پارک آب و آتش کجاست؟

پارک آب و آتش کجاست؟

علیرضا کیخا
| چهار شنبه, ۱۴ اسفند ۹۸ ساعت ۱۸:۰۰

پارک آب و آتش یکی از جدید‌ترین پارک‌های شهر تهران است که فضایی متفاوت و مدرن دارد و محیط بسیار مناسبی برای پیاده‌روی شما فراهم می‌کند.

پارک آب و آتش در سال ۱۳۸۸ در اراضی عباس آباد تهران افتتاح شد. این پارک دارای امکاناتی کامل است و همچنین قرارگیری آن در نزدیکی پل طبیعت، بوستان بنادر و بوستان نوروز باعث شده که میزان بازدید از آن بیشتر هم شود.

این پارک دارای زمین اسکیت، بوفه، کافه و رستوران است. همچنین در پارک آب و آتش یک آمفی تئاتر هم قرار دارد. یک فانوس دریایی بوستان آب و آتش را از بوستان بنادر جدا می‌کند که در حال حاضر امکان بازدید از بالای آن وجود ندارد؛ اما اگر مجددا امکان بازدید از آن ایجاد شود، می‌توانید نماهای زیبایی از پارک و پل طبیعت و شهر تهران را ببینید.

پل طبیعت

پل طبیعت، پارک آب و آتش و طالقانی را  از روی اتوبان مدرس به‌هم متصل می‌کند. این پل یکی از شاخص‌ترین پل‌های خاورمیانه و جهان به‌حساب می‌آید. علاوه بر طراحی فوق‌العاده آن، این پل به‌علت دوستدار محیط زیست بودن و مقاوت بسیار خوب آن در برابر زلزله بسیار محبوب و شناخته شده است. پل طبیعت در واقع متشکل از سه طبقه با ارتفاع کلی ۴۰ متر است که در یکی از طبقات آن می‌توانید به رستوران و کافه آن سر زده و از داخل آن منظره زیبای شهر را ببینید.

در پارک آب و آتش چه کنیم؟

پارک آب و آتش

پارک آب و آتش به‌طور کلی فضای بسیار مناسبی برای پیاده‌روی دارد ولی علاوه بر بخش پیاده‌روی آن، شما می‌توانید به بخشی که سالن سینما وجود دارد مراجعه کرده و از تماشای فیلم‌های خاص در آن لذت ببرید.

آمفی‌تئاتر آب و آتش ظرفیت ۳۷۰ نفر را دارد که اکثرا برای رویداد‌های اجتماعی از آن استفاده می‌شود.

بخش جالبی که شاید از وجود آن تاکنون اطلاع نداشتید، قسمتی مختص ورزشکاران است. در این مکان می‌توانند اسکیت بازی کنند یا در مسیر دوچرخه‌سواری، شروع به فعالیت کنند.

در قسمت جنوبی این پارک نیز رستوران و فود کورت‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید زمانی را در آنجا بگذرانید.

پارک آب و آتش

پل ابریشم که بوستان بنادر را به گنبد مینا می‌رساند هم رو‌به‌روی این پارک قرار دارد. لانه کبوتر، امکان کالسکه‌رانی، آب‌نما، برج آتش، آلاچیق و فضای سبز هم از امکانات دیگر این پارک هستند.

از جمله جذابیت‌های پارک آب و آتش تندیس‌های جالبی است که در جای‌جای پارک به چشم می‌خورند.

پارک آب و آتش

آدرس

پارک آب و آتش در  خیابان آفریقا نرسیده به چهارراه جهان کودک، انتهای کوچه ژوبین قرار دارد.

موقعیت پارک آب و آتش روی نقشه

پارک آب و آتش

گنبد مینا

پارک آب و آتش

پل ابریشم

دسترسی

برای رسیدن به پارک آب و آتش می‌توانید در ایستگاه مترو حقانی در خط یک مترو از قطار پیاده شوید و با ۱۵ دقیقه پیاده‌روی در کنار بزرگ‌راه شهید حقانی به‌سمت غرب به این پارک برسید یا سوار تاکسی‌هایی که از این ایستگاه به‌سمت میدان ونک حرکت می‌کنند شده و بخواهید شما را در جلوی پارک آب و آتش پیاده کنند. در مسیر برعکس هم می‌توانید از همین تاکسی‌ها استفاده کنید. همچنین اگر پس از خروج از ایستگاه به‌سمت پارک طالقانی می‌روید، می‌توانید پس از گذشتن از روی پل طبیعت به پارک آب و آتش برسید. همچنین می‌توانید در خیابان جردن (نلسون ماندلا) به‌سمت شمال رفته و پس از خروجی بزرگ‌راه همت خودروی خود را پارک کرده و از ورودی پارک آب و آتش در خیابان شهیدی به‌سمت پل طبیعت بروید. همچنین می‌توانید در این لیست ایستگاه مترو شهید حقانی را در خط یک مترو تهران انتخاب کنید تا فهرست اتوبوس‌هایی که به این محل تردد می‌کنند را ببینید و از آن‌ها استفاده کنید.

پارک آب و آتش

کبوترخانه پارک آب و آتش

آیا شما هم تجربه حضور در این پارک را داشته‌اید؟ نظرات و تجربیات خود را با کجارو و خوانندگان ما در میان بگذارید.

منبع کجارو

دیدگاه  

    جستجوی تور، پرواز، هتل، رستوران و دیدنی‌ها...

    تورهای برگزیده

    تورهای برگزیده

    تبلیغات