موزه آبگینه کجاست؟

موزه آبگینه کجاست؟

علیرضا کیخا
| دوشنبه, ۵ فروردین ۹۸ ساعت ۲۰:۰۰

موزه آبگینه کجاست؟ با نگاهی به موزه تخصصی آبگینه و سفالینه‌ها در تهران با امکانات آن آشنا شده و راه دسترسی به آن را بررسی کرده ایم .

موزه آبگینه و سفالینه تهران در یکی از خانه‌های تاریخی تهران واقع شده است و به‌طور تخصصی به نمایش ظروف و اشیای آبگینه و سفالینه از گذشته‌های بسیار دور تا قرون گذشته می‌پردازد.

این موزه از نظر ارزش آثار گرانبهای نگهداری شده در آن، معماری بسیار زیبای دوران قاجار، میزبانی سفارتخانه‌ها مصر و افغانستان پس از انقلاب و همین‌طور طراحی موزه بسیار قابل توجه و ارزشمند است. 

تمامی گردشگرانی که به تهران سفر می‌کنند بازدید از این موزه را در برنامه‌های خود قرار می‌دهند. تورهای بسیاری نیز وجود دارد که علاوه بر سفری راحت بازدید از بهترین موزه‌ها و جاهای دیدنی تهران را برنامه‌ریزی می‌کنند.

abgineh-museum

معماری زیبای موزه آبگینه

نشانی

موقعیت موزه آبگینه بر روی نقشه

موزه آبگینه در خیابان جمهوری اسلامی، خیابان سی‌تیر، پلاک ۵۵ قرار دارد.

مسیر دسترسی  

برای رفتن به موزه آبگینه می‌توانید از مترو استفاده کنید. کافی است در خط یک مترو تهران در ایستگاه سعدی از قطار پیاده شده و پس  از خروج از ایستگاه با حدود ۲۰ دقیقه پیاده‌روی در خیابان جمهوری به سمت غرب به خیابان سی‌تیر و موزه آبگینه برسید  یا از اتوبوس‌هایی که از خیابان جمهوری می‌گذرند، مثل اتوبوس‌های میدان بهارستان - میدان جمهوری استفاده کنید و در ایستگاه پل حافظ پیاده شده و در خیابان جمهوری به سمت شرق بروید و پس از پنج دقیقه با خیابان سی‌تیر برسید. در این لیست ‌می‌توانید با انتخاب خط ۱ مترو و ایستگاه سعدی، از فهرست اتوبوس‌هایی که در خیابان جمهوری تردد می‌کنند باخبر شوید. این منطقه در طرح ترافیک تهران قرار دارد، پس اگر قصد بازدید از موزه در ایام غیر تعطیل را دارید باید مجوز تردد در طرح ترافیک تهران را خریداری کنید. اما برای یافتن جای پارک در اطراف این موزه باید بسیار خوش‌شانس باشید.

abgineh-museum

موزه آبگینه همه روزه به جز دوشنبه‌ها و ایام سوگواری میزبان گردشگران داخلی و خارجی بسیاری است. اگر قبلا تجربه حضور در این موزه زیبا را داشته‌اید، تجربیات و خاطرات خود را با کجارو و خوانندگان ما در میان بگذارید.

برای تهیه بلیط هواپیما در سفر به تهران و یا سایر مقصد داخلی و خارجی دیگری می‌توانید از کجارو کمک بگیرید. شما همواره می‌توانید از طریق موتور جستجوی پرواز کجارو، ارزان‌‌ترین بلیط هواپیما به مقصد مورد نظر خود را یافته و از فروشنده‌های معتبر خرید کنید.    

منبع کجارو

دیدگاه  

    جستجوی تور، پرواز، هتل، رستوران و دیدنی‌ها...

    تورهای برگزیده

    تورهای برگزیده

    تبلیغات