پرواز بجنورد به عشق آباد برقرار می‌شود

سعیده خلیلی‌صفا
چهار شنبه، ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۲
پرواز بجنورد به عشق آباد برقرار می‌شود

طبق اعلام استاندار خراسان شمالی، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» برای برقراری دو پرواز هفتگی از بجنورد به عشق‌آباد و بالعکس اعلام آمادگی کرده است.

دکتر محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان شمالی، اعلام آمادگی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما برای برقراری دو پرواز هفتگی از بجنورد به عشق آباد و برعکس خبر داد. طبق گفته استاندار خراسان شمالی هدف از برقرار این پرواز ایجاد و گسترش مراودات با کشورهای آسیایی از جمله ترکمنستان از جمله سیاست‌های توسعه‌ای استان است.

وی تصریح کرد:

برقراری پروازهای مستقیم از بجنورد به عشق‌آباد می‌تواند ضمن آسان‌سازی آمدوشد به کشور ترکمنستان و دیگر کشورهای آسیای مرکزی فصل جدیدی در برنامه‌های توسعه استان و کشور ایجاد کند.

شجاعی با بیان این‌که پس از سفر سال گذشته به ترکمنستان و امضای تفاهم‌نامه‌های مختلف، اجرایی‌شدن آن‌ها در دستور کار جدی استان قرار گرفت، عنوان کرد:

در نشست با رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برقراری پروازهای هفتگی مسیر بجنورد-عشق‌آباد و بالعکس قطعی شد.

استاندار خراسان شمالی اظهار کرد:

امروز طی مکاتبه‌ای از سوی معاون مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران خطاب به استاندار خراسان شمالی عملیات اجرایی برقراری این پروازها از فرودگاه بین‌المللی بجنورد آغاز شد.

عکس کاور: فرودگاه بجنورد

منبع ایسنا

دیدگاه