محدودیت اجرای تورهای گردشگری داخلی لغو شد

سعیده خلیلی‌صفا
دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۰
محدودیت اجرای تورهای گردشگری داخلی لغو شد

طبق اعلام معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، محدودیتی برای برنامه‌ریزی، ساماندهی و اجرای تورهای گردشگری توسط فعالان بخش خصوصی این حوزه وجود ندارد.

ولی تیموری، معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اعلام کرد که در حال حاضر تمامی حلقه‌های زنجیره خدمات گردشگری کشور شامل مراکز اقامتی، پذیرایی، دفاتر خدمات مسافرتی، سایت‌ها و مراکز فرهنگی‌تاریخی و طبیعت‌گردی فعال هستند و محدودیتی برای برنامه‌ریزی، سامان‌دهی و اجرای تورهای گردشگری در داخل کشور وجود ندارد.

معاونت گردشگری درباره نحوه برگزاری تورها و سفرهای سیاحتی در شرایط فعلی به این نکته اشاره کرد که برقراری تمامی فرآیندهای حوزه گردشگری بر اساس پروتکل‌های تعریف شده در قالب سفر هوشمند و رعایت ضوابط بهداشتی انجام می‌شود.

دبیر کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تأکید کرد:

به‌زودی طبق رایزنی‌های انجام شده با ستاد ملی کرونا و دستگاه‌های فرابخشی مربوطه، زمان و سازوکار لازم برای ورود گردشگران خارجی نیز اعلام خواهد شد.

وی همچنین در تشریح روند اعطای تسهیلات به فعالین حوزه گردشگری گفت:

در حال حاضر مدارک آن دسته از شاغلان صنعت گردشگری که دارای کد کارگاهی و بیمه تأمین اجتماعی هستند، پیرو دریافت پیامک مربوطه در حال ارسال به بانک‌های عامل هستند و آن دسته افرادی که تاکنون پیامک دریافت نکرده‌اند نیز باید مشخصات و مدارک خود را در سامانه وزارت کار برای رسیدگی دوباره ثبت کنند.

تیموری تأکید کرد:

شاغلانی مانند فعالان حوزه بوم‌گردی، راهنمایان گردشگری و هنرمندان صنایع‌دستی در این صنعت وجود دارند که متأسفانه از امکان کد کارگاهی بیمه تأمین اجتماعی بی‌بهره هستند، با این حال بر اساس رایزنی‌ها و تلاش‌هایی که انجام شده، سازوکار اجرایی لازم برای اعطای تسهیلات به این گروه نیز در قالب تفاهم‌نامه مشترک میان وزارت، میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و وزارت کار در دست اقدام است که انشالله به‌زودی اعلام می‌شود.

دیدگاه