پارک ساعی، مکانی مناسب برای گردش و آشنایی کودکان با الفبای پارسی و حیوانات

علیرضا کیخا | یکشنبه, ۴ مهر ۹۵ ساعت ۲۲:۴۰

پارک ساعی یکی از پارک‌های قدیمی و باصفای تهران است. این پارک علاوه بر طراحی و معماری زیبایی که دارد، مکانی مناسب برای گردش کودکان هم به شمار می‌رود. با کجارو همراه باشید تا با جاذبه‌های این پارک برای کودکان بیشتر آشنا شویم.

پارک ساعی یکی از جاذبه‌های گردشگری دوست داشتنی تهران و البته خیابان ولیعصر است که سال‌های سال است میزبان گردشگرانی از تهران، ایران و سراسر دنیا است. کار درخت‌کاری این پارک را مهندس ساعی، پدر جنگل‌داری ایران انجام داد. کار طراحی پارک را استاد حسن محجوبی در دهه ۴۰ خورشیدی بر عهده گرفت و این کار را به بهترین شکل ممکن انجام داد. در این پارک تنوع بالایی از گیاهان و البته پرنده‌ها وجود دارد که همین امر موجب جذابیت بیشتر این پارک شده و از آن محیطی باصفا و دنج برای شهروندان ساخته است. اما چیزی که شاید کمتر به آن توجه کرده باشید، المان‌‌ها و مجسمه‌هایی است که برای آشنایی کودکان با حیوانات و الفبا در این پارک نصب شده‌اند. البته در کنار این‌ها، بازدید از باغ پرندگان هم قطعا برای همه رده‌های سنی جالب خواهد بود. این موضوع پارک ساعی را تبدیل به محلی بسیار مناسب برای گردش کودکان کرده است. با توجه به اینکه به ماه مهر و فصل مدارس رسیدیم، قصد داریم در این گزارش اختصاصی و تصویری شما را با این جاذبه‌ها بیشتر آشنا کنیم تا اگر تمایل داشتید کودکان خانواده خود را برای یادگیری بیشتر و گشت و گذار در این پارک به این محل ببرید. در ادامه با تصاویر اختصاصی کجارو از این پارک همراه باشید.

پارک ساعی

پارک ساعی

پارک ساعی

پارک ساعی

پارک ساعی

پارک ساعی

پارک ساعی

پارک ساعی

پارک ساعی

پارک ساعی

پارک ساعی

پارک ساعی

پارک ساعی

پارک ساعی

پارک ساعی

پارک ساعی

پارک ساعی

پارک ساعی

پارک ساعی

پارک ساعی

پارک ساعی

پارک ساعی

پارک ساعی

اگر قبلا به این المان‌های دیدنی و جالب توجه نکرده‌اید، این بار با دقت بیشتری به آن‌ها نگاه کنید. البته بعضی از این المان‌ها توسط گردشگر نماها (!!!) در طی این سال‌ها آسیب دیده‌اند که امیدواریم مسئولان پارک و شهرداری اقدام به مرمت آن‌ها کنند.

آیا شما هم قبلا در این پارک حضور داشته‌اید؟ اگر از این پارک خاطره‌ای دارید، آن را با کجارو و خوانندگان ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط:

    منبع کجارو
    برچسب‌ها پارک تهرانگردی

    دیدگاه