موزه رضا عباسی کجاست؟

علیرضا کیخا | یکشنبه, ۸ اسفند ۹۵ ساعت ۲۲:۰۰

موزه رضا عباسی یکی از غنی‌ترین موزه‌های ایران است که در آن آثار و اشیای گرانبهایی نگهداری می‌شود. با کجارو همراه باشید تا با هم راه‌های دسترسی به آن را بررسی کنیم.

معرفی

موزه رضا عباسی در ۲۵ شهریور ۱۳۵۶ افتتاح شد و یک سال بعد با پیروزی انقلاب اسلامی تعطیل شد. بعد از سه دوره بازگشایی، مجددا در ۱۵ بهمن ۱۳۷۸ با تغییرات عمده و چیدمان جدید آغاز به کار کرد.

موزه رضا عباسی

مجموعه آثاری که در موزه رضا عباسی به نمایش گذاشته شده است، یادآور گوشه‌ای از روزگار و ایامی بس ناشناخته و سحرانگیز و سرشار از تلاش و سخت‌کوشی بشر برای دوام و بقا، ستیز با طبیعت، دستیابی به نعمت‌ها و غلبه بر چیرگی آن‌ها است.

موزه رضا عباسی

مجموعه مورد اشاره در پنج تالار نمایشگاه‌های دائمی موزه، تالار دوره پیش از اسلام، تالار هنرهای اسلامی ۱ و ۲، تالار نگارگری و تالار خوشنویسی به نمایش گذاشته شده است. 

موزه رضا عباسی

آدرس

موزه رضا عباسی، در خیابان شریعتی تهران، نرسیده به پل سیدخندان شماره ۹۷۲ قرار دارد.

موقعیت موزه رضا عباسی روی نقشه
موزه رضا عباسی

دسترسی

برای رسیدن به موزه رضا عباسی، می‌توانید از مترو خط ۳ استفاده کنید و در ایستگاه مترو شهید قدوسی از قطار پیاده شده و پس از خروج از ایستگاه، در خیابان شریعتی به سمت شمال بروید و با پنج دقیقه پیاده‌روی، به خیابان بسطامی و موزه رضا عباسی برسید. همچنین می‌توانید از نقاط مختلف شهر با تاکسی‌هایی که به مقصد پل سیدخندان می‌روند به این موزه برسید. بی‌آر‌تی‌هایی که در بزرگراه رسالت تردد می‌کنند هم در سیدخندان ایستگاه دارند (ایستگاه شریعتی) و از این طریق هم می‌توانید به موزه رضا عباسی برسید.

آیا شما مسیر دسترسی دیگری به این موزه را می‌شناسید؟ آن را با کجارو و خوانندگان ما در میان بگذارید.

منبع کجارو
برچسب‌ها موزه کجاست

دیدگاه  

    تبلیغات