هزینه سفر به سمنان چقدر است؟

نیکی قره گوزلویان
نیکی قره گوزلویان دوشنبه، ۱۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۰
هزینه سفر به سمنان چقدر است؟

هزینه سفر به سمنان با توجه به نرخ‌های هتل، رستوران، حمل و نقل داخل شهری و بازدید از دیدنی‌ها، طیف گسترده‌ای را در برمی‌گیرد.

شهر سمنان از جمله شهرهای ایران و مرکز استان سمنان است، که به دلیل داشتن فاصله کوتاه با تهران، می‌تواند به عنوان مقصدی برای گردشگری و تفریح، به مردم این کلان‌شهر معرفی شود. علاوه بر آن، مردم سایر نقاط کشور نیز می‌توانند اوقات خوشی را در این شهر تاریخی سپری کنند. هزینه سفر به سمنان، با توجه به نرخ‌های موجود در بخش‌های هتل، رستوران، حمل و نقل و بازدید از دیدنی‌ها، بسیار متفاوت است. با ما همراه باشید تا از برآورد‌های هزینه سفر به شهر سمنان، اطلاعات بیشتری کسب کنید. 

سمنان

هزینه سفر به سمنان

از تهران تا شهر سمنان در حدود ۲۳۰ کیلومتر راه است که طی کردن این مسافت به وسیله خودروی شخصی در حدود ۳ ساعت به طول می‌انجامد. هزینه بنزین برای این سفر، با توجه به نوع خودروی شما، میزان مصرف بنزین و روشن بودن کولر، در حدود ۳۰ هزار تومان خواهد شد.

اگر قصد داشته باشید تا این سفر را به وسیله اتوبوس‌های بین شهری انجام دهید، هزینه بلیط شما از ۱۷ هزار تومان تا ۳۰ هزار تومان متغیر خواهد بود. علت این امر، استفاده از اتوبوس‌های VIP در بلیط‌های گران قیمت‌تر است. در نظر داشته باشید با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس خود، می‌توانید در هزینه‌های این بخش صرفه‌جویی کنید.

برای سفر از تهران به سمنان، استفاده از قطار نیز می‌تواند گزینه مناسبی باشد. سفر با قطار بین این دو شهر ( متناسب با نوع قطار) در حدود ۲ الی ۳ ساعت به طول می‌انجامد و هزینه بلیط آن نیز از ۱۰ هزار تومان تا ۳۰ هزار تومان متغیر خواهد بود. به یاد داشته باشید که خرید بلیط اینترنتی می‌تواند هزینه بلیط شما را کاهش دهد.

باغ امیر سمنان

متوسط هزینه اقامت در سمنان

شهر سمنان دارای هتل‌ها و اقامتگاه‌های مختلفی (از ۱ ستاره تا ۵ ستاره) است، اما نرخ اقامت در آنها از تفاوت چندانی برخوردار نخواهد بود. بدین ترتیب هزینه اقامت در یک اتاق دو تخته در هتلی ۵ ستاره در حدود ۲۷۰ هزار تومان به ازای هر شب است، در حالی که در هتل‌هایی با درجات پایین‌تر و اقامتگاه‌ها، این هزینه به ۲۰۰ هزار تومان کاهش خواهد یافت.

هتل در سمنان

متوسط هزینه خورد و خوراک در سمنان

شهر سمنان دارای رستوران‌های مختلفی است که که طیف گسترده‌ای، از غذاهای سنتی تا جگرکی و فست فود، را در بر می‌گیرند. بدین ترتیب، یک وعده غذا در این شهر از ۱۵ هزار تومان تا ۴۰ هزار تومان به ازای هر نفر هزینه خواهد داشت.

فود کورت در سمنان

هزینه حمل و نقل در سمنان

حمل و نقل درون شهری در سمنان به وسیله تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها انجام می‌شود. در این شهر، نرخ کرایه تاکسی برای هر مسیر از ۵۰۰ تومان تا ۲ هزار تومان متغیر بوده، و این هزینه با استفاده از اتوبوس‌ها کاهش خواهد یافت.

حمل و نقل در سمنان

هزینه بازدید از دیدنی‌های سمنان

شهر سمنان دارای دیدنی‌های بسیار متفاوتی است که بازدید از آنها، تجربه‌ای از سفر به تاریخ ایران را برای شما به ارمغان خواهد آورد. هرچند بازدید از برخی دیدنی‌ها هزینه نخواهد داشت، اما هزینه بازدید از دیگر جاذبه‌ها از ۲ هزار تومان تا ۱۰ هزار تومان متغیر خواهد بود.

مسجد در سمنان

بودجه پیشنهادی گذراندن یک روز در سمنان

سفر یک روزه از تهران به سمنان در ارزان‌ترین حالت ممکن در حدود ۳۵۰ هزار تومان هزینه خواهد داشت. اگر قصد داشته باشید تا همین سفر را با امکانات بیشتری تجربه کنید، هزینه شما تا ۷۰۰ هزار تومان قابل افزایش است. لازم به ذکر است که این هزینه با در نظر گرفتن هزینه بلیط رفت و برگشت اتوبوس و قطار برای دو نفر محاسبه شده است.

دروازه ارگ سمنان

بودجه پیشنهادی گذراندن سه روز در سمنان

اگر قصد داشته باشید تا سفری سه روزه به سمنان را تجربه کنید، با توجه به نرخ‌های ذکر شده، هزینه‌های شما در ارزان‌ترین حالت ممکن در حدود ۹۵۰ هزار تومان خواهد بود. این در حالی است که با افزایش بودجه خود در بخش‌های مختلف، این سفر می‌تواند تا سقف یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان نیز هزینه داشته باشد. به یاد داشته باشید تا در این سفر، بودجه لازم برای تهیه سوغاتی‌های شهر سمنان را نیز به همراه داشته باشید.

مسجد در سمنان

منبع عکس: گوگل مپ

مطالب مرتبط:

دیدگاه