غار علیصدر بازگشایی شد

پوریا  محمدی پیوند
سه شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۸
غار علیصدر بازگشایی شد

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر از بازگشایی این مجموعه پس از هفت ماه تعطیلی خبر داد. این بازگشایی مطابق با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و با اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی انجام شد.

مهدی مجیدی، مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر اعلام کرد که با موافقت ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا و در سایه رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مجموعه تفریحی و توریستی علیصدر پس از هفت ماه تعطیلی به‌طور رسمی بازگشایی خواهد شد‌. وی در این رابطه اذعان داشت:

این مجموعه در هفت ماه گذشته به‌دلیل مسایل ناشی از شیوع ویروس کرونا تعطیل بود که با پیگیری انجام شده و موافقت ستاد ملی، غار علیصدر از اول تیرماه فعالیت خود را آغاز و آماد پذیرش گردشگران با اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی است.

مجیدی با تایید میزبانی غار علیصدر از مسافران در فصل تابستان، نسبت به رونق گردشگری استان همدان و جبران خسارات ناشی از کرونا به‌واسطه بازگشایی این مجموعه ابراز امیدواری کرد. وی با بیان اینکه میانگین بازدید از غار علیصدر در سال‌های اخیر به ۶۰۰ هزار بازدید در سال می‌رسید، این آمار را دار در سال ۹۹ با کاهشی چشم‌گیر به میزان ۸۰ هزار بازدید ارزیابی کرد و گفت:

در سال ۱۳۹۸ درآمد شرکت علیصدر ۲۲ میلیارد تومان بود که این رقم در سال گذشته به سه میلیارد تومان کاهش یافت که البته مجموعه مدیران و کارکنان این شرکت با تحمل شرایط، زمینه برای بازگشایی و فعالیت مجدد آن را فراهم کردند.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر با اشاره به بازنشستگی ۲۰ درصد از کارکنان شرکت به‌دلیل شرایط سخت اخیر، از ارائه تخفیف ۹۰ درصدی به بازدیدکنندگان غار علیصدر در سال ۹۹ خبر داد. وی با اشاره به اینکه هزینه‌های شرکت علیصدر در سال ۱۳۹۸ حدود ۱۹ میلیارد تومان بود، این هزینه‌ها را در سال ۹۸ به‌رغم کاهش مخارج، ۱۳ میلیارد تومان توصیف کرد که بخش عمده ای از این کاهش از محل اضافه کار و پرداختی به پرسنل تامین شد.

مجیدی با اشاره به استفاده ۱۵۰ نفر از همکاران مجموعه علیصدر از بیمه بیکاری، اذعان داشت:

آژانس مسافرتی علیصدر وابسته به شرکت فعلا تعطیل است و ساختمان آن برای جبران بخشی از هزینه‌ها به یک واحد صنفی اجاره داده شده که با بهبود شرایط اقتصادی، زمینه راه‌اندازی دوباره آژانس مسافرتی مجموعه تفریحی علیصدر را فراهم خواهیم کرد.

گفتنی است که غار علیصدر تنها غار تالابی ایران و بزرگ‌ترین غار آبی جهان در ۷۵ کیلومتری شهر همدان واقع در ارتفاعات ساری قیه نزدیک روستای علی‌صدر شهرستان کبودراهنگ در استان همدان واقع شده‌ است.

مطالب مرتبط:

    منبع ایرنا
    برچسب‌ها غار

    دیدگاه