یک هفته با عکس های روز نشنال جئوگرافی؛ از کارگر زحمتکش تا قوس طلایی

زلیخا رحمانیان
زلیخا رحمانیان شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۵
یک هفته با عکس های روز نشنال جئوگرافی؛ از کارگر زحمتکش تا قوس طلایی

نشنال جئوگرافی در عکس‌های روز خود، در هفته گذشته عکس‌های زیبایی از جزیره زیبای بونگویو و دوستداران ساحل و چهره خسته و زحمتکش یک کارگر معدن منتشر کرد.

هفته گذشته نشنال جئوگرافی در عکس‌های روز خود تصاویر چشم‌نوازی از جشن آتش اسپانیایی‌ها، موشک فرستاده شده به فضا، کوسه نهنگی و قوس طلایی منتشر کرده است.

وقت جزیره

نشنال جئوگرافی

در تصویر پیش رو دوستداران ساحل را می‌بینید که در جزیره بونگویو (Bongoyo) به استراحت می‌پردازند. این جزیره برای سفرهای روزانه بسیار محبوب است و در آنجا می‌توانید همان‌طور که به جستجو در میان جنگل می‌پردازید، از ساحل لوکس آن نیز لذت ببرید.

روز کارگر

نشنال جئوگرافی

در تصویر پیش رو عکس یک کارگر معدن در بلوچستان پاکستان را مشاهده می‌کنید. عکاس این صحنه Hunzukutz Kahn می‌گوید:

به مناسب یک مه و روز کارگر به معدن در پاکستان رفتم، اما حضور کارگران در معدن نشان داد که تعطیلات برای آن‌ها معنی ندارد!

سفر جدید

نشنال جئوگرافی

SpaceX یک شرکت هوافضایی خصوص است که توسط ایلان ماسک تأسیس شده است. این شرکت در تاریخ ۶ فوریه ۲۰۱۸ یک موشک فضایی به نام فالکون هوی (Falcon Heavy) را به فضا پرتاب کرد. این موشک برای انتقال انسان به فضا طراحی شده است، اما برای کاهش وزن سفرهای آینده، ایلان ماسک ماشین شخصی خود را با این موشک به فضا فرستاد.

غول مهربان

نشنال جئوگرافی

در کنار ساحل غربی استرالیا، تعداد زیادی از ماهی‌های کوچک، راه را برای یک کوسه نهنگی باز می‌کنند. جالب است بدانید کوسه‌های نهنگی، بزرگ‌ترین مهره‌دار غیرپستاندار در قلمروی حیوانات هستند که وزن آن‌ها در هنگام بلوغ به‌طور میانگین به ۹ تن هم می‌رسد.

قوس طلایی

نشنال جئوگرافی

دو دقیقه عکاسی با تکنیک نوردهی طولانی این تصویر روحانی از یک مکان معروف به اسم کی‌هول آرچ (Keyhole Arch) را رقم زده است. کی هول آرچ در سواحل بیگ سور، در کالیفرنیا قرار دارد. نور طلایی خورشید تنها در هنگام پدیده «انقلاب زمستانی» از این نقطه می‌تابد. انقلاب زمستانی به اولین و کوتاه‌ترین روز زمستان گفته می‌شود.

آتش بازی

نشنال جئوگرافی

جشن آتش بازی در کاتولونیای اسپانیا را مشاهده می‌کنید، در این جشن افراد لباس‌هایی مانند شیطان می‌پوشند و به آتش‌بازی می‌پردازند.

مراقب و منتظر

نشنال جئوگرافی

در تصویر پیش رو یک حیوان به اسم جکوی توکای (tokay gecko) در روستای یوبود اندونزی را می‌بینید که منتظر است تا شب فرا برسد و جفت خود را پیدا کند. جکوی توکای یک مارمولک شب‌زی است که بیشتر در شمال شرقی هند، بنگلادش، فیلیپین و اندونزی دیده می‌شود.

مطالب مرتبط:

دیدگاه