رستوران های گیاهی میکونوس یونان را بشناسید

حمیده کریمی
حمیده کریمی سه شنبه، ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰
رستوران های گیاهی میکونوس یونان را بشناسید

میکونوس به‌عنوان یک مقصد گردشگری محبوب در یونان، رستوران‌های گیاهی متنوعی دارد که در آن‌ها می‌توانید بهترین غذاها را نوش جان کنید بدون اینکه رژیم غذایی خود را ترک کنید.

رستوران های میکونوس تنوع زیادی دارند و در بین آن‌ها می‌توانید رستوران‌های متعددی پیدا کنید که تماما گیاهی و وگان هستند یا اینکه در منوی خود بخشی مختص غذاهای گیاهی دارند.

میکونوس در یونان و در استان اژه جنوبی قرار دارد. اگر گیاه‌خوار هستید و دوست دارید در طول سفر رژیم غذایی خود را حفظ کنید، بد نیست که قبل از سفر در مورد رستوران‌های گیاهی میکونوس اطلاعاتی داشته باشید. در ادامه، تعدادی از مهم‌ترین رستوران‌های میکونوس را معرفی می‌کنیم که یا گیاهی هستند یا منوی مخصوص غذاهای گیاهی و وگان دارند.

رستوران Appaloosa

رستوران های گیاهی میکونوس

رستوران Appaloosa یک رستوران عالی و کامل برای امتحان کردن غذاهای متنوع است. منوی رستوران به غیر از غذای گیاهی، انواع غذاهای مختلف غیرگیاهی را شامل می‌شود. آشپزی یونانی، مکزیکی و بین‌المللی را می‌توانید در این رستوران امتحان کنید. این رستوران، بهترین غذاخوری شهر برای امتحان کردن غذاهای محلی نقاط مختلف دنیا است. حتی یکی دو مورد غذای هندی هم در منوی آن دیده می‌شود. بعضی از انواع غذاهای غیرگیاهی را به درخواست شما با مواد گیاهی و کاملا وگان، تهیه می‌کنند. برای اطلاع از ساعت کار رستوران بهتر است که قبلا با آن تماس بگیرید.

رستوران Bowl

رستوران های گیاهی میکونوس

رستوران Bowl یکی دیگر از رستوران‌های خوب میکونوس است است که منوی غذای گیاهی هم دارد. در این رستوران غذاهای مدیترانه‌ای، یونانی و بین‌المللی سرو می‌شود. حتی غذاهای مخصوص خام گیاه‌خواران هم در منوی خود گنجانده است. این رستوران سرویس برای بیرون از رستوران دارد. منوی رستوران بسیار مفصل است و غذای غیرگیاهی هم در آن پیدا می‌شود بنابراین اگر گروهی سفر می‌کنید و هرکدام رژیم غذایی متفاوتی دارید و دوست دارید با هم غذا بخورید، می‌توانید به این رستوران سر بزنید.

 این رستوران به‌صورت فصلی یعنی از مارس تا اکتبر فعالیت می‌کند. حتما قبل از رفتن به رستوران، تماس بگیرید و ساعت کار آن را بپرسید. این رستوران به غیر از غذاهای سالم، یک منوی مفصل از انواع نوشیدنی شامل اسموتی‌های متنوع، آب‌میوه‌های طبیعی، شربت و... دارد. در حدود ۷۰ درصد از غذاها و دسرهای منو، بر پایه رژیم غذایی گیاه‌خواری تدارک دیده شده است.

رستوران Captain's

رستوران های گیاهی میکونوس

رستوران Captain's هفت روز هفته فعالیت می‌کند. منوی آن علاوه بر غذای گیاهی شامل انواع غذاهای گوشتی است. غذاهای بدون گلوتن و انواع غذاهای مدیترانه‌ای در منو وجود دارد. این رستوران، یک رستوران یونانی است و غذاهای وگان و گیاهی آن در منو علامت مخصوص دارد. از بین این غذاها می‌توان به دلمه‌ی برگ مو، سبزیجات گریل شده، انواع نان و دیپ و همچنین بستنی‌ها و دسرهای وگان اشاره کرد.

رستوران Fokos Taverna

رستوران های گیاهی میکونوس

رستوران Fokos Taverna هرروز باز است و با غذاهای لذیذ گیاهی و غیرگیاهی به سبک مدیترانه‌ای، یونانی و خاورمیانه‌ای از مهمانان خود پذیرایی می‌کند. این رستوران در محیطی دنج در نزدیکی ساحل قرار دارد. مالک این رستوران کاملا با رژیم غذایی وگان و گیاه‌خواری آشنا است. منوی این رستوران گزینه‌های زیادی برای گیاه‌خواران دارد از جمله انواع سالاد، حمص، فلافل، سبزیجات بخارپز و کبابی و... همچنین می‌توانید بعضی از غذاهای منو را سفارش دهید که با مواد گیاهی و کاملا وگان برایتان آماده کنند. مسیر این رستوران از میان مزارع می‌گذرد و در نهایت به ساحل می‌رسد. فرصت حضور در این رستوران و امتحان کردن غذاهای لذیذ و متنوع آن را نباید از دست بدهید. اگر همراهان‌تان گیاه‌خوار نیستند، در این رستوران می‌توانند از انواع غذاهای غیروگان لذت ببرند.

رستوران Kostas

رستوران های گیاهی میکونوس

رستوران Kostas یکی از رستوران‌های متنوع شهر است که غذای گیاهی هم دارد. انواع غذاهای مدیترانه‌ای و یونانی در منوی آن پیدا می‌شود. غذاهای گیاهی و بدون گلوتن، بخش خاصی از منو را به خود اختصاص داده‌اند. انواع سبزیجات کبابی و بخارپز، حمص، انواع غذای لذیذ با حبوبات و سس‌های مخصوص در منوی رستوران در نظر گرفته شده است. موقع سفارش دادن حتما به اطلاع کارکنان رستوران برسانید که وگان هستید.

رستوران Markos Falafel

رستوران های گیاهی میکونوس

رستوران Markos Falafel در کنار سایر غذاها، انواع غذاهای گیاهی هم دارد. در این رستوران انواع پیتزا و فست فود سرو می‌شود. غذاهای مدیترانه‌ای، خاورمیانه‌ای و یونانی، بیشتر منوی رستوران را به خود اختصاص داده‌اند. همان طور که از اسم این رستوران مشخص است، یکی از مهم‌ترین غذاهای رستوران، فلافل است. این رستوران به‌صورت فصلی کار می‌کند و زمستان‌ها تعطیل است. حتما قبل از رفتن به رستوران تماس بگیرید و در مورد ساعت کار آن‌ها بپرسید. تنوع غذاهای گیاهی رستوران قابل‌توجه است و مطمئنا شما را راضی می‌کند.

رستوران Nice n Easy

رستوران های گیاهی میکونوس

رستوران Nice n Easy گرچه یک رستوران تماما گیاهی نیست، منوی غذاهای گیاهی آن بسیار متنوع و قابل‌توجه است. این رستوران هفت روز هفته از ۱۲ و نیم ظهر تا ۱۲ و نیم شب باز است. غذاهای ارگانیک، مدیترانه‌ای، یونانی و غیرگیاهی هم دارد. مدرن‌ترین غذاهای منطقه‌ی مدیترانه را می‌توانید در این رستوران نوش جان کنید. این رستوران در کنار دریا و در منطقه‌ای به نام ونیز کوچک قرار گرفته است که یکی از توریستی‌ترین مناطق میکونوس است. منوی غذاهای گیاهی رستوران، شامل غذاهایی با تغییرات مدرن برگرفته از رژیم غذایی مدیترانه‌ای است و گوشه‌ای از فرهنگ غذایی یونان را نیز نشان می‌دهد.

کافه رستوران Point

کافه رستوران Point هرروز هفته از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۲ شب باز است. غذاهای مدیترانه‌ای، یونانی، تلفیقی و غربی دارد و غذای غیرگیاهی هم در منوی آن وجود دارد. اگر همراه با دوستان خود سفر کرده‌اید که رژیم غذایی متفاوتی دارند، با هم می‌توانید در این رستوران غذا بخورید و از امتحان کردن غذاهای تلفیقی آن لذت ببرید.

رستوران Popolo

رستوران های گیاهی میکونوس

رستوران Popolo یکی از رستوران‌هایی است که غیر از منوهای معمول و متداول، یک منوی مخصوص غذای گیاهی دارد. این رستوران هفت روز هفته از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب فعالیت می‌کند. انواع غذاهای ایتالیایی و اروپایی در منوی آن پیدا می‌شود. بار سالاد و بار آب‌میوه دارد که تنوع آن‌ها حتما توجهتان را جلب می‌کند. می‌توانید غذای خود را سفارش دهید و بیرون از رستوران نوش جان کنید. انواع ساندویچ‌های وگان در منوی رستوران دیده می‌شود و حتی اگر بخواهید قهوه هم در این رستوران با شیر سویا سرو می‌شود.

رستوران Sale and Pepe

رستوران های گیاهی میکونوس

رستوران Sale and Pepe در روزهای مختلف هفته ساعت کاری متفاوتی دارد بنابراین قبل از سر زدن به رستوران، حتما ساعت کاری آن را بپرسید. منوی رستوران شامل انواع غذاهای ایتالیایی، مدیترانه‌ای، انواع پیتزا، نوشیدنی و غذاهای غیروگان است. اگر دوست دارید پیتزا یا پاستای گیاهی بخورید، در انتخاب این رستوران شک نکنید.

مطالب مرتبط:

دیدگاه