مقالات مرتبط با کلات نادری

کلات در یک نگاه

نویسنده : فاطمه محمدی

کلات شهری در شمال استان خراسان رضوی است که به نام آن بانام نادرشاه افشار گره‌خورده است. این شهر زیبا و تاریخی در فاصله ۱۴۵ کیلومتری مشهد قرار دارد.

عمارت خورشید؛ جواهری در میان کوه‌ های بلند

نویسنده : پریسا مرتضوی

عمارت خورشید یا کاخ کلات بنایی است که بسیاری معتقدند محل امن اختفای جواهرات نادرشاه از جمله کوه نور و دریای نور بوده است، بنایی نیمه‌تمام در میانۀ شهر کلات.با این عمارت زیبا آشنا شوید.

آبشار ارتکند ؛ خراسان رضوی

نویسنده : نرگس صالح نژاد

آبشار ارتکند در منطقه نوکلات از مکان‌هایی‌ است که هیچ طبیعت‌گردی نمی‌‌تواند از آن بگذرد. در فصل گرم طبیعت‌گردان در جستجوی مکان‌هایی خاص برای گشت و گذار هستند و این آبشار یکی از بهترین گزینه‌ها است.

پلکان نادری؛ یادگاری از پادشاه بزرگ ایرانی در کوه های الله اکبر

نویسنده : نرگس صالح نژاد

نادرشاه افشار، یکی از بزرگ‌ترین پادشاهان ایران، مقر خود را در دل کوه‌های الله اکبر برقرار کرده بود و برای اینکه بتواند راحت این مسیر صعب‌العبور را طی کند دستور به ساخت جاده‌ای در روی کوه را داد که امروز به هزار پله نادری معروف است.

با زیباترین آبشارهای خراسان آشنا شوید

نویسنده : زهرا صالح نژاد

آبشارها از جمله چشم‌نوازترین مناظر طبیعت هستند که طرفدارن خاص خود را دارند. بسیاری از مردم محو تماشای ریزش آن حجم عظیم آب از ارتفاع زیادی می‌شوند و ناخودآگاه ساعت‌های فراوانی را به تماشای این پدیده‌های زیبای طبیعی می‌گذرانند. با کجارو همراه باشید.

کلات و درگز موزه‌ای در میان طبیعت ناب خراسان

نویسنده : زهره صمیمی

دو شهر کلات و درگز از شهر‌های خراسان رضوی هستند و دارای ویژگی‌‌های خاص و طبیعت منحصر به فردی هستند. با کجارو همراه شوید تا از این دو شهر بیشتر بدانید.

مسافران پرسش‌های خود را مطرح کرده‌اند و دیگر کاربران ما به آن‌ها پاسخ داده‌اند.

  • کاراکتر باقی مانده
  • delete
    طرح پرسش