راهنمای سفر به ایالات متحده آمریکا

برای بسیاری از گردشگران، آمریکا مقصدی کوتاه مدت برای سفر است، چرا‌که سیستم حمل و نقل خوبی برای سفر به شهر‌های مختلف ندارد. اما راه‌های زیادی همچون رانندگی برای رفتن به شهر‌های دیگر وجود دارد. با داشتن اطلاعات کافی می‌توانید از بسیاری از شهر‌ها و مکان‌های دیدنی با هزینه‌ای مناسب دیدن کنید.

با ایالات متحده آمریکا بیشتر آشنا شوید:

درباره ایالات متحده آمریکا

اقامت در ایالات متحده آمریکا

رستوران های ایالات متحده آمریکا

حمل و نقل عمومی در ایالات متحده آمریکا

کاهش هزینه‌ های سفر به ایالات متحده آمریکا

جاهای دیدنی ایالات متحده آمریکا

درباره ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده مقصد گردشگری محبوبی برای سفر‌های طولانی مدت میان گردشگران نیست. اکثر مردم برای تنها برای مدت کوتاه و سفر به یک یا دو شهر به آمریکا می‌آیند. با وجود اینکه آمریکا کشوری بزرگ است، فاقد زیر ساخت‌های توریستی یا سیستم حمل و نقل مناسب برای سفر میان شهر‌ها است. در آمریکا هتل‌ها بزرگ نیستند، قطار‌ها در مکان‌های زیاد و مختلف توقف ندارند و همچنین به‌ندرت به متقاضیان ویزای کار و تعطیلات می‌دهند. اکثر تور‌های دور دنیا در لس آنجلس و نیویورک توقف دارند، اما آمریکا جایی است که وقت بیشتری برای گردش نیاز دارد. پارک‌های ملی متعدد، جغرافیای گوناگون، فرهنگ، موسیقی و غذای عالی از ویژگی‌ها و جاذبه‌های ایلات متحده هستند. ماشینی اجاره کرده و در کشور گردش کنید. همچنین می‌توانید در تور‌های درون کشوری نیز شرکت کنید. شهر‌ها فوق‌العاده هستند، اما آمریکای واقعی در روستا‌ها نمایان می‌شود. با سفر به روستا‌ها و خارج از شهر تازه می‌فهمید آمریکا کشوری متنوع، هیجان‌انگیز و ارزان است. 

اقامت در ایالات متحده آمریکا

هتل های ایالات متحده آمریکا از تعدد بالایی برخوردار نیستند. خارج از شهر‌های بزرگ تنها می‌توانید هاستل و مسافرخانه‌های ارزان پیدا کنید. برای اتاق‌های خوابگاهی در هاستل‌ بین ۲۵ تا ۴۰ دلار برای هر شب باید پرداخت کنید. هزینه‌ مسافرخانه و هتل‌های ارزان در کنار بزرگراه‌ها از ۳۵ دلار برای هر شب از اقامت شروع می‌شود. هزینه‌ هتل‌ها در شهر‌ها از ۷۰ دلار شروع می‌شود (در شهر‌های بزرگ و مهم مثل نیویورک شروع قیمت هتل‌ها از ۱۰۰ دلار است). آمریکا کشوری بزرگ است و هزینه‌ها در شهر‌های مختلف تفاوت دارد. 

هتل در آمریکا

رستوران های ایالات متحده آمریکا

غذا در آمریکا بسیار ارزان است و شما با هزینه‌ای مناسب می‌توانید فست فود یا ساندویچ بخورید. هزینه‌ ساندویچ‌ها ۵ دلار و هزینه‌ فست فود ۶ دلار است. برای غذا خوردن در رستوران‌هایی که دارای میز و صندلی هستند بین ۱۰ تا ۱۵ دلار برای غذا به‌همراه نوشیدنی باید پرداخت کنید. قیمت در رستوران‌ های ایالات متحده آمریکا از این حد شروع شده، بالا می‌رود و حد معینی نیز ندارد! در شهر‌های ساحلی هزینه‌ غذا حتی از این مقدار هم بالا‌تر می‌رود. اگر می‌خواهید خودتان آشپزی کنید، هزینه‌ مواد اولیه‌ غذا برای یک هفته بین ۵۰ تا ۶۰ دلار خواهد شد. 

غذا در آمریکا

حمل و نقل عمومی در ایالات متحده آمریکا

آمریکا کشور بزرگی است و همین بزرگی سفر به شهر‌ها و قسمت‌های کشور را مشکل می‌کند. آسان‌ترین راه برای سفر، سفر با ماشین است. با سفر به‌وسیله‌ ماشین از مناظر و مکان‌های دیدنی آمریکا به بهترین شکل دیدن خواهید کرد. سفر جاده‌ای سنتی قدیمی در آمریکا است. در شهر‌های ساحلی شبکه‌ اتوبوس و قطار برای رفت و آمد ارزان به قسمت‌های مختلف وجود دارد. هزینه‌ اتوبوس‌ها تنها یک دلار است. پرواز بهترین و سریع‌ترین گزینه برای سفر است، اما هزینه‌ بالاست. برای پرواز‌های ارزان از شرکت‌های هواپیمایی جت بلو (JetBlue) و ساوت وست (Southwest) استفاده کنید. شرکت راه آهن امتراک (Amtrak) قطار‌هایی برای سفر به سراسر کشور دارد. با سفر به‌وسیله‌ قطار می‌توانید از مناظر زیبا نیز لذت ببرید، اما هزینه‌ این نوع سفر بیشتر از اتوبوس است. 

حمل و نقل در آمریکا

کاهش هزینه‌ های سفر به ایالات متحده آمریکا

استفاده از اتوبوس‌های محلی

در آمریکا بهترین راه برای رفتن به مناطق مختلف در شهر‌ها، استفاده از اتوبوس است، هزینه استفاده از اتوبوس تنها یک دلار است. عموما استفاده از قطار و هواپیما راهی گران برای سفر به مناطق مختلف است. اگر می‌توانید ماشین اجاره کرده و هزینه‌ سوخت را با دوستانتان تقسیم کنید. مگاباس (Megabus) و بولت باس (Bolt Bus) دو شرکت اتوبوسرانی در امریکا هستند. 

اتوبوس‌های محلی در آمریکا

استفاده از امتیاز‌های مالی و تخفیفی هتل‌ها

حتما قبل از سفر برای استفاده از کارت‌های اعتباری هتل‌ها ثبت نام و از امتیاز‌های این کارت‌ها در طول سفر خود استفاده کنید. این کارت‌ها در شهر‌های بزرگ بسیار مورد استفاده است. همچنین با داشتن این کارت هتل‌ها هزینه‌ پارکینگ ماشین شما را نیز پرداخت می‌کنند و راهی مناسب برای کاهش هزینه است. 

 بلیط پارک‌های ملی

با گرفتن این کارت می‌توانید بدون پرداخت ورودی وارد پارک‌های ملی شوید.

آشپزی

آمریکا در جهان توسعه یافته ارزان‌ترین غذا را دارد. با خرید مواد اولیه‌ غذا‌ها و پرداخت کمتر از ۴۰ دلار در هفته، هزینه‌ بسیار کمتری برای غذا پرداخت خواهید کرد. 

 کوچ‌سرف

کوچ‌سرف (couchsurs اقامت رایگان در خانه‌ افراد محلی) از آمریکا شروع شده‌ است. با وجود این سرویس مشکل کمبود هاستل و هتل در این کشور حل شده است. شما می‌توانید میزبانان زیادی را در سراسر کشور پیدا کنید که مکان‌های دیدنی شهر خود را به شما نشان داده و اتاقی را به رایگان در اختیارتان قرار می‌دهند. 

چادر زدن

اطراف همه‌ پارک‌های ملی مکان‌هایی ارزان برای چادر زدن وجود دارد؛ بنابراین اگر کسی هستید که معمولا برای تفریح چادر می‌زنید، حتما در کنار گردش در پارک‌های ملی در آن‌ها چادر بزنید. هزینه‌ اکثر محل‌های مخصوص چادر زدن ۱۵ دلار برای هر شب از اقامت است. در‌ صورتی که از پارکینگ برای ماشین کاروان یا خودرو‌های شخصی استفاده کنید، این هزینه بیشتر خواهدشد. همچنین می‌توانید در سراسر کشور پارک‌هایی مخصوص ماشین‌های کاروان پیدا کنید که هزینه‌ آن‌ها بین ۲۰ تا ۳۰ دلار برای هر شب اقامت است. علاوه‌ بر این با استفاده از وب‌سایت شرینگ اکانامی (sharing economy) می‌توانید افرادی را بیابید که در ازای دریافت هزینه‌ای اندک به شما اجاره می‌دهند در حیاط خانه‌ آن‌ها چادر بزنید. 

کارت گردشگری در شهر

کارت‌های گردشگری امکان استفاده از بسیاری از جاهای دیدنی ایالات متحده آمریکا را با هزینه‌ای اندک فراهم می‌سازد (حتی از سیستم حمل و نقل به رایگان می‌توانید استفاده کنید). با پرداخت هزینه‌ای بین ۳۰ تا ۴۰ دلار و گرفتن این کارت می‌توانید به رایگان از موزه‌ها استفاده کرده، از جاذبه‌های مختلف با هزینه‌ای کمتر دیدن کنید و از تخفیف رستوران‌ها بهره‌مند شوید. 

رایدشر (Rideshare)

با استفاده از رایدشر (عبور و مرور با استفاده از خودرو‌های عبوری) می‌توانید با هزینه‌ای اندک به مکان‌های مختلف و شهر‌های گوناگون سفر کنید. با نشر آگهی در وب‌سایت‌های کریگزلیست (craigslist) و گامتری (gumtree) رانندگان متناسب با مقصد خود را بیابید. استفاده از این روش نه‌تنها سفر شما را دلچسب‌تر می‌کند، بلکه هزینه‌ سوخت را نیز کمتر می‌کند یا اگر راننده هستید می‌توانید از این سرویس استفاده کرده و همراهانی را برای سفر بیابید. 

هتل‌های کنار جاده‌ای آمریکا

در آمریکا تعداد زیادی هتل و مسافرخانه‌ بین راهی و کنار جاده‌ای با هزینه‌ی مناسب پیدا می‌شوند. برای اقامت‌ در این هتل‌ها ۴۰ دلار برای هر شب باید پرداخت کنید، اما این هزینه شامل مالیات نیز می‌شود و در کل هزینه‌ شما حدود ۶۰ دلار خواهد شد. این هتل‌ها و مسافر‌خانه‌ها گزینه‌های بسیار خوبی برای انتخاب هستند. خصوصا اگر تنها سفر نکرده باشید و هزینه‌ اتاق بین شما و دیگران تقسیم شود. 

متل های آمریکا

موزه‌ها و دیگر مکان‌های رایگان

با پرسش از مراکز توریستی، کارمندان هتل یا با استفاده از گوگل اطلاعاتی در خصوص موزه‌های رایگان یا موارد و مکان‌های مشابه کسب کنید. بسیاری از موزه‌ها به مناسبت‌های مختلف و در طول هفته رایگان می‌شوند یا تخفیف‌های خوبی ارائه می‌دهند. 

جاهای دیدنی ایالات متحده آمریکا

 نیویورک 

نیویورک، شهری که هرگز نمی‌خوابد، یکی از شگفت‌انگیز‌ترین شهر‌های دنیا است. در این شهر از کوزه‌های شگفت‌انگیز تا نمایشگاه‌های هنری گرفته تا سالن‌های تئاتر و رستوران‌ها و پارک مرکزی، چیزی نیست که بتوان از آن گذشت. نیویورک شهری بزرگ، شلوغ و سریع است، اما در کنار این‌ها همسایگی این شهر پر از مغازه‌ها و مکان‌های گوناگون دیگر است. 

نیویورک

ممفیس

ممفیس شهری شنی، صنعتی و کمی قدیمی است که به‌خوبی نمایان‌گر روز‌های خوب گذشته‌ در این شهر است، اما گول ظاهر خشن این شهر را نخورید. این شهر هنوز خانه‌ قاتلان غذا و عاشقان موسیقی جاز است. به‌علاوه این شهر زادگاه خواننده‌ معروف الویس پریسلی است و طرفداران این خواننده حتما از دیدن این شهر بسیار خوشحال خواهند شد. 

شهر ممفیس آمریکا

آستین 

هر بار که به این شهر سفر کنید بیشتر و بیشتر شیفته‌ آن می‌شوید. هوای گرم، سبک موسیقی هانکی تانک و اجرای زنده‌ موسیقی، خیابان‌های بارانی، پیاده‌روی‌های شگفت‌انگیز و محل‌های مخصوص دوچرخه‌سواری فوق‌العاده و انواع فعالیت‌های مختلف و سرگرم‌کننده‌ دیگر این شهر را به شهری جالب و جذاب تبدیل کرده است. در آستین (Austin) از  واگن‌ها و چرخ‌های مخصوص غذا گرفته تا مغازه‌های خوراکی روی کشتی دریایی با محلی مخصوص برای سالاد، همه چیز خوب و کامل است. دانشکده‌ آستین که وابسته به دانشگاه تگزاس است، فضایی با طراوت و جوان در شهر ایجاد کرده و جمعیت زیادی را به خود جذب می‌کند. به‌طور خلاصه این‌طور باید گفت که از سفر به شهر آستین نمی‌توان گذشت. 

آستین در آمریکا

آشویل 

آشویل (Asheville) در ایالت کارولینای شمالی واقع است. در اینجا امکان پیاده روی و کوه نوردی در کوه‌های کارولینا وجود دارد. این شهر پر از پارک است و حتما از باغ گیاه‌شناسی در نزدیکی محوطه‌ دانشگاه دیدن کنید. کوه‌های زیبا در نزدیکی شهر قرار دارند و همچنین عمارت بیلتمور (Biltmore estate) که بزرگ‌ترین عمارت خصوصی در آمریکا است و زمانی به جورج وندربیلت (George Vanderbilt) تعلق داشته، در این شهر قرار دارد. 

شهر آشویل در آمریکا

 غواصی در منطقه‌ ساحلی اقیانوس آرام

منطقه‌ ساحلی اقیانوس آرام یکی از زیبا‌ترین مناطق ساحلی در دنیا است. صخره‌های بزرگ و عمودی، جنگل‌هایی که به خط ساحلی می‌رسد، ساحلی به وسعت چندین مایل و درختان غول‌‌آسا زیبایی منحصر‌به‌فردی به اینجا بخشیده است. کل مسیر شگفت‌انگیز و زیبا است. در اینجا باید آرام حرکت کرد و گاهی برای دیدن و لذت بردن از مناظر زیبا توقف کنید. 

غواصی در منطقه‌ی ساحلی اقیانوس آرام

گردش در پارک ملی ردوود 

در کنار ساحل اقیانوس آرام، پارک ملی ردوود (Redwood National Park) قرار دارد و با درختان غول‌آسای سرخ چوب، پر از مکان‌های مناسب برای پیک نیک، چادر زدن و پیاده‌روی است. مکان‌های مخصوص پیاده‌روی هم آسان هستند و هم سخت. در میان آن‌ها راه‌های انحرافی زیادی برای رسیدن به ساحل وجود دارد. 

پارک ملی ردوود

بازدید از پارک ملی گلاشیر 

حتی پس از دیدن پارک‌ها و جاذبه‌های گوناگون دیگر، با دیدن پارک ملی گلاشیر (Glacier National Park) حیرت‌زده خواهید شد. کوه‌هایی با قله‌های پوشیده از برف که تا آسمان سر به فلک کشیده‌اند، رودخانه‌ زیبایی که از همان کوه‌ها و یخچال‌های طبیعی سرچشمه می‌گیرد و محل‌های مخصوص پیاده‌روی از زیبایی‌های این پارک هستند. 

پارک ملی گلیشر

دنور 

دنور (Denver) شهری آمیخته از زمختی و زندگی است. این شهر پر از رستوران‌های عالی، فرودگاه بین‌المللی بزرگ با پرواز‌های بسیار و کوه‌ها است. شهری تمیز است و مردم محلی رفتاری بسیار دوستانه دارند. 

شهر دنور در آمریکا

شهر نچیز 

نچیز (Natchez) شهری تاریخی در ایالت می‌سی‌سی‌پی است که خانه‌هایی از قرن ۱۹ میلادی در آن وجود دارند. این خانه‌ها توسط گروهی از کشاورزان منزوی ساخته شدند که تنها با یکدیگر تعامل داشته‌اند. امروزه این خانه‌ها به جاذبه‌هایی تاریخی تبدیل شده‌اند که هنگام قدم زدن در کنار رودخانه‌ می‌سی‌سی‌پی می‌توانید از مشاهده‌ آن‌ها لذت ببرید. 

شهر نچیز در آمریکا

ساوانا 

ساوانا (Savannah) که در ایالت جورجیا واقع است، از خرابی‌های جنگ داخلی در امان مانده است، چرا‌ که از نظر ویلیام شرمن این شهر زیبا‌تر از آن بود که بخواهد خراب شود. با خیابان‌هایی پر از درختان پوشیده از خزه، پارک‌ها بزرگ و زیبا و اسکله‌ شلوغ از جمله زیبایی‌ها و جاذبه‌های این شهر هستند. ساوانا بهترین مکان برای تجربه‌ سرعت آهسته‌ زندگی در جنوب است. 

خیابان‌های شهر ساوانا در آمریکا

عکس از ویکی‌پدیا (عکاس: Daniel Mayer)

نشویل

شهری که کمی روستایی و کمی مدرن و به سرعت در حال رشد است. موسیقی فوق‌العاده و رستوران‌های این شهر از جاذبه‌های آن هستند. شهری است که جاذبه‌ توریستی چندان زیادی ندارد، اما آنچه شما را به اینجا جذب می‌کند، موسیقی، غذا، مردم مهربان و شاد و انرژی مثبتی است که شهر دارد. در سفر به این شهر حتما چند ساعتی را در موزه‌ ایالت تنسی بگذرانید. در این موزه با جزئیات زیادی از تاریخ شهر آشنا خواهید شد و از آنچه فکر می‌کنید بهتر و جذاب‌تر خواهد بود. 

نشویل در آمریکا

سن دیگو

گرما و آفتابی بودن همیشگی شهر، باعث شده مردمی شاد و پر انرژی داشته باشد که عاشق تفریحات بیرون از خانه از پیاده روی گرفته تا رفتن به ساحل و دویدن هستند و همچنین با خوشحالی شهر خود را به توریست‌ها و مسافران نشان می‌دهند. منطقه‌ گس‌لمپ (Gaslamp) در مرکز شهر و ساحل اقیانوس آرام پر از رستوران‌هایی است که غذای دریایی سرو می‌کنند. 

چشم‌اندازی از شهر سن دیگو در آمریکا

عکس از ویکی‌پدیا (عکاس: ChetChang)

دریاچه‌ تاهو

علاوه‌ بر آب رودخانه، کلیه‌ گونه‌های گیاهی و جانوری نیز در نزدیکی این رودخانه زندگی می‌کنند. با آنکه طی خشکسالی کالیفرنیا این رودخانه به‌طور غم‌انگیزی خشک شد، هنوز هم زیبایی منحصربه‌فرد خود را دارا است. با کوه‌های کوچکی که در اطرافش قرار دارد، محل مناسبی برای پیاد‌روی و قایق‌سواری در تابستان و اسکی در زمستان است. 

دریاچه‌ی تاهو در آمریکا

گردش در مونتانا 

چیز‌های زیادی درباره‌ زیبایی منحصر‌به فرد مونتانا (Montana) نوشته شده است اما همه‌ آن‌‌ها نادرست هستند! کلمات نمی‌توانند گویای زیبایی این شهر باشند. شهری است دور آن را کوه‌ها و تپه‌های عجیب و شگفت‌انگیز پوشانده است و زیبایی آن را در هیچ‌کجای دنیا نخواهید دید. مردم این شهر نیز مردمی با رفتار دوستانه، مهربان و عاشق گردش در بیرون از خانه هستند. 

شهر مونتانا در آمریکا

دماغه‌ کاد 

در این دماغه شهر‌های ساحلی کوچک و بسیاری وجود دارند که معروف‌ترین آن‌ها پراوینس تاون (Provincetown) و هیانیس (Hyannis) هستند، اما شهر‌های چتم (Chatham)، فلموت (Falmouth)، ولفیت (Wellfleet) و بروستر (Brewster) نیز ارزش دیدن دارند. اگر به‌دنبال غذای دریایی، ساحل‌ها، تفرج‌گاه‌های دریایی با کف پوشیده از تخته، کلاه و یک تفریح عالی خانوادگی هستید حتما از این دماغه دیدن کنید. 

پارک ملی دماغه کاد در آمریکا

عکس از ویکی‌پدیا (عکاس: JCefaly)

پورتلند

پورتلند باور نکردنی است. در اینجا با کامیونت‌های مخصوص غذا، باغ‌های زیبا (شامل باغ‌های ژاپنی)، هنر زنده و امکان پیاده‌روی در کوه‌های اطراف، بهترین اوقات را خواهید داشت. پورتلند شهری فوق‌العاده است، خصوصا در تابستان که هوا عالی است و فستیوال‌های گوناگونی برگزار می‌شود. 

پورتلند در آمریکا

ددوود

ددوود (Deadwood) که در ایالت داکوتای جنوب واقع است، شهرت آن به زمان‌های قدیم در غرب بر‌می‌گردد و به‌قدری است که در سریال‌های اچ‌بی‌او (HBO، یکی از بزرگ‌ترین پخش‌کننده‌های شبکه‌های تلویزیونی در آمریکا) نیز نامش آمده است. اینجا بهترین مکان برای تجربه‌ روز‌های قدیم و گذشته است. همچنین این شهر در نزدیکی تپه‌های سیاه و کوه راشمور قرار دارد. 

نمایی از شهر ددوود در آمریکا

عکس از وب‌سایت airbnb.ae (عکاس: نامشخص)

کانزاس سیتی 

این شهر با بهترین باربیکیو‌های دنیا، مرکز شهر بسیار زیبا و تکنولوژی پیشرفته مثل گوگل فایبر، شهری جذاب و دیدنی است. موزه‌ای برای آشنایی با جزئیات سبک موسیقی جاز و همچنین موزه‌ لیگ بیسبال نگرو (Negro Leagues Baseball Museum) در این شهر وجود دارد. 

کانزاس سیتی در آمریکا

دره‌ گرند کنیون

کلمات قادر به توصیف زیبایی این دره نیستند. مکانی بسیار زیبا و نفس‌گیر است. حتما از دره پایین بروید. اکثر مردم فکر می‌کنند دیدن دره کافی است، اما با پایین رفتن و ایستادن در کنار رودخانه‌ کلرادو (Colorado river) تازه زیبایی واقعی درک خواهد شد. 

دره‌ی گرند کنیون در آمریکا

پارک‌های ملی

در آمریکا هزاران پارک ملی وجود دارد. این پارک‌ها به‌خوبی نمایانگر بیابان‌ها و صحرا‌های آمریکا هستند. از جمله‌ این پارک‌های ملی می‌توان به یلواستون (Yellowstone)، یوسیمیتی (Yosemite)، گلاشیر (Glacier)، کوه‌های بزرگ اسموکی (the Smokey Mountains)، کوه راکی (Rocky Mountain Park) و بدلندز (Badlands) اشاره کرد. البته این‌ تنها نام تعداد بسیار کمی از آن‌ها است. حتما تا جایی که می‌توانید از پارک‌های ملی زیادی دیدن کنید.

پارک ملی یلواستون در آمریکا

شیکاگو 

شیکاگو شهری است که با معماری حیرت‌انگیز، غذای عالی، پارک‌های فوق‌العاده و تفریحات شبانه‌ بسیار گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. نسخه‌ای از شهر نیویورک و حتی از این شهر نیز زیبا‌تر است (معماری سبک شیکاگو در دنیا معروف است).

شیکاگو

 نیواورلئان

این شهر که بالاخره پس از طوفان کاترینا بازسازی شد، تحت‌تاثیر فرهنگ فرانسه و غذا و موسیقی‌اش بسیار معروف است. شهری است که هر طرفدار سبک موسیقی جاز یا بلوز باید به آن سفر کند. اگر می‌خواهید در جشن سالانه و سنتی ماردی گراس (Mardi Gras) شرکت کنید، حتما از قبل هتل خود را رزرو کنید، چراکه هتل‌ها به سرعت پر می‌شوند.

نیواورلئان

هاوایی

هاوایی بهشت آمریکا و تکه‌ای از جنوب اقیانوس آرام است که بیشتر از آمریکا به قاره‌ آسیا نزدیک است. سواحلی با شن‌های سفید، آب شفاف و آبی، جنگل‌های گرمسیری و امکان قایق‌سواری این جزیره را به بهترین مکان برای گردش تبدیل کرده است. 

هاوایی

سفر به بوستون با کشتی

هیچ‌کس از سفر به بوستون، زادگاه انقلاب، پشیمان نخواهد شد. شهری بزرگ با خیابان‌های سنگ‌فرش شده‌ و ساختمان‌های آجری حس خوبی به هر بیننده و گردشگری می‌دهد. بوستون شهر اروپایی آمریکا محسوب می‌شود. شهری است با تاریخ و فرهنگ غنی که غذا و زیبایی‌اش میان گردشگران معروف است. 

بوستون

واشنگتن دی سی

پایتخت آمریکا جایی است که در آن می‌توانید از همه‌ موزه‌ها و انستیتو‌هایی که می‌خواهید دیدن کنید و در مورد تاریخ آمریکا و سیاست آن اطلاعات زیادی کسب کنید. از آنجایی که سفارت‌های زیادی در این شهر قرار دارند، واشنگتن شهری از هر جهت بین‌المللی محسوب می‌شود. 

واشنگتن دی سی

کوه راشمور 

از این جاذبه‌ تاریخی در جنوب داکوتا دیدن کنید. این کوه کوچک‌تر از آن‌ است که تصور می‌کنید، اما با دیدن آن قطعا دست از رانندگی کشیده و به تماشای آن خواهید ایستاد. در اینجا امکان پیاده‌روی نیز وجود دارد. 

کوه راشمور

 دنیای دیزنی 

با جرات می‌توان گفت این شهربازی بسیار قشنگ است. بله اینجا برای بچه‌ها درست شده، اما بازی‌های زیادی نیز برای آدم بزرگ‌ها تهیه شده است. شهربازی دیزنی رستوران‌های خوبی دارد و جزیره‌ بهشت تفریحات شبانه‌ خوبی را فراهم کرده است. اگر در فلوریدا هستید حتما چند روزی توقف کرده و کودک درون خود را رها سازید. 

دیزنی ورلد فلوریدا

عکس از ویکی‌پدیا (عکاس: Jedi94)

کوهنوردی در کوه‌های آپالیشین (Appalachian Mountains

این کوه‌ها که در شرق آمریکا قرار دارند، مکان مناسبی برای پیاده‌روی، چادر زدن و کوهنوردی هستند. اگر می‌توانید از محل مخصوص پیاده‌روی آپالیشین شروع به حرکت کرده و کل کوه را راه بروید. 

 دریاچه‌های بزرگ (Great Lakes)

دریاچه‌های بزرگ همچون اقیانوس‌های مینیاتوری و کوچک هستند. در اینجا امکان قایق‌سواری، ماهیگیری و گردش در سواحل وجود دارد. مقصد گردشگری مناسبی برای آن‌دسته از گردشگران است که در تابستان سفر می‌کنند. 

دریاچه شیکاگو

عکس از ویکی‌پدیا (عکاس: J. Crocker)

خلیج پوت-این (Put-In-Bay)، اوهایو

این خلیج یکی از بهترین مکان‌ها در اطراف دریاچه‌ ایری (Lake Erie) است. این خلیج بیشتر میان مردم اهل ایلت‌های میانی آمریکا شناخته شده است. پس از ۱۸ دقیقه رانندگی از میلرزفری (Miller Ferry) به جنوب‌غربی جزیره می‌رسید که رستوران‌های زیادی دارد. همچنین امکان کایاک (نوعی قایق یک نفره‌ اسکیمو‌ها) و صخره‌نوردی وجود دارد. افراد زیادی در تعطیلات آخر هفته به اینجا می‌آیند و جایی شبیه به میامی در اوهایو است.

خلیج پوت-این در آمریکا

رانندگی در جاده‌ها

آمریکا کشوری وسیع و زیبا است. تنها را برای دیدن همه‌ زیبایی‌ها، روستاها و شهر‌های کوچک و مردم رانندگی است. رانندگی در جاده‌های آمریکا تجربه‌ای شگفت‌انگیز خواهد بود. 

رانندگی در جاده های آمریکا

نویسنده: نیلوفر دوشیری

از کجا شروع کنیم

با تور مجازی از مجسمه آزادی بازدید کنید

نقشه جاهای دیدنی، هتل‌ها و رستوران‌ها

map