فرهنگسرای نیاوران کجاست؟

علیرضا کیخا | چهار شنبه, ۹ تیر ۹۵ ساعت ۰۷:۴۵

فرهنگسرای نیاوران کجاست؟ در بیست و سومین گزارش از سری گزارش‌های «کجاست» سری به این مجموعه فرهنگی - هنری زده‌ایم تا با آن بیشتر آشنا شویم و راه‌های دسترسی به آن را بررسی کنیم. با کجارو همراه باشید.

معرفی

فرهنگسرای نیاوران نام مجموعه‌ای فرهنگی - هنری است که کار ساخت آن در سال ۱۳۵۵ آغاز گشت و در سال ۱۳۵۶ به پایان رسید. این بنا از نظر معماری و فعالیت‌هایی که در آن صورت گرفته و می‌گیرد دارای اهمیت بالایی است. بنای ساختمان شامل سردر ورودی، سالن آمفی تئاتر (سینمای سابق)، رستوران، حیاط، سالن گوشه (متصل کننده دو ساختمان اصلی به یکدیگر)، نگارخانه‌ها و کتابخانه است. هم‌اکنون در این مجموعه نشست‌های نقد و بررسی رویدادهای هنری، نمایش، گالری‌های هنری، کارگا‌ه‌های هنری، اجرای کنسرت، نشست‌های رسانه‌ای اهالی فرهنگ و هنر و بسیاری رویداد‌های فرهنگی و هنری دیگر انجام می‌گیرد.

حیاط مجموعه فرهنگسرای نیاوران

آدرس

فرهنگسرای نیاوران در تهران، میدان نیاوران (باهنر)، خیابان پاسداران، مقابل پارک نیاوران قرار دارد.

موقعیت فرهنگسرای نیاوران بر روی نقشه

دسترسی

برای رسیدن به فرهنگسرای نیاوران می‌توانید از خط یک مترو تهران استفاده کرده و در ایستگاه تجریش پیاده شوید یا با BRTهای مسیر راه‌آهن - تجریش و سایر اتوبوس‌هایی که به میدان تجریش می‌روند و یا از تاکسی‌هایی که به این مقصد تردد می‌کنند، استفاده کنید. در این لیست با انتخاب ایستگاه میدان تجریش از خط یک مترو، می‌توانید از اتوبوس‌هایی که به این مقصد می‌روند باخبر شوید. سپس با پنج دقیقه پیاده‌روی به میدان قدس رفته و از آنجا با تاکسی‌های نیاوران به این فرهنگسرا برسید. فرهنگسرا در ضلع جنوبی میدان نیاوران (باهنر) و انتهای خیابان پاسداران قرار دارد.همچنین می‌توانید از اتوبوس‌های خط میدان تجریش - دارآباد و بلوار صبا ازگل و میدان رسالت - میدان قدس (دقت کنید که فقط اتوبوس‌هایی که از طرف میدان رسالت به میدان قدس می‌روند از میدان نیاوران میگذرند و در مسیر برگشت مسیر متفاوتی دارند) استفاده کنید و در میدان نیاوران پیاده شده و به این مجموعه بروید.

niavaran-caltural-center

پیاده‌راه مسیر میدان نیاوران (باهنر) تا فرهنگسرای نیاوران

یکی از موارد تحسین برانگیز که در این فرهنگسرا انجام می‌شود فعال بودن سایت آن و ارائه برنامه هفتگی دقیق در این سایت است که متاسفانه در سایر مراکز فرهنگی و هنری و تاریخی و به طور کلی گردشگری کشورمان بسیار کم به چشم می‌خورد. آدرس این سایت www.fniavaran.ir است. آیا شما هم از حضور در این مجموعه فرهنگی و رویدادهایی که در آن صورت گرفته‌ است خاطره‌ای دارید؟ آن را با کجارو و خوانندگان ما در میان بگذارید.

دیدگاه  

    تبلیغات