افزایش ۱۲ درصدی ورود گردشگران خارجی به تهران

تیم  کجارو
تیم کجارو پنجشنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۰
افزایش ۱۲ درصدی ورود گردشگران خارجی به تهران

در حدود ۱میلیون و ۲۰۰هزار گردشگر خارجی در سال گذشته وارد تهران شده‌اند که این رقم می‌تواند تا پایان امسال رشد ۱۵ درصدی داشته باشد

علی رفیعی روز چهارشنبه گفت:

میزان گردشگر خارجی از آثار فرهنگی و هنری پایتخت در سال ۹۴ نسبت به سال قبلش ۱۲ درصد رشد داشت که امیدواریم با زیرساخت‌های جدید در این حوزه، میزان مسافران را در سال ۹۵ افزایش دهیم.

وی به انعقاد تفاهم‌نامه تبادل گردشگر از جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی میان کشورهای ایران و روسیه خبرداد و گفت که این تفاهم‌نامه میان هیات عامل این دو کشور بسته شده که در این خصوص ویزا و روادید اقامتی برای گردشگران به‌راحتی واگذار شود.

رفیعی همچنین در خصوص تسهیلات موردنیاز گردشگران در بخش صدور ویزا و ایجاد امکانات اقامتی برای گردشگران خارجی گفت: 

با افزایش اعتبار ویزای فرودگاهی از ۱۵ روز به سه ماه، شاهد حضور بیشتر گردشگران از طریق حمل و نقل هوایی باشیم.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان تهران تصریح کرد که همکاری‌هایی میان فرودگاه امام خمینی(ره)، وزارت امور خارجه و سازمان میراث فرهنگی انجام‌شده که امیدواریم صدور ویزای گردشگران خارجی به کشورمان با سرعت بیشتری انجام شود.

امنیت کافی برای گردشگران خارجی فراهم‌شده است

رفیعی گفت:

در کمیته شورای امنیت ملی و با همکاری دستگاه‌های امنیتی و انتظامی امینت و تردد کافی برای حضور گردشگران در پایتخت فراهم شده است.

به گفته وی در آینده‌ای نه‌چندان دور کلانتری ویژه گردشگران خارجی تشکیل خواهد شد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان تهران همچنین لغو پروازهایی به مقصد ترکیه اشاره کرد و افزود که به دلیل وقایع اخیر این کشور و تا عادی شدن شرایط اقامتی هرگونه سفر به ترکیه لغو شده و دفاتر مسافرتی باید به‌صورت کامل پول دریافتی از مسافران را بازگردانند.

وی گفت که در این خصوص هفته آینده نشست‌های فوق‌العاده‌ای با مسئولان وزارت امور خارجه برگزار خواهیم کرد.

مطالب مرتبط:

منبع ایرنا

دیدگاه