آیا صندلی‌های هواپیما به اندازه کافی تمیز هستند؟

سعیده خلیلی‌صفا
پنجشنبه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۰
آیا صندلی‌های هواپیما به اندازه کافی تمیز هستند؟

بیشتر مردم هنگام سوارشدن به اتوبوس یا قطار، در نگاه اول تمیزی صندلی و جایگاه خود را بررسی می‌کنند؛ ولی آیا تاکنون به این مسئله فکر کرده‌اید که صندلی‌های هواپیما نیز به اندازه کافی تمیز هستند؟

یکی از موارد نادری که پیش از سفر هوائی به ذهن کمتر کسی خطور می‌کند، نظافت صندلی قبل از نشستن با دستمال مرطوب است! آیا شما نیز از جمله افرادی هستید که در مورد انباشت میکروب در الیاف صندلی توسط مسافران قبلی دچار نگرانی می‌شوید؟ 

اگر قصد خرید بلیط هواپیما از شرکت‌های هواپیمایی داخلی یا خارجی را دارید، می‌توانید از طریق موتور جستجوی پرواز کجارو، بلیط ارزان هواپیما به مقصد مورد نظر خود را یافته و از فروشنده‌های معتبر تهیه کنید.

یکی از موارد آماده‌سازی پیش از پرواز، نظافت داخل کابین هواپیما است و در این مورد، هر یک از خطوط هوائی در کلیه کشورهای جهان دارای پروتکل ویژه‌ای هستند. در حالت کلی، مسئولیت نظافت هواپیما از جمله جمع‌آوری زباله، جارو و رسیدگی به سرویس‌های بهداشتی به عهده خدمه پرواز یا پرسنل نگهداری هواپیما است. ولی اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که نسبت به نظافت صندلی پرواز خود وسواس دارید، باید به یاد داشته باشید که انتخاب زمان پرواز در طول روز یا حتی در طول ماه نیز در میزان تمیزی صندلی موثر است.

به عبارت دیگر، کلیه خطوط هوائی دارای برنامه‌‌ای مدون در دوره‌های زمانی مشخص برای نظافت داخلی و روزانه هواپیماهای خود هستند و به‌طور متداول، کلیه صندلی‌ها در طول اقامت شبانه هواپیما در فرودگاه ضدعفونی و تمیز می‌شوند. بنابراین، در پروازهای صبحگاهی صندلی‌ها کاملا تمیز هستند! البته پاکسازی عمیق‌تر صندلی‌ها و کف نیز معمولا به‌صورت ماهانه انجام می‌گیرد که از وضع ظاهری می‌توان زمان انجام آن را حدس زد.

مطالب مرتبط:

    دیدگاه