امامزاده صالح کجاست؟

علیرضا کیخا | شنبه, ۷ بهمن ۹۶ ساعت ۱۷:۰۴

امامزاده صالح (ع) کجاست؟ امروز در شانزدهمین قسمت از سری گزارش‌های «کجاست» قصد داریم راه‌های دسترسی به امامزاده صالح (ع)، از پربازدیدترین مقاصد گردشگری تهران و ایران را با هم بررسی کنیم...

 معرفی

حرم مطهر امامزاده صالح (ع) از زیارتگاه‌های مشهور و قدیمی شهر تهران است که طبق آمارها، روزانه ۳۰ هزار نفر برای زیارت به این آستان مقدس مشرف می‌شوند. امامزاده صالح (ع) یکی ازفرزندان امام موسی کاظم (ع) و از برادران امام رضا (ع) هستند. طبق کتیبه‌های قدیمی موجود در این محل، بنای اولیه این زیارتگاه در سال ۷۰۰ هجری قمری بنا شد. کم‌کم در کنار حرم امامزاده صالح (ع)‌ بناهای دیگری ساخته شد که این روند، تا به امروز که بازار تجریش و مجتمع‌های تجاری در این مکان ساخته شده است، ادامه دارد.

imamzade-saleh

آدرس

حرم مطهر امامزاده صالح (ع) در ضلع جنوب شرقی میدان تجریش قرار دارد.

موقعیت امامزاده صالح (ع) بر روی نقشه

دسترسی

برای رسیدن به امامزاده صالح (ع) می‌توانید از مترو تهران استفاده کنید. کافی‌ست در آخرین ایستگاه خط یک مترو، یعنی ایستگاه تجریش از قطار پیاده شده و پس از خروج از خروجی جنوبی ایستگاه با پنج دقیقه پیاده‌روی در خیابان شهرداری به سمت غرب و میدان تجریش به بارگاه امامزاده صالح (ع) برسید. همچنین می‌توانید از تاکسی‌هایی که از تمام نقاط شهر مانند پایانه شهید نظری در میدان آزادی، به میدان تجریش تردد می‌کنند استفاده کنید. اگر قصد سفر با اتوبوس به امامزاده صالح (ع) را دارید می‌توانید از خط BRT راه‌آهن - تجریش استفاده کنید و یا در این لیست ایستگاه تجریش از خط یک مترو را انتخاب کرده و از اتوبوس‌هایی که به میدان تجریش تردد می‌کنند با خبر شده و از آن‌ها استفاده کنید.

Imamzade-saleh

گنبد زیبای امامزاده صالح (ع)

پس از زیارت در این بارگاه مطهر، می‌توانید از جاذبه‌های گردشگری دیگری که در اطراف میدان تجریش قرار دارند، استفاده کنید. از جمله این جاذبه‌ها می‌توان به بازار تجریش، پاساژ قائم و ارگ و تندیس،خیابان ولیعصر و کاخ سعدآباد و باغ موزه هنر ایرانی اشاره کرد. اگر از زیارت امامزاده صالح (ع) خاطره‌ای دارید، آن را با کجارو و خوانندگان ما در میان بگذارید.

دیدگاه  

    تبلیغات