نظرسنجی: در سفر، بیشتر وقت خود را به چه کاری اختصاص می دهید؟

حمیده کریمی
پنجشنبه، ۲۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۵
نظرسنجی: در سفر، بیشتر وقت خود را به چه کاری اختصاص می دهید؟

نظرسنجی این هفته‌ی کجارو درباره‌ی فعالیت‌هایی است که در طول سفر به آنها می‌پردازیم. شما در سفر، بیشتر وقت خود را به چه کاری اختصاص می‌دهید؟ با کجارو همراه باشید.

در نظرسنجی قبل، از شما پرسیدیم که ترجیح می‌دهید به کدام قاره سفر کنید. نتایج این نظرسنجی را در نمودار زیر مشاهده می‌کنید.

نظرسنجی

در این نظرسنجی قاره‌ی اروپا با ۴۴/۲۴ درصد آرا، جایگاه اول را به دست آورد. آمریکای شمالی با ۲۶/۸۶ درصد، آسیا با ۸/۹۸ درصد، اقیانوسیه با ۶/۲۷ درصد، آمریکای جنوبی با ۴/۹۲ درصد، آفریقا با ۴/۶۶ درصد و قطب جنوب با ۴/۰۷ درصد به ترتیب بیشترین آرا را به خود اختصاص داده‌اند.

سوال این هفته‌ی نظرسنجی کجارو درباره‌ی فعالیت‌هایی است که شما در طول سفر انجام می‌دهید. البته دسته‌بندی فعالیت‌هایی که می‌توانیم در سفر انجام دهیم کار سختی است. چرا که دامنه‌ی این فعالیت‌ها بسیار گسترده است و هر کس با توجه به علاقه‌مندی‌های خود یک یا چند مورد از آن‌ها را انتخاب می‌کند. اما شاید برخی از این فعالیت‌ها باشند که تمایلی به انجام آن‌ها نداریم و در سفر هیچ وقتی برایشان در نظر نمی‌گیریم.

فعالیت‌های ورزشی

نظرسنجی

البته انجام فعالیت‌های ورزشی یا شرکت در رویدادها و مسابقات مختلف ورزشی در دسته‌بندی گردشگری ورزشی قرار می‌گیرد. اما ما به عنوان یک مسافر عادی، ممکن است ورزشکار حرفه‌ای نباشیم اما انجام برخی از فعالیت‌های ورزشی را در سفرمان بگنجانیم یا فقط به منظور انجام آن‌ها سفر کنیم. مثلا ورزش‌هایی مثل غواصی که ممکن است تجهیزات آن در محل زندگی ما فراهم نباشد. کوه‌نوردی، دوچرخه‌سواری، شنا، رودگردی و... از ورزش‌های محبوب در سفر هستند که هر کدام تورهای ویژه‌ای دارند.

بیشتر بخوانید:

بازدید از اماکن مذهبی

نظرسنجی

زیارت اماکن مذهبی نیز ممکن است بخشی از سفر ما را به خود اختصاص دهد. یا حتی مهم‌ترین دلیل سفر ما، بازدید از این اماکن مذهبی باشد.

بیشتر بخوانید:

بازدید از جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی

نظرسنجی

جاذبه‌های فرهنگی متعددی در مقاصد گردشگری سراسر دنیا وجود دارند که هر کدام طرفداران خاصی دارند. بازدید از موزه‌ها یا شرکت در کنسرت و اپرا، جزو این دسته از فعالیت‌ها هستند که بخشی از زمان سفرمان را به آن اختصاص می‌دهیم.

یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های ما در سفر، بازدید از آثار تاریخی هستند. حتی اگر به تاریخ هم علاقه‌مند نباشیم اما بازدید از آثار به‌جای‌مانده از نسل‌های گذشته برای بسیاری از ما جذاب است.

بیشتر بخوانید:

بازدید از جاذبه‌های طبیعی

نظرسنجی

بازدید از جاذبه‌های طبیعی و گشت‌و‌گذار در دل طبیعت، یکی از مهم‌ترین برنامه‌های سفر اکثر افراد به خصوص دوستداران طبیعت است. بیشتر ما چون غرق در زندگی شهری و دغدغه‌های روزمره هستیم، معمولا از جاذبه‌های طبیعی استقبال می‌کنیم. اقامت در طبیعت یا کمپینگ یکی از جذاب‌ترین فعالیت‌های تفریحی در دل طبیعت است.

نظرسنجی

حیات وحش نیز بخشی از طبیعت اطراف ما است و بسیاری از افراد به تماشای حیات وحش علاقه‌مند هستند و در سفر خود زمانی را برای سر زدن به باغ‌وحش یا محیط‌های طبیعی محل زندگی حیوانات مختلف، اختصاص می‌دهند.

بیشتر بخوانید:

بازدید از جاذبه‌های شهری و خرید

نظرسنجی

یکی از جذاب‌ترین سرگرمی‌های سفر، بازدید از جاذبه‌های شهری است. قدم زدن در کوچه‌ها و خیابان‌های یک شهر نا‌آشنا، دیدن مردمی با فرهنگ و اعتقادات متفاوت، حضور در پارک‌ها و لذت بردن از تفریحات گوناگون و گشت‌و‌گذار در بازارها و مراکز خرید در این دسته قرار می‌گیرند. همچنین حضور در کافه‌ها و رستوران‌ها و خوردن غذاهای محلی را نیز می‌توان جزو جاذبه‌های شهری به حساب آورد.

بیشتر بخوانید:

سوال این هفته‌ی نظرسنجی کجارو در همین رابطه است. شما بیشتر زمان سفر خود را صرف انجام چه کاری می‌کنید؟

مثل همیشه منتظر مشارکت شما همراهان خوب کجارو هستیم.

تا ساعت ۶ عصر روز چهارشنبه برای شرکت در این نظرسنجی فرصت دارید.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها خانواده کجارو

    دیدگاه