میکونوس در یونان و در استان اژه جنوبی قرار دارد. این شهر اروپایی با جزیره‌های «تینوس» (Tinos)، سیروس، پاروس و «ناکسوس» (Naxos) همسایه است. خانه‌های سفید و آبی، و سواحل این شهر تور میکونوس را به یکی از جالب‌ترین تجربه‌های توریستی تبدیل کرده‌اند.  

این شهر جمعیتی بالغ بر ۱۰ هزار نفر، در مساحتی با ابعاد ۸۵ کیلومتر مربع دارد. دین اکثر مردم میکونوس را مسیحیت ارتدوکس تشکیل می‌دهد و تنها تعداد اندکی از ساکنان این شهر، مسلمان یا کاتولیک هستند. زبان رسمی مردم میکونوس یونانی و نوع حکومت این شهر مانند دیگر شهرهای یونان، دموکراسی است.

بعد از استقلال یونان در سال ۱۸۳۰، اقتصاد میکونوس با فعالیت‌هایی مانند ماهیگیری و تجارت رونق گرفت؛ اما در اواخر قرن نوزده میلادی و مصادف با جنگ جهانی اول، اقتصاد این شهر دچار مشکلات جدی شد. سرانجام در دهه ۱۹۳۰ و با ورود بسیاری از هنرمندان، مرفهان و سیاستمداران معروف اروپایی به میکونوس، این شهر به پایگاهی مجلل برای ثروتمندان تبدیل شد.

میکونوس که به جزیره‌ی بادها شهرت دارد، پر از سوغاتی‌های جالب و بومی است. یکی از این سوغاتی‌ها ماکت‌های کوچک آسیاب‌ بادی است. همچنین دمپایی‌های چرمی، زیورآلات دست‌ساز و چشم‌زخم را می‌توانید به عنوان یادگاری‌‌هایی از میکونوس تهیه کنید.

ساحل «اگیوس سوستیس» (Agios Sostis)، موزه دریای اژه (Aegean Maritime Museum)، کلیسای پاناگیا پاراپورتیانی (Panagia Paraportiani)، موزه‌ی باستان‌شناسی (Archaeological Museum)، آسیاب‌های بادی (Windmills) و ونیز کوچک» (Little Venice) از دیدنی‌های میکونوس هستند.

از کجا شروع کنیم

راهنمای سفر به میکونوس، یونان

نقشه جاهای دیدنی، هتل‌ها و رستوران‌ها

map