مسابقه درگ بین دو هواپیمای مسافربری

سعید میرزاپور
شنبه، ۷ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۰
مسابقه درگ بین دو هواپیمای مسافربری

مسابقات در اغلب مواقع جالب و دوست داشتنی هستند و در این بین رقابت‌های درگ نیز هیجان خاصی دارند. با وجود اینکه اغلب مسابقات درگ مربوط به خودرو‌ها است اما گویا هواپیما‌ها نیز چندان از این نوع رقابت بدشان نمی‌آید.

مسابقات درگ یا درگ‌های دوستانه که در جهان و البته ایران نیز محبوبیت نسبتا زیادی دارند اغلب برای خودرو‌های شخصی و مسابقه‌ای انجام می‌شوند اما گویا هواپیما‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. مسابقه درگ به مسابقه‌ای گفته می‌شود که در آن دو یا چند خودرو در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و به رقابت می‌پردازند و برنده نیز خودرویی است که خودرو‌های دیگر را پشت سر بگذارد و به خط پایان برسد.

در سال ۲۰۱۱ مسابقه درگی بین هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۴۷ و بوئیگ ۷۳۷ انجام شد. البته این درگ به‌صورت اتفاقی نبود و تمام خدمه پرواز و بخش کنترل ترافیک از آن مطلع بودند. هواپیما‌های مذکور در ارتفاع ۳۰ هزار پایی با یکدیگر به‌رقابت پرداختند. در ادامه این مقاله از کجارو می‌توانید ویدیو این درگ را مشاهده کنید (ویدیو از کابین هواپیمای دیگری که در مسابقه شرکت نداشت ضبط شده است).

لینک دانلود

هر چند در ویدیو فاصله بین دو هواپیما بسیار نزدیک دیده می‌شود اما در واقع آن‌ها با یکدیگر ۲ هزار پا فاصله دارند. در این مسابقه هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ پایین بوئینگ ۷۳۷ پرواز می‌کرد و البته توانست برنده رقابت باشد. در این رقابت بوئینگ ۷۴۷ به‌سرعت ۶۱۳ مایل بر ساعت دست یافت و در یک ثانیه سرعت بوئینگ ۷۳۷ به ۵۴۳ مایل در ساعت رسید.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها هواپیما

    دیدگاه