برگزاری رویداد بزرگ محیط زیست به‌صورت آنلاین در روز زمین پاک

نگین توکلی
یکشنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۰
برگزاری رویداد بزرگ محیط زیست به‌صورت آنلاین در روز زمین پاک

روز زمین پاک که روزی برای افزایش آگاهی و قدردانی نسبت به محیط‌زیست کره زمین است، امسال به دلیل شیوع افسارگسیخته ویروس کرونا و شرایط قرنطینه، به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای محیط‌زیستی جهان، در سایه بیماری همه‌گیر کرونا و قرنطینه ناشی از آن، قرار است به صورت آنلاین برگزار شود. پنجاهمین سالگرد «روز زمین»، امسال با اکران فیلم مجازی، مباحثه در پنل، تجربیات تعاملی و موارد دیگر، به خانه‌های شما خواهد آمد.

فستیوال زمین ۲۰۲۰ (Earthx2020)، از تاریخ ۱۶ تا ۲۶ آوریل (۲۸ فروردین تا هفت اردیبهشت ۱۳۹۹) برگزار می‌شود. این فستیوال، صدای مجموعه‌ای از افراد متخصص، صاحب نظر و ایده‌پرداز را در زمینه محیط‌زیست، از طریق کنفرانس‌ها، جشنواره فیلم، برنامه‌نویسی جوانان و تجربیات واقعیت افزوده که برای پاسخگویی به چالش‌های فوری محیطی طراحی شده‌اند، به خط مقدم گفتگو در مورد پایداری می‌آورد.

فستیوال زمین، امسال با همکاری سازمان «EarthX» و «نشنال جغرافی» برگزار می‌شود و شامل یک اجلاس زنان بین‌نسلی با حضور «جین فوندا» (Jane Fonda) و «سیه باستیدا» (Xiye Bastida)، فعال جوان محیط‌زیستی خواهد بود. این اجلاس با نمایش‌های مجازی از چهره‌های شرکت‌کننده و فیلم‌های کوتاه، مکالمه‌های پخش زنده از فیلمسازان، رهبران جوانان و فعالان محیط‌زیست و ۵۰ تجربه واقعیت افزوده از غواصی‌های زیر آب گرفته تا پیاده‌روی با فیل‌ها، شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

روز زمین 2020

تجربه واقعیت افزوده شامل غواصی عمیق در زیر سطح اقیانوس های زمین، می‌شود

رویداد امسال، همچنین بر فعالیت و کنش‌گرایی جوانان تاکید دارد؛ از نشست علمی جوانان در ماه مارس گرفته تا مسابقات فیلم و هنرهای محیط‌زیستی و همچنین، «هکاتون» (hackathon) مجازی و یک گفتگوی زنده ویدئویی روزانه بین محققان نشنال جغرافی و علاقه‌مندان جوان در سراسر جهان. هکاتون، رویدادی است که در آن برنامه‌نویسان کامپیوتر، طراحان گرافیکی، طراحان واسط کاربری و مدیران پروژه گردهم جمع می‌شوند و در توسعه پروژه‌های نرم‌افزاری و گاهی سخت‌افزاری با یکدیگر همکاری می‌کنند.

در فستیوال زمین ۲۰۲۰، در روز ۲۲ آوریل (سه اردیبهشت ۱۳۹۹)، برای گرامیداشت پنجاهمین سالگرد این روز تعطیل، اشاره خاصی به «تیا نلسون» (Tia Nelson)، دختر «گیلرد نلسون» (Gaylord Nelson)، سناتور سابق عضو حزب دموکرات ایالات متحده آمریکا و موسس روز زمین خواهد شد و کاوشگران نشنال جغرافی، از جمله «انریک سالا» (Enric Sala) و «سیلویا ارل» (Sylvia Earle)، سخنرانی خواهند کرد.

روز زمین 2020

این رویداد، میزبان بیش از ۳۵ اکران فیلم مجازی از جمله «اعتماد عمومی» (Public Trust) از «رابرت ردفورد» (Robert Redford)، است

«ترامل اس» (Trammell S)، موسس کمپانی EarthX، گفت:

پنجاه سال قبل، اولین روز زمین پاک، برگزار شد، زیرا سناتور گیلرد نلسون، عضو حزب دموکرات ایالات متحده آمریکا در ویسکانسین، از اینکه هیچ‌کس به مسائل محیط‌زیستی اهمیت نمی‌داد، به ستوه آمده بود.

سخنگوی این شرکت در یک بیانیه گفت:

فستیوال زمین ۲۰۲۰ (Earthx2020)، به نیم قرن دفاع از سیاره زمین که نیروی صدها هزار نفر را گرد هم آورد تا سیاره‌ای بهتر برای نسل‌های آینده، به جای بگذارند، ادای احترام خواهد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در فستیوال زمین ۲۰۲۰، می‌توانید به سایت رسمی آنها سری بزنید.

 

 

منبع lonelyplanet

دیدگاه