ایرباس A350 توسط قطر ایرلاینز برای اولین بار به یونان می‌آید

زلیخا رحمانیان
چهار شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۰
 ایرباس A350 توسط قطر ایرلاینز برای اولین بار به یونان می‌آید

قطر ایرلاینز برای اولین بار ایرباس A350 را به یونان می‌آورد.

شرکت هواپیمایی قطر ایرلاین، برنده جایزه جهانی شرکت‌های هواپیمایی، دیروز هواپیمای پیشرفته‌ای را در مسیر دوحه-آتن راه اندازی کرد.Qatar Airways برای توسعه برنامه‌های شرکت خود در تلاش است تا در ماه مارس سرویس مستقیم به تسالونیکی واقع در یونان را، راه‌اندازی کند.

قطر ایرلاینز اعلام کرد:

قطر ایرویز اولین هواپیمایی است که تاکنون هواپیمای ایرباس A350 را به یونان می‌آورد. این شرکت سرویس‌های سه روزه فعلی خود به آتن را به روز می‌کند و در روز دوشنبه از یک مدل فوق مدرن A350 برای پروازهای آتن استفاده می‌کند.

رئیس هیئت مدیره گروه هواپیمایی قطر و معاون ارشد آن آقای اکبر آل بیکر، گفت:

ما بسیار افتخار می‌کنیم که اولین شرکت هواپیمایی هستیم که ایرباس A350 را به یونان می‌آورد. آتن یک مقصد کلیدی در شبکه اروپایی ما است و ما خوشحالیم که بتوانیم مسافران‌مان را با آسایش به همراه یکی از پیشرفته‌ترین فناوری‌ها در آسمان به مقصد یونان بفرستیم. خبرهای خوب‌تری برای بازار یونان در اواخر امسال با ارائه خدمات مستقیم به تسالونیکی در راه است؛ و مسافران فرصت بیشتری برای کشف این کشور باشکوه خواهند داشت.

قطر ایرلاینز، مشتری ایرباس A350 در ماه ژانویه سال ۲۰۱۵ است. این شرکت بیشترین مشتری این نوع هواپیما نسبت به هر شرکت هواپیمایی دیگر در جهان است و در حال حاضر ۲۲ هواپیمای A350 را در سراسر شبکه جهانی خود به مقصدهای آدلاید، بروکسل، ژنو، سنگاپور و توکیو می‌فرستند. قطر ایرویز اولین هواپیمایی بود که هواپیمای A350 را به آمریکا و استرالیا برد. این شرکت هواپیمایی به زودی مشتری مدل پیشرفته‌تری مانند A350-1000 خواهد بود.

قطر ایرویز

هواپیمای ایرباس A350 دارای ۲۸۳ صندلی، شامل ۳۶ صندلی در کلاس کسب و کار و ۲۴۷ صندلی در کلاس اقتصادی است. با توجه به کابین فوق‌العاده بزرگ آن، مسافران در کابین‌ها راحتی بی‌نظیری در هر دو کابین کسب و کار و اقتصادی تجربه می‌کنند. در کلاس‌های کسب و کار صندلی‌ها به‌طور کامل مسطح می‌شوند و در کلاس اقتصادی صندلی‌ها بسیار بزرگ و جادار هستند. با استفاده از صفحه نمایش لمسی با وضوح بالا و عملکرد صفحه نمایش دوگانه که امکان مشاهده هم‌زمان را فراهم می‌کند، مسافران می‌توانند از سرگرمی‌های بی‌شماری استفاده کنند مانند استفاده از سیستم‌های سرگرمی Oryx One و همچنین سرویس Wi-Fi که به اینترنت متصل می‌شود.

قطر ایرلاینز در ماه مارس پروازهای بدون توقف به مقصد تسالونیکی، مقصد دوم خود در یونان، راه‌اندازی می‌کند. سرویس چهار بار در هفته بین دوحه و تسالونیکی توسط یک هواپیمای ایرباس A320 با ۱۲ صندلی در کلاس کسب و کار و ۱۳۲ صندلی در کلاس اقتصادی اداره خواهد شد.

قطر ایرویز از طریق فرودگاه بین‌المللی Hamad، مسافران یونان را به بیش از ۱۵۰ مقصد متصل می‌کند و همچنین پروازهای مستقیم خو را در شبکه جهانی به بیش از ۱۵۰ مقصد در سراسر شش قاره افزایش می‌دهد.

شركت هواپیمایی به عنوان بخشی از برنامه‌های توسعه پایدار خود، به تازگی خدمات خود را به چیانگ مای در تایلند و سن پترزبورگ در روسیه راه‌اندازی كرده است و در سال ۲۰۱۸ مسیرهای هیجان‌انگیزی از جمله پنانگ، مالزی، کانبرا، استرالیا، کاردیف و ولز را آغاز می‌کند.

این شرکت هواپیمایی جهانی، به تازگی جایزه معتبر جهانی هواپیمایی Skytrax 2017 که در نمایشگاه هوایی پاریس برگزار شد، دریافت کرده است. این چهارمین بار است که قطر ایرویز به عنوان بهترین خط هوایی جهان شناخته شده است. حامل‌های ملی قطر علاوه بر انتخاب بهترین هواپیمایی توسط مسافران از سراسر جهان جوایزی از جمله جایزه بهترین هواپیمایی در خاورمیانه، بهترین کلاس کسب و کار در جهان را دریافت کرده است.

 

مطالب مرتبط:

    منبع traveldailynews
    برچسب‌ها هواپیمایی ایرباس

    دیدگاه