۱۵ عکس جذاب ناسا از زمین رنگارنگ

زلیخا رحمانیان
یکشنبه، ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۰
۱۵ عکس جذاب ناسا از زمین رنگارنگ

آیا تاکنون تعداد زیادی از جاذبه‌های زیبای جهان را از بالا مشاهده کرده‌اید؟ جاذبه‌های زیبای زمینی از ارتفاعات بالاتر مانند فرش‌های رنگارنگ چشم‌نوازی می‌کنند.

ماهواره‌های اداره کل ملی هوانوردی و فضا، ناسا، از نقاط مختلف زمین عکس‌برداری کرده‌اند؛ در میان عکس‌های آن‌ها تصاویر زیبا و باورنکردنی از نقاط مختلف زمین مانند: کوه اطلس، خلیج فارس، دریاچه چینگهای، بیابان ربع الخالی، دیوار بزرگ چین، کوه‌های آندس و بسیاری از جاذبه‌های زیبا در جهان به چشم می‌خورد.عکس‌های ثبت شده بسیار رنگارنگ و سورئال هستند.

کوه اطلس کوچک (Anti-Atlas) در مراکش: این رنگ‌های ترکیبی از کوه‌ها، توسط ASTER بر روی ماهواره Terra ناسا گرفته شده است. این کوه‌ها تقریبا از ۸۰ میلیون سال پیش و هنگام برخورد آفریقا و اوراسیا در اثر ترکیب متنوعی از سنگ آهک، ماسه سنگ، سنگ گرانیت و سنگ گچ تشکیل شده‌اند.

عکس ناسا

دریاچه چینگهای (Lake Qinghai) چین: EarthKAM ناسا این تصویر سورئال را از دریاچه چینگهای، بزرگ‌ترین دریاچه چین گرفته است. این دریاچه در فلات تبت قرار دارد، ۱۶۶۷ مایل مربع وسعت و ۸۴ فوت عمق دارد.

عکس ناسا

پاریس، فرانسه: در این تصویر شما فقط می‌توانید با خط، برج ایفل را پیدا کنید که در مرکز سمت چپ و توسط رودخانه سین مشخص شده است. این عکس توسط ماهواره Terra ناسا گرفته شده است.

عکس ناسا

بیابان ربع الخالی (Empty Quarter) در عربستان سعودی: ماهواره EarthKAM، ناسا تصویر زیبایی از یک برخورد زیبا بین حومه شهر As Sulayyil Sulayel و بیابان ربع الخالی در عربستان صعودی را منتشر کرده است. البته این بیابان به اسم Empty Quarter نیز شناخته می‌شود. این بزرگ‌ترین بیابان شن و ماسه‌ای جهان است.

عکس ناسا

پارک ملی گرند کنیون (Grand Canyon National Park) در آمریکا: این پارک یکی از عجایب طبیعت است. معروف‌ترین پارک ملی آمریکا ۲۷۷ مایل طول دارد. از فضاپیمای Terra ناسا، رگه‌های دره‌های سنگ قرمز مانند یک اثر هنری ظاهر شده‌اند.

عکس ناسا

پاتاگونیا، شیلی: ناسا از تصاویر ASTER برای نظارت بر کاهش یخچال‌های طبیعی، به عنوان شاخص گرمایش جهانی استفاده می‌کند. در اینجا تصویری از یک ورقه یخی در شمال پاتاگونیا، رنگ‌های مشخص شده با پوشش گیاهی قرمز، برای اندازه‌گیری اندازه یخچال‌ها در طول زمان نشان داده شده است.

عکس ناسا

دیوار بزرگ چین: طول این دیوار بیشتر از ۱۳۰۰۰ مایل در شمال چین امتداد دارد. تخمین زده‌اند دیوار بزرگ چین تقریبا در قرن سوم قبل از میلاد ساخته شده است. این آثار باستانی عظیم یکی از پرطرفدارترین آثار تاریخی جهان است. ماهواره Terra این عکس را از شمال استان شانسی گرفته است، جایی که دیوار از طریق کوه‌های کوهستانی به هم متصل می‌شود.

عکس ناسا

ریو گوروپی (Rio Gurupi)، برزیل: این تصویر EarthKAM از ریو گوروپی در برزیل است که دارای یک تصویر انتزاعی از فضا است. بخشی از ذخایر ریو گوروپی، رودخانه‌ای است که به دریای دلتا می‌ریزد، جایی که یک اکوسیستم پویا شامل ده‌ها جزیره، جنگل‌های مانگرو، تپه‌ها، دریاچه‌ها و سواحل وجود دارد.

عکس ناسا

دنیب بایسفر ریزرو (Danube Biosphere Reserve) در اوکراین: این رودخانه به عنوان طولانی‌ترین رودخانه اتحادیه اروپا شناخته شده است که از ۱۹ کشور از جمله: آلمان، اتریش، مجارستان و اوکراین می‌گذرد. در اینجا رصدخانه زمینی ناسا این عکس را جایی گرفته است که رودخانه دانوب دلتا (Danube Delta) به دریای سیاه منتهی می‌شود. این منطقه یک میراث جهانی بین‌المللی است و مرکز تنوع زیست محیطی است و دارای بیش از ۳۰۰ گونه از پرندگان خاص است.

عکس ناسا

جزیره گرند باهاما بانک (Grand Bahama Bank): این عکس توسط EarthKAM گرفته شده است، این تصویر سورئال و عجیب و غریب، گرند باهاما را نشان می‌دهد، جایی که آب عمیق دهانه اقیانوس با مخازن کم عمق الجزایر ترکیب می‌شود.

عکس ناسا

کوه‌های آندس (Andes Mountains): کوه‌های آندس در آمریکای جنوبی قرار دارد و این تصویر توسط EarthKAM گرفته شده است.

عکس ناسا

جزیره ساخالین (Sakhalin Island) در روسیه: در ساحل روسیه و شمال ژاپن، جزیره ساخالین مانند یک نقاشی انتزاعی به نظر می‌رسد. این عکس توسط EarthKAM گرفته شده است.

عکس ناسا

صومعه سنت آنتونی (Saint Anthony) در مصر: این عکس توسط فضاپیمای Terra گرفته شده است، صومعه سنت آنتونی در مصر مانند یک ذره کوچک به نظر می‌رسد. راه پنهانی در کوه‌های دریای سرخ، ساختمان دورافتاده قدیمی‌ترین صومعه مسیحی در جهان است.

عکس ناسا

خلیج فارس: از فضای بالای خلیج فارس، EarthKAM این عکس را از رودخانه Tigris، رودخانه فرات، شط العرب و کارون گرفته است که همه آن‌ها به دلتای باستان می‌ریزد.

عکس ناسا

مکانی دور افتاده در استرالیا: این عکس توسط EarthKAM گرفته شده است. این تصویر صحنه سورئالی را نقاشی می‌کند، جایی که لبه دریاچه با صحرای سنگی دورافتاده در استرالیا برخورد می‌کند.

عکس ناسا

منبع edition.cnn

دیدگاه  

    تبلیغات