تعطیلی مجدد جشنواره ها و اماکن گردشگری به دلیل کرونا

سعیده خلیلی‌صفا
یکشنبه، ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۴
تعطیلی مجدد جشنواره ها و اماکن گردشگری به دلیل کرونا

ادامه روند موج دوم شیوع کرونا در کشور موجب شده است تا بار دیگر فعالیت‌های حوزه گردشگری مانند جشنواره‌ها، موزه‌ها و... با تعطیلی اجباری مواجه شوند.

به‌منظور پیشگیری از انتشار ویروس کرونا، فعالیت‌های حوزه گردشگری در کشور مانند جشنواره‌ها، موزه‌ها و... با تعطیلی اجباری مواجه شدند. در این راستا، امیر ارجمند، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان از لغو شدن ۲۴ جشنواره به‌علت شیوع ویروس کرونا خبر داد. طبق اعلام ارجمند، جشنوارهای بزرگی مانند جشنواره ملی آش ایرانی و جشنواره بین‌المللی اکو ـ جاده ابریشم که هرساله دلیلی برای حضور و سفر تعداد زیادی از گردشگران به این استان بود، جشنواره‌های استانی و منطقه‌ای مانند پنج جشنواره در طارم و جشنوارهای مختلف در شهرستانهای خدابنده، ماهنشان، و ابهر به‌دلیل شیوع کرونا و حفاظت از سلامت گردشگران و جامعه میزبان برگزار نشد.

فریدون الله‌یاری، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اصفهان، نیز اعلام کرد موزه‌ها و بناهای تاریخی شهر اصفهان به‌مدت یک هفته تعطیل خواهند بود و بازگشایی مجدد این موزه‌ها در هفته آینده منوط به تصمیم ستاد مبارزه با بیماری کرونا خواهد بود.

همچنین علی رفیعی، معاونت گردشگری تهران، در بازدید سرزده از در بازدید سرزده از هتل‌های سه، چهار و پنج ستاره استان در روز شنبه ۱۸ مردادماه اعلام کرد:

حفظ سلامت مسافران خط قرمزی است که مورد تأکید معاونت گردشگری استان قرار دارد و بازرسان از هیچ‌گونه تخلفی چشم پوشی نمی‌کنند. خوشبختانه، هیچ‌گونه تخلفی در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا مشاهده نشد. همچنین، موضوع فعالیت استخر و سونای هتل‌ها تا اعلام رفع محدودیت‌ها، از سوی ستاد ملی کرونا باید به‌طور کامل برای میهمانان هتل غیر فعال باشد، البته در بازرسی‌ها هیچ گزارش تخلفی نیز مشاهده نشده است.

طبق گفته‌های معاون گردشگری تهران، تمام مسافران هتل در هنگام ورود، تب‌سنجی شده و چمدان و کیف آن‌ها ضدعفونی می‌شود.

دیدگاه