گیت های هوشمند و تعهد سبز در فرودگاه دبی

زلیخا رحمانیان
پنجشنبه، ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۵
گیت های هوشمند و تعهد سبز در فرودگاه دبی

فرودگاه دبی گیت‌های هوشمند جدید به ترمینال ۱ اضافه می‌کند.

فرودگاه دبی نصب گیت‌های هوشمند و پیشرفته را در ترمینال ۱ بین‌المللی دبی به اتمام رساند. مجموعه‌ای از ۲۰ گیت هوشمند به‌طور کامل در منطقه ورودی راه‌اندازی شده است. این در حالی است که در سال گذشته در بخش خروجی ده تای دیگر نصب شده است.

گیت هوشمند دبی

در کل، حدود ۱۲۷ دروازه هوشمند در کل فرودگاه در دسترس هستند که میانگین زمان تراکنش‌ها را از دقیقه به کمتر از ۱۰ تا ۱۵ ثانیه کاهش می‌دهد.

فرودگاه دبی همیشه به دنبال فرصت‌هایی برای نوآوری است و این باعث می‌شود که سفر راحت‌تری برای مشتریانش به ارمغان بیاورد.

مایکل ایبیتسون، معاون اجرایی، فن آوری و زیرساخت، فرودگاه‌های دبی، گفت:

گیت‌های هوشمند باعث کاهش زمان تراکنش‌ها به ۱۰ تا ۱۵ ثانیه می‌شود و طول صف‌ها را کاهش می‌دهد. شگفت‌آور این است که فقط ۱۷ درصد از مسافران ما از فواید این خدمات استفاده می‌کنند. اگر شما یک کارت اقامت امارات متحده عربی دارید، در صف نمانید و از آن استفاده کنید. اگر پاسپورت قابل خواندن به وسیله دستگاه دارید آن را به‌وسیله اداره مهاجرت ثبت کنید. این امر در زمان سفر شما صرفه جویی می‌کند و حتی سفر شما را لذت بخش‌تر می‌کند.

گیت‌های هوشمند به یک کارت تخصصی نیاز ندارند و مسافران می‌توانند با پاسپورت، امارت ای دی، کارت دروازه یا بارکد QR تولید شده از طریق برنامه گوشی هوشمند GDRFA شناسایی شوند.

شهروندان و ساکنان امارات متحده عربی، شهروندان و صاحبان گذرنامه GCC تعدادی از کشورها که واجد شرایط دریافت ویزا هستند، می‌توانند از گیت‌های هوشمند استفاده کنند.

در مجموع، بیش از ۵٫۵ میلیون مسافر در سال ۲۰۱۷ از دروازه‌های هوشمند در DXB استفاده کردند.

تعهد سبز

فرودگاه‌های دبی همچنین به تازگی به انجمن هوایی دبی پیوست و تعهد خرید ماشین‌های سبز در آینده را امضا کرد. این تعهد توسط شیخ احمد بن سعید آل مکتوم، رئیس فرودگاه‌های دبی، امضا شد.

شیخ احمد گفت:

این تعهد به‌طور کامل در راستای اهداف دولت دبی است. اهداف این تعهد کاهش مصرف انرژی به میزان ۳۰ درصد تا سال ۲۰۳۰ برای کاهش اثرات مخرب زیست محیطی است.

DXB دارای یک ناوگان با بیش از ۶۳۴۵ وسیله نقلیه خدمات زمینی است که شامل تانکرهای آب تا حامل‌های تراکتور و بالابرهایی است که در تعدادی از شرکت‌ها از جمله شرکت‌های هواپیمایی، مقامات کنترل و ارائه خدمات حمل و نقل زمینی DNATA در فرودگاه فعالیت می‌کنند.

DXB از طیف گسترده‌ای از وسایل نقلیه سبز مانند بی ام و و لیموزین هیبریدی برای سرویس‌های وی آی پی و ناوگان تاکسی تسلا استفاده می‌کند؛ اما می‌خواهد تلاش‌های خود را برای افزایش وسایل نقلیه هیبریدی و الکتریکی افزایش دهد.

Ibbitson گفت:

هدف ما این است که سریع‌تر سبز شویم. ما با هم وعده داده‌ایم که به سمت اهداف سبز روبه جلو حرکت کنیم و هدف ما جایگزینی کل ناوگان با گزینه‌های سازگار با محیط زیست تا پایان دهه آینده است. هدف فرودگاه‌های دبی این است که بخشی از کل ناوگان فرودگاه، ۳۵۲ وسیله نقلیه را به گزینه‌های سبز تا سال ۲۰۲۳ تبدیل کند. همه اعضای دیگر جامعه هوانوردی هم به همین اندازه از تلاش‌ها حمایت می‌کنند. متأسفانه، برای برخی از انواع ماشین‌ها مانند تراکتورهای یدک کش، برخی کامیون‌ها و واحدهای نیروی زمینی، گزینه‌های ترکیبی یا الکتریکی وجود ندارد. ما از تولیدکنندگان می‌خواهیم که این شکاف‌ها را رفع کنند و از جایگزین‌های ارزان قیمت و سازگار با محیط زیست استفاده کنند.

 

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها دبی هواپیما

    دیدگاه