بازار کفاشها کجاست؟

بازار کفاشها کجاست؟

علیرضا کیخا
| یکشنبه, ۱۷ بهمن ۹۵ ساعت ۲۱:۰۰

بازار کفاش‌ها یکی از مهم‌ترین مراکز خرید در بازار بزرگ تهران است. با کجارو همراه باشید تا با مسیرهای دسترسی به این راسته بازار را بررسی کنیم.

معرفی

بازار بزرگ تهران قلب تپنده تجارت و اقتصاد پایتخت است که روزانه میزبان هزاران نفر از مردم و کاسب‌های تهران و ایران است. همچنین این بازار یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری تهران است که بسیار مورد توجه گردشگرهای خارجی و شهرهای دیگر کشورمان است. یکی از معروف‌ترین و پر رفت و آمدترین راسته‌های بازار تهران، راسته یا بازار کفاش‌ها است که به دلیل این‌که به سبزه میدان، خیابان پانزده خرداد و تیمچه‌های اصلی بازار مثل تیمچه حاجب‌الدوله و تیمچه مهدیه منتهی می‌شود، از نظر موقعیت اقتصادی بسیار مهم است. در این راسته انواع کالا به فروش می‌رسد که از جمله‌ مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به انواع ظروف و ملزومات آشپزخانه، منسوجات با ارزشی مثل ترمه و قلمکار و فرش و صنایع دستی به فروش می‌رسد. همچنین راه رسیدن به حرم  امامزاده زید (ع) در این راسته قرار دارد.

بازار کفاشها

بازار کفاشها

بازار کفاشها

بازار کفاشها

بازار کفاشها

بازار کفاشها

آدرس

سبزه میدان در خیابان پانزده خرداد، سبزه میدان قرار دارد.

موقعیت بازار کفاش‌ها روی نقشه

بازار کفاشها

دسترسی

بهترین راه برای رسیدن به بازار کفاش‌ها، استفاده از مترو است. برای رسیدن به بازار کفاش‌ها می‌توانید در خط یک متروی تهران و در ایستگاه مترو پانزده خرداد از قطار پیاده شوید و با حدود پنج دقیقه پیاده‌روی به سمت شرق سبزه میدان و بازار کفاش‌ها برسید. همچنین از نقاط مختلف شهر، مانند پایانه تاکسی میدان آزادی به چهارراه گلوبندک تاکسی تردد می‌کند و از آنجا هم در همین مسیر می‌توانید به سبزه میدان و بازار کفاش‌ها برسید. همچنین از میدان توپخانه (امام خمینی) هم ماشین دودی‌های قدیمی به سمت خیابان پانزده خرداد و سبزه میدان تردد می‌کنند که سوار شدن به آنها به یاد تهران قدیم می‌تواند جالب و خاطره‌ انگیز باشد.

آیا شما قبلا به این راسته بازار رفته‌اید؟ آیا مسیر دیگری برای رسیدن به آن را می‌شناسید؟ آن را با کجارو و خوانندگان ما در میان بگذارید.

منبع کجارو
برچسب‌ها تهرانگردی کجاست

دیدگاه  

    تبلیغات