اعتراض رئیس جامعه هتلداران به عدم اولویت‌بندی فعالان گردشگری برای واکسیناسیون

پوریا  محمدی پیوند
شنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۶
اعتراض رئیس جامعه هتلداران به عدم اولویت‌بندی فعالان گردشگری برای واکسیناسیون

رئیس جامعه هتلداران نسبت به اولویت ندادن به فعالان صنعت گردشگری، به‌ویژه کارکنان هتل‌ها در واکسیناسیون کرونا اعتراض کرد.

جمشید حمزه‌زاده، رئیس جامعه هتلداران در نامه‌ای سرگشاده خطاب به دولت بعدی، نسبت به عدم در اولویت قرار گرفتن کارکنان صنعت گردشگری در واکسیناسیون کرونا اعتراض کرد. این اعتراض به‌دنبال انتشار جدول زمان‌بندی واکسیناسیون کرونا بر اساس ردیف شغلی و سنی صورت گرفته است. وی در متن نامه خود نوشته است:

در روزهای گذشته با اعلام مشاغلی که صاحبان‌شان در اولویت واکسیناسیون قرار گرفته‌اند، دیدیم که متاسفانه کارکنان هتل‌ها در زمره اولویت نیستند. در حالی که در خیلی از کشورها، از جمله همسایه خودمان، ترکیه می‌بینیم که کارکنان هتل‌ها برای واکسینه شدن در اولویت قرار گرفته‌اند.

حمزه‌زاده با برشمردن دلایل منطقی برای در در اولویت قراردادن کارکنان صنعت هتلداری، خاطرنشان کرد:

کارکنان هتل مدام با افراد مختلف سر و کار دارند، آن‌ها به مسافرانی خدمات می‌دهند که با هر انگیزه‌ای اعم از پزشکی و درمانی، ماموریت اداری و... در هتل‌ها اقامت دارند؛ یعنی برای مدتی مشخص در هتل زندگی می‌کنند. این مسافران باید احساس امنیت کنند و خاطرشان از بابت ایمنی هتل و سلامتی کارکنان‌شان جمع باشد. روشن است که کارکنان هتل‌ها باید در اولویت اول واکسیناسیون باشند.

رئیس هیئت‌مدیره جامعه هتل‌داران با بیان اینکه دولت در این زمینه هم مانند سایر موارد در حق صنعت هتلداری کوتاهی آشکار کرده است، بر عدم حمایت‌ها از صنعت گردشگری تاکید کرد و نوشت:

برخلاف آنچه دولت دوست دارد وانمود کند، دیگر بر ما روشن شده است که گردشگری و صنعت هتلداری برای قوه مجریه یک صنعت کاملا فراموش‌شده است. پیش از این می‌گفتیم اگر دولت به این روند ادامه دهد، اوضاع بسیار بدتر خواهد شد، اما حالا دیگر روشن شده است که دولت قصد ندارد روند بی‌توجهی به صنعت گردشگری و هتلداری را متوقف کند.

جمشید حمزه‌زاده با اشاره به لزوم تلاش تشکل‌های گردشگری برای تغییر این نگرش در دولت‌های بعدی تاکید کرد:

دولت آینده باید توجه داشته باشد که گردشگری صنعتی است که در اسناد بالادستی از جمله برنامه توسعه بیشترین اهمیت را دارد و این در بیانات عالی‌ترین مقام کشور همواره مورد تاکید قرار گرفته است.

به گفته جامعه هتلداران ایران نیز تا اسفندماه ۹۹ نزدیک به دو سوم نیروی شاغل در هتل‌ها بیکار شده‌اند و بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان به صنعت هتلداری کشور خسارت وارد شده است.

مطالب مرتبط:

    منبع ایسنا

    دیدگاه