و طلایی از بودا در آن قرار دارد که ۱۲ متر ارتفاع داشته و رو به دریا قرار گرفته است. در اطراف این مجسمه، بتکده‌های کوچکی قرار گرفته است که برای رسیدن به آن‌ها لازم است مسیر نسبتا زیادی را پیاده طی کنید. البته این میر واقعا زیبا است و ارزش پیاده‌روی را دارد.

فاصله ساحل جامتین تا معبد پات فرا یایی با ماشین ۱۳ دقیقه است.

بیشتر بخوانید:

خانه مقدس حقیقت

خانه مقدس حقیقت

   • ساعت بازدید: همه‌روزه از ۰۸:۰۰ تا ۱۸:۰۰
   • متوسط زمان بازدید: ۱ ساعت و نیم

خانه مقدس حقیقت یا Sanctuary of Truth، ساختمانی چوبی و شگفت‌انگیز است که درست در کنار ساحل شمالی‌ترین نقطه پاتایا قرار دارد. ساخت این بنا از سال ۱۹۸۱ شروع شده و پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۵۰ ادامه داشته باشد.

این خانه به‌طور کامل از چوب ساخته شده است و کنده‌کاری‌های ظریف آن با دست انجام شده است. ارتفاع این ساختمان بیش از ۱۰۰ متر است.

از معبد وات فرا یایی تا این خانه مقدس با ماشین ۳۱ دقیقه طول خواهد کشید.

بیشتر بخوانید:

روز دوم

دنیای زیر آب پاتایا (Underwater World Patayya‌)

دنیای زیر آب پاتایا

   • ساعات بازدید: همه‌روزه از ساعت ۰۹:۰۰ صبح تا ۱۷:۳۰
   • متوسط زمان بازدید: یک ساعت و نیم

دنیای زیر آب پاتایا یا آکواریوم پاتایا از بزرگ‌ترین آکواریوم‌های جهان است که دنیایی متفاوت را به گردشگران عرضه کرده است. ۵ هزار جانور آبزی در ۲۰۰ گونه مختلف در این آکواریوم زندگی می‌کنند. در بخشی از این کواریوم می‌توانید پوست جانوران مختلفی را لمس کنید که تجربه‌ای خاص خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

گالری هنر در بهشت (Art in Paradise)

گالری هنر در بهشت

   • متوسط زمان بازدید: یک ساعت و ۱۵ دقیقه
   • فاصله از آکواریوم زیر آب ۱۹ دقیقه با ماشین

گالری هنر در بهشت در تایلند، یک گالری هنری جذاب و زیبا است که با نمایش نقاشی‌های سه‌بعدی، فاصله مخاطب را با هنر از بین برده است. هنرمندان این آثار، با استفاده از تکنیک‌های نقاشی، باعث ایجاد خطای دید شده و این تصور را به وجود می‌آورند که حیوانات داخل تصاویر، دیوار را شکیته و از آن بیرون آمده‌اند؛ یا چند نفر از در حال سقوط از آبشار هستند. این گالری بیشتر از ۱۰۰ اثر خاص در ده موضوع مختلف دارد.

بیشتر بخوانید:

مینی سیام (Mini Siam)

مینی سیام

   • ساعات بازدید: همه‌روزه از ۰۷:۰۰ تا ۲۲:۰۰
   • متوسط زمان بازدید: ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه

مینی سیام، شهر کوچ مینیاتوری در پاتایا است که در یک فضای باز بسیار بزرگ ساخته شده و تعداد زیادی ماکت از ساختمان‌های تاریخی دنیا در این فضا ساخته و به نمایش در آمده است. در کنار هر ماکت، یک تابلو وجود دارد که جزئیات بنا را روی آن نوشته‌اند.

همیشه می‌توانید تورهای مختلف آژانس‌های مسافرتی را در صفحه اختصاصی کجارو برای تور پاتایا مقایسه کرده و تور مناسب خود را بیابید.

دیدگاه