کاهش تعداد پروازها در تعطیلات ۵ روزه مردادماه

پوریا  محمدی پیوند
یکشنبه، ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۵
کاهش تعداد پروازها در تعطیلات ۵ روزه مردادماه

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از تقلیل تعداد سفرهای هوایی تا یک‌سوم بنا بر دستورالعمل قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

محمدحسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به دستورالعمل ابلاغی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا، از کاهش تردد ناوگان هوایی، ریلی و زمینی به یک‌سوم در مدت پنج روز خبر داد و اعلام کرد که سازمان هواپیمایی کشوری مطابق با قوانین و مقررات، متعهد به اجرای این مصوبه در حوزه حمل‌ونقل هوایی کشور است. وی در این رابطه افزود:

به‌محض ابلاغ این مصوبه به سازمان هواپیمایی کشوری مراتب به شرکت‌های هوایی ابلاغ شد و متعاقب آن تمام پروازهای شرکت‌های هوایی مورد بررسی و بازبینی قرار می گیرد تا تعداد پروازها به یک‌سوم کاهش پیدا کند.

ذیبخش با اشاره به الزام شرکت‌های هواپیمایی برای اطلاع‌رسانی به مسافران و استرداد مبالغ دریافتی بابت بلیط‌ها، تصریح کرد:

با توجه به الزام رعایت پروتکل‌های بهداشتی سفرهای هوایی، همه هواپیماها هم‌اکنون در مسیرهای داخلی از ۶۰ درصد صندلی‌های خود استفاده می‌کنند و این مصوبه ما را ملزم کرده است که برای کاهش سفرها از فردا به‌مدت ۵ روز از یک‌سوم ناوگان هوایی استفاده شود.

گفتنی است که بنا بر مصوبه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا، در پنج روز آینده تمامی اصناف، ادارات و بانک‌ها تعطیل خواهند بود و فقط مشاغل ضروری سطح یک و تعمیرگاه‌ها قادر به تداوم فعالیت خود هستند. بر همین اساس تردد ناوگان مسافری با وسایل نقلیه حمل‌و.نقل عمومی شامل پروازها، قطار، اتوبوس و خودروهای مسافری برون‌شهری به یک ‌سوم کاهش می‌یابد و وزارت راه و شهرسازی اجرای مصوبه را بر عهده خواهد داشت.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما به هر یک از مقصدهای داخلی یا خارجی را دارید، با کمک موتور جست‌وجوی پرواز کجارو می‌توانید به آسانی فهرستی از فروشندگان معتبر را مشاهده و ارزان‌ترین بلیط را خریداری کنید.

مطالب مرتبط:

    منبع کن نیوز
    برچسب‌ها پرواز

    دیدگاه