مقاصد گردشگری ورزشی برتر (قسمت اول)

رضا صادقی مقدم
رضا صادقی مقدم جمعه، ۲۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۰
مقاصد گردشگری ورزشی برتر (قسمت اول)

گردشگری ورزشی به معنی سفرکردن به‌منظور تماشا یا شرکت کردن در یک فعالیت یا رویداد ورزشی است. برای آشنایی با مقاصد و فعالیت‌های برتر این نوع گردشگری با کجارو همراه باشید.

مقالات مرتبط:

وقتی شخصی به قصد تماشا یا شرکت در یک فعالیت ورزشی به سفر گردشگری می‌رود، به این سفر گردشگری ورزشی می‌گوییم. هر سال رویداد‌‌‌ها و مسابقات ورزشی زیادی در سراسر جهان رخ برگزار می‌شوند. از گلف و فوتبال و راگبی گرفته تا تنیس، اسب‌سواری و غیره. در اینجا ۱۳ مقصد جذاب گردشگری را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

بارسلونا اسپانیا

گردشگری ورزشی

بارسلونا پس از میزبانی المپیک ۱۹۹۲ جایگاه خود را در صحنه‌ی ورزش به محکمی حفظ کرده است. در حقیقت از آن سال به بعد این شهر اسپانیایی ۲ برابر گردشگری بیشتری به خود دیده که بخش بزرگ آن مربوط به بازی‌ها و ورزش‌ها است. بارسلونا به‌سادگی مقصدی خارق‌العاده برای افرادی است که می‌خواهند در زمان انجام فعالیت‌های فیزیکی، عشقشان به مادر طبیعت نیز اغنا شود.

این منطقه‌ی زیبا، تلفیقی از آب‌ و هوای زیبا و جذاب در طول کل سال و البته جغرافیایی طبیعی است. این شهر یکی از برترین مقاصد گردشگری است؛ چراکه به‌عنوان مرکز اسکی روی آب، دوچرخه‌سواری، اسنوبورد، اسکی و غیره محسوب می‌شود. بارسلونا میزبان مسابقات قهرمانی FINA در سال ۲۰۱۳ برای ورزش‌های آبی به‌مدت ۲ هفته بود. ورزش‌هایی از قبیل واترپولو، شنای آب‌های آزاد، شنای استخر و شیرجه.

سیدنی استرالیا

گردشگری ورزشی

سیدنی به خاطر میراث با ارزش میزبانی المپیک ۲۰۰۰، یکی از برترین مقاصد گذراندن تعطیلات با ورزش است. سیدنی بازه‌ی وسیعی از ورزش‌های آبی و فضای باز را برای شما فراهم می‌آورد از جمله: اسکی، غواصی سطح آب با لوله، غواصی، کانو‌سواری، کایاک سواری، موج‌سواری، اسب‌سواری، پیاده‌‌روی، قایق بادی آب‌های خروشان و غیره.

در برخی از مکان‌های خاص در کنار خلیج، ورزش‌های خاصی مثل اسکی روی آب و جت‌اسکی نیز فراهم است. این شهر همچنین امکان می‌دهد به‌سادگی قایق‌سواری و دریانوردی کنید. هر سال در ژانویه تورنومنت بین‌المللی APIA سیدنی که تلفیقی از تور WTA و تورنومنت بین‌المللی تنیس ATP است، در مرکز NSW سیدنی برگزار می‌شود.

ونکوور کانادا

گردشگری ورزشی

ونکور مرکز ورزش‌های ساحلی است چراکه تعداد زیادی فعالیت ورزشی تفریحی دارد. با توجه با میزبانی المپیک زمستانی سال ۲۰۱۰، تعداد و کیفیت امکانات و برنامه‌های ورزشی بسیار بالا است.

مسافران می‌توانند در طول زمستان به اسکی یا برف‌نوردی و در طول ماه‌های گرمتر به کایاک‌سواری و پیاده‌روی بپردازند. شما همیچنین می‌توانید از مصاحبت با محلی‌های مشتاق در خط ساحلی ونکور لذت برده یا به دیدن یک مسابقه‌ی هاکی روی یخ بروید. از تیم BC Lions گرفته تا Vancouver Canucks، قطعا برای همه سلیقه‌ها ورزشی خواهید یافت. این شهر همچنین میزبان مسابقات جودو و هاکی بین‌المللی بوده‌ است.

ریودوژانیرو برزیل

گردشگری ورزشی

به‌عنوان بهشت فضای باز، برزیل هر فعالیت فضای باز یا ورزشی که قابل تصور باشد را ارائه می‌کند. از جمله: اسب‌سواری، کانوسواری، دوچرخه‌سواری کوهستان، دریانوردی و قایق‌سواری، غواصی، پیاده‌روی، اسکی روی آب با چتر، کایت‌سواری و غیره.

در جذاب‌ترین مقصد گردشگری ورزشی دنیا، قایق‌سواری، کایت‌سواری و چتربازی، محبوب‌ترین ورزش‌های گردشگران محسوب می‌شوند. نسبت به وضعیت باد، آب و هوا و موج، برزیل مکان مناسبی برای تمرین ورز‌ش‌های آبی مختلف در شرایط متفاوت است. یادآوری المپیک ۲۰۱۶ و جام جهانی ۲۰۱۴ نیز به درک شرایط ورزشی ریو و برزیل کمک می‌کند.

نیوزیلند

گردشگری ورزشی

به‌عنوان کشوری عاشق ورزش، نیوزیلند پرش با بانجی را تجاری کرد.

از زوربینگ (zorbing) و پرش با بانجی گرفته تا فعالیت‌های معروف‌تری مثل طبیعت‌گردی و اسکی در مناظر تماشایی، نیوزیلند برای میهمانان عاشق فضاهای بیرونی‌اش، یک میزبان با تمامی پیشنهادها ورزشی است. به‌عنوان کشوری عاشق ورزش، نیوزیلند پرش با بانجی را تجاری کرد که امروزه در سراسر جهان شاهد آن هستیم.

در تمامی طول سال امکان انجام ورزش‌های مختلفی از جمله ورز‌ش‌های موتوری، اسب‌سواری و ورزش‌های مربوط به اسب، قایق‌رانی گروهی، دوچرخه‌سواری، شیرجه، شنا، تنیس، گلف و راگبی را دارید. مسابقات معتبر سافت‌بال ISA در سال ۲۰۱۳ در اوکلند برگزار شد. نیوزیلند همچنین منزلگاه ۹ مسیر پیاده‌روی حرفه‌ای از جمله ساحل ابل تازمن (Abel Tasman Coast)، مسیر هیفی (Heaphy Track) و مسیر کپلر (Kepler Track) است.

مالزی

گردشگری ورزشی

مالزی یکی از مقاصد اصلی تعداد زیادی از علاقه‌مندان و تماشاگران ورزشی است. این کشور میزبان مسابقات بین‌المللی زیادی از جمله فرمول ۱، قایق‌های سرعتی، گلف، موتورسواری و دوچرخه‌سواری بوده و هست.

مسافران می‌توانند به‌سمت کوه کینابالو (Kinabalu) پیاده سعود کنند یا در جنگل سباه (Sabah) به گشت و گذار بپردازند. این کشور همچنین محلی برای ورزش‌های دیگر از جمله فوتبال، اسکواش، هاکی و بدمینتون است. مالزی نه‌تنها دارای امکانات ورزشی است بلکه مقصد مناسبی برای انجام ورزش‌های آبی از قبیل قایق‌رانی و شیرجه نیز محسوب می‌شود.

کره جنوبی

گردشگری ورزشی

به‌عنوان بهترین مقصد توریستی ورزشی سال ۲۰۱۲ در آسیا، کره جنوبی دارای آب‌ و هوایی گرم، خط ساحلی پهناور و تعداد زیادی پارک ملی است. این کشور تعداد قابل‌توجه و متنوعی از فعالیت‌های تفریحی و ورزشی را ارائه می‌کند.

در کره جنوبی می‌توانید از هنرهای رزمی سنتی مثل جودو و تکواندو، ورزش‌های جهانی مثل بسکتبال و فوتبال، چندین دوره‌ی گلف در سطح جهانی با قیمت مناسب و عضویت باشگاه گلف، ورز‌ش‌های محبوب آبی مثل غواصی و قایقرانی و مسیرهای بسیار زیبای پیاده‌روی لذت ببرید. می‌توانید منتظر باشید که کره مقصد گردشگری برتر ورزشی جهان نیز بشود، چراکه پتانسیل خود را برای این هدف در آغاز سال۲۰۱۳ با میزبانی المپیک ویژه‌ی زمستانی و البته جام جهانی ۲۰۰۲ نشان داد.

با کجارو در بخش دوم نیز همراه باشید.

مطالب مرتبط:

منبع Puretravel

دیدگاه