نمونه اولیه هتل‌های کپسولی در تهران رونمایی شد

سعیده خلیلی‌صفا
شنبه، ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۰
نمونه اولیه هتل‌های کپسولی در تهران رونمایی شد

نمونه اولیه هتل‌های کپسولی امروز در تهران با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رونمایی شد.

صبح امروز (شنبه ۲۴ خرداد ماه ۱۳۹۹) دکتر علی‌اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در حضور ولی تیموری معاون گردشگری کشور، حسین اربابی مدیرعامل کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی و جمعی از مدیران، در محل این وزارتخانه از نخستین نمونه هتل‌های کپسولی رونمایی کرد. این مدل از هتل‌های کپسولی که به همت کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی به کشور وارد شده، قرار است تحت نظارت این کانون در استان‌های مختلف کشور به‌عنوان شکل جدیدی از مراکز اقامتی مورد استفاده قرار گیرد.

دکتر علی‌اصغر مونسان در جریان رونمایی از این هتل‌های کپسولی گفت:

این یک خبر و اتفاق خوب است، استفاده از این مدل از محل‌های اقامتی، می‌تواند به‌عنوان شکل جدیدی از اقامتگاه‌ها در حوزه گردشگری استفاده شود.

دکتر مونسان افزود:

یکی از مزایای این اماکن اقامتی، این است که باعث تحول در اکو کمپ‌ها خواهد شد و به‌عنوان یک محل اقامتی مناسب و به‌صرفه می‌تواند در اماکنی مانند کمپ‌های مختلف، فرودگاه‌ها، پایانه‌های مسافربری، راه‌آهن و... در اختیار گردشگران قرار گیرد.

هادی سجادی‌راد مدیر گردشگری و صنایع‌دستی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی نیز در حاشیه این مراسم گفت:

این مدل از هتل‌های کوچک و کم‌جا، با عنوان هتل‌های کپسولی به همت کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی وارد شده و قرار است به‌عنوان شکل جدیدی از محل‌های اقامتی در خدمت گردشگری کشور درآید.

وی در ادامه تصریح کرد:

در فاز اول قرار است ۲۰۰ دستگاه از این هتل کپسولی‌ها در شهرهای مختلف از جمله، تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و تبریز راه‌اندازی شود تا به‌عنوان یک محل اقامت و استراحت کوتاه‌مدت برای گردشگران مورد استفاده قرار گیرد.

سجادی‌راد در پایان خاطرنشان کرد که این هتل‌های کپسولی در محل‌های یادشده راه‌اندازی خواهد شد و اقامت در آن‌ها تابع قوانین مرتبط با اقامت در سایر اماکن اقامتی است.

هتل کپسول یا هتل کپسولی نوعی هتل است که اتاق‌های زیاد بسیاری با ابعاد کوچک مانند کپسول کنار هم قرار گرفته‌اند و معمولا برای اقامت یک شبه و ارزان قیمت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دیدگاه