۴ رنگی که باعث می‌شوند عکس‌های سفر شما در اینستاگرام بیشترین لایک را بگیرند

حمیده کریمی
دوشنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۰
۴ رنگی که باعث می‌شوند عکس‌های سفر شما در اینستاگرام بیشترین لایک را بگیرند

پست‌ها و عکس‌های سفر که بیشترین لایک را در اینستاگرام می‌گیرند، چه ویژگی‌هایی دارند؟ آیا وجود رنگ خاصی در عکس‌ها باعث می‌شود که کاربران دو بار روی عکس‌ها ضربه بزنند؟

هر روز بیش از ۱۰۰ میلیون عکس در اینستاگرام آپلود می‌شود. سواحل، مناظری از غروب آفتاب، سلفی‌ها و سایر انواع عکس‌ها به امید گرفتن لایک بیشتر آپلود می‌شوند. طبق نتایج یک تحقیق جدید، فرمول خاصی برای ثبت یک تصویر عالی و بی‌نقص وجود دارد. این راز در ترکیب رنگ عکس‌ها نهفته است.

یک تحقیق توسط موسسه رنگ پانتون صورت گرفته است که نشان می‌دهد ۴ رنگ بیشتر از سایر رنگ‌ها، توجه کاربران اینستاگرام را جلب می‌کند و آن‌ها را به مشارکت وامی‌دارد.

برای دستیابی به این نتیجه، آن‌ها بهترین پست‌های ۷۵ اینفلوئنسر مختلف را آنالیز کرده‌اند که تعداد فالورهای آن‌ها ۵۰ هزار یا بیشتر بوده است.

محبوب‌ترین رنگ‌ها عبارت‌اند از Rose Dawn یا صورتی چرک، Ethereal Blue یا رنگی که در آسمان مشاهده می‌شود، Ocean Depths رنگ سبزآبی که در دریا دیده می‌شود و رنگ Harvest Gold که در منظره‌های پاییزی، سواحل شنی و غروب آفتاب دیده می‌شود.

رنگ هایی که باعث می شوند عکس های اینستاگرام شما بیشترین لایک را بگیرند

رنگ‌ها همیشه یکی از مهم‌ترین دلایلی هستند که به‌خاطر آن‌ها سفر می‌کنیم. اشتیاق ما برای دیدن جاهای جدید به‌خاطر تصویر ذهنی است که قبلا از آن مکان به دست آورده‌ایم. ما به‌سمت منظره‌هایی جذب می‌شویم که تفاوت زیادی با محل زندگی و مناظر اطراف ما دارند.

اینستاگرام تاثیر زیادی در تصمیم‌گیری ما برای انتخاب مقصد سفر دارد.

رنگ‌هایی که باعث می‌شوند لایک بیشتری در اینستاگرام بگیرید

نتایج این تحقیق با یافته‌های سال گذشته Curalate که یک پلتفرم مارکتینگ و تحلیل بصری است، تطابق دارد. آن‌ها بعد از تحلیل ۸ میلیون عکس در اینستاگرام دریافتند که تصاویری که غالبا آبی هستند ۲۴ درصد بیشتر از تصاویری که غالبا قرمز هستند، لایک می‌گیرند.

در کمال تعجب، تحقیقات نظری یا تجربی کمی روی تاثیر رنگ‌ها بر کارکرد روانی انسان انجام شده است. بیشتر تحقیقات بر اساس جنبه‌های کاربردی صورت گرفته است نه دقت علمی.

تحقیق روی روان شناسی رنگ‌ها هنوز ادامه دارد و در حال رشد است؛ ولی بسیاری از تمدن‌های باستانی مثلا تمدن‌های چین یا مصر، قرن‌ها قبل، کروموتراپی یا رنگ درمانی می‌کردند؛ یعنی از رنگ‌ها برای درمان بسیاری از مشکلات استفاده می‌کردند.

مثلا رنگ قرمز برای تحریک ذهن و بدن مورد استفاده قرار می‌گرفت یا رنگ زرد برای تحریک اعصاب و تصفیه کردن بدن رایج بود. رنگ آبی برای درمان بیماری‌ها و کمک به کاهش درد تاثیرگذار بود.

هر دلیلی که پشت این محبوبیت باشد، این چهار رنگ مورد توجه کاربران اینستاگرام قرار می‌گیرند و باعث می‌شوند که دوبار روی صفحه گوشی بزنند و پست‌های شما را لایک کنند. اما، کجای دنیا می‌توانید این رنگ‌ها را در طبیعت و در جاذبه‌های گردشگری ببینید؟

رنگ Ethereal Blue

شهر Chefchaouen در مراکش

رنگ هایی که باعث می شوند عکس های اینستاگرام شما بیشترین لایک را بگیرند

شهر Chefchaouen در مراکش با رنگ آبی Ethereal Blue رنگ‌آمیزی شده است

شهر Chefchaouen یکی از شهرهای دیدنی مراکش است. کوچه‌های باریک و پر پیچ و خمی دارد که در آن‌ها عطر زیره و چای نعنا به مشام می‌رسد. اما غیر از این موارد، ویژگی‌ای در این شهر وجود دارد که آن را متمایز می‌کند. این شهر با هزاران طیف از رنگ آبی، رنگ‌آمیزی شده است. این شهر مرتفع علاوه بر زیبایی‌های شهری، دارای یک طبیعت زیبا و دیدنی است.

رنگ Golden Dawn

نیو انگلند، آمریکا

رنگ هایی که باعث می شوند عکس های اینستاگرام شما بیشترین لایک را بگیرند

هیچ جایی بهتر از نیو انگلند برای تماشای رنگ‌های پاییزی نیست

اگر در فصل پاییز به نیوانگلند سفر کنید، طیف بی‌نظیری از رنگ‌های پاییزی از قرمز و نارنجی و زرد گرفته تا طلایی را خواهید دید. زیبایی مناظر این منطقه به‌خاطر وجود درخت‌های فراوان است که برگ‌های آن‌ها در پاییز به هزاران رنگ زیبا تغییر رنگ می‌دهد. فصل پاییز بهترین زمان برای لذت بردن از مناظر طبیعی است. خط آهن Cog که تصویر آن را مشاهده می‌کنید، به قله‌ای مرتفع منتهی می‌شود و بهترین جا برای لذت بردن از رنگ‌های پاییزی این منطقه است. از قله کوه می‌توانید چشم‌اندازهای زیبایی از ایالات اطراف را نیز در روزهایی که هوا صاف و آفتابی باشد، ببینید.

رنگ Rose Dawn

جیپور، هند

رنگ هایی که باعث می شوند عکس های اینستاگرام شما بیشترین لایک را بگیرند

جیپور، شهری که با هزاران طیف رنگ صورتی، رنگ‌آمیزی شده است

جیپور را شهر صورتی می‌نامند. این شهر یک پرواز یک ساعته تا دهلی فاصله دارد. در سفر به هند حتما برای بازدید از این شهر زیبا زمانی را در نظر بگیرید. این شهر پر از قلعه‌های قدیمی و کاخ‌های مجلل است. بازارهای وسیع، هنرمندان محلی که صنایع دستی بومی تولید کنند، زیورسازان و سایر ویژگی‌های متفاوت این شهر دست به دست هم داده‌اند تا به یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری در هند و مقصد مناسبی برای خرید تبدیل شود. هتل‌های لوکسی در جیپور وجود دارد که از مهمانان این شهر با بهترین امکانات پذیرایی می‌کند.

رنگ Ocean Depths

اولودنیز، ترکیه

رنگ هایی که باعث می شوند عکس های اینستاگرام شما بیشترین لایک را بگیرند

دنبال رنگ سبز دودی هستید؟ ساحل فیروزه‌ای ترکیه را ببینید

حتما تصاویر زیبای اولودنیز را در پوسترهای تبلیغاتی گردشگری ترکیه زیاد دیده‌اید. حداقل سه دهه است که زیبایی‌های طبیعت این منطقه زینت بخش کتاب‌های راهنمای سفر و پوسترها است. اینجا با وجود سواحل زیبا، آبی بی‌کران، پس‌زمینه‌های کوهستانی و درختان کاج، یک بهشت واقعی است و شکی در آن نیست. با وجود توسعه گردشگری، این تالاب و نواحی اطراف آن هنوز هم چشم‌اندازها و مناظر خیره‌کننده‌ای دارد. علاوه بر شنا در آبی بی‌کران این تالاب، جاذبه‌ها و تفریحات متعددی برای گردشگران وجود دارد؛ مثلا قایق‌سواری تا ساحل زیبای دره پروانه‌ها.

منبع telegraph

دیدگاه