عمارت عین الدوله کجاست؟

عمارت عین الدوله کجاست؟

علیرضا کیخا
| دوشنبه, ۲۰ دی ۹۵ ساعت ۲۲:۰۰

عمارت عین‌الدوله کجاست؟ امروز به یکی از بناهای به جا مانده از تهران قدیم سر می‌زنیم که کمتر در بین شهروندان شناخته شده است. با کجارو همراه باشید تا با عمارت عین‌الدوله بیشتر آشنا شویم و راه‌های دسترسی به آن را بررسی کنیم.

معرفی

عمارت عین‌الدوله یکی از بناهای تاریخی تهران است که شاید کمتر نامی از آن را شنیده باشید. این بنا مربوط به اواخر دوره قاجار و اوایل پهلوی اول است و معماری آن هم به سبک معماری دوران قاجار انجام شده است. امروزه از باغی که این عمارت در آن قرار داشته، تقریبا چیزی باقی نمانده است. اما خوشبختانه بنای عمارت پابرجا باقی مانده و به گفت مدیر این مجموعه، اگر همه چیز به خوبی پیش برود در فصل بهار شاهد افتتاح نگارخانه برگ در آن خواهیم بود. مهم‌ترین واقعه‌ای که در این عمارت رخ داده است، برگزاری کنفرانس تهران در زمان جنگ جهانی دوم بوده است. بازدید از فضای بیرونی عمارت همه روزه به جز جمعه‌ها و ایام تعطیل از ساعت ۸ صبح تا ۴ بعدازظهر امکان‌پذیر است.

عمارت عین الدوله - نگارخانه برگ

عمارت عین الدوله - نگارخانه برگ

عمارت عین الدوله - نگارخانه برگ

آدرس

عمارت عین‌الدوله در تهران، پاسداران، میدان هروی، خیابان وفامنش، خیابان جمالی، شماره ۱۷ قرار دارد.

موقعیت عمارت عین‌الدوله روی نقشه

عمارت عین الدوله - نگارخانه برگ

دسترسی

در حال حاضر برای رسیدن به عمارت عین‌الدوله می‌توانید از ایستگاه مترو حسین‌آباد استفاده کنید. این ایستگاه در خط ۳ مترو قرار دارد. پس از خروج از ایستگاه می‌توانید با تاکسی‌هایی که به میدان هروی می‌روند در خیابان وفامنش به سمت میدان هروی رفته و سر خیابان جمالی از تاکسی پیاده شده و به سمت عمارت عین‌الدوله بروید. همین مسیر را می‌توانید با ۱۵ دقیقه پیاده‌روی هم طی کنید. همچنین می‌توانید از اتوبوس‌هایی که به میدان هروی و پاسداران تردد می‌کنند استفاده کنید. 

به زودی و قبل از پایان سال ۹۵ قرار است ایستگاه مترو هروی در نزدیکی این عمارت افتتاح شود که به وسیله آن می‌توانید به عمارت برسید.

آیا شما قبلا از این عمارت دیدن کرده‌اید؟ تجربه‌های خود را با کجارو و خوانندگان ما در میان بگذارید.

منبع کجارو
برچسب‌ها تهرانگردی کجاست

دیدگاه ها  

    عضو کانال تلگرام کجارو شوید