تورهای ترکیه لغو شد؛ ولی پروازها برقرار است

پوریا  محمدی پیوند
چهار شنبه، ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۲
تورهای ترکیه لغو شد؛ ولی پروازها برقرار است

معاون فرهنگی وزارت کشور ار مصوبه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا مبنی بر لغو فوری تورهای ترکیه و ابلاغ آن به کلیه شرکت‌های گردشگری خبر داد. از طرفی، رئیس‌جمهوری با باز ماندن مرز هوایی با ترکیه موافقت کرده است.

سامانی، معاون فرهنگی و سخنگوی وزارت کشور، با اشاره به نامه وزیر بهداشت مبنی بر لزوم منع ترددها بین دو کشور ایران و ترکیه، از ارجاع این موضوع به کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا خبر داد. وی ضمن اشاره به پایان جمع‌بندی این موضوع پس از تعامل با دستگاه‌های مختلف، در خصوص تصمیم نهایی در مورد اعمال محدودیت‌ها در ترددهای مسافری با کشور ترکیه اذعان داشت:

بر اساس تصمیم ابلاغی از سوی ستاد ملی مدیریت کرونا، مقرر شد وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، لغو تور ترکیه را فوراً به کلیه شرکت‌های گردشگری ابلاغ کند.

وی ضمن اشاره به ارتقای مراقبت‌های بهداشتی در مرزهای زمینی و هوایی با همکاری جمعیت هلال احمر، تصریح کرد:

وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با همکاری وزارت امور خارجه و وزارت راه و شهرسازی نسبت به تعیین مراکز آزمایشگاهی مورد تایید در خارج اقدام و اطلاع‌رسانی لازم در این ارتباط از طریق وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و امور خارجه به شهروندان و شرکتهای هواپیمایی انجام می‌شود تا پس از اطلاع‌رسانی لازم، افراد صرفا با ارائه گواهی سلامت معتبر مورد تایید وارد کشور شوند.

لغو تورهای ترکیه در حالی است که طبق اعلام مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی، مطابق مصوبه ستاد مبارزه با کرونا و دستور وزارت کشور پروازها به این کشور متوقف نخواهد شد.

به‌روزرسانی ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ ساعت ۱۴:۵۹

با وجود اعلام لغو فوری تورهای ترکیه، رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی و رییس هیئت‌مدیره انجمن صنفی دفاتر سفر استان تهران اعلام کرده‌اند که هنوز دستوری در راستای توقف فروش تورهای ترکیه به تشکل‌ها و آژانس‌های گردشگری برای لغو تورهای ترکیه نرسیده است و آژانس‌های مسافرتی کماکان مجاز به فروش تور ترکیه هستند.

به‌روزرسانی ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ ساعت ۱۱:۱۵

با وجود درخواست وزیر بهداشت مبنی بر توقف پروازهای ترکیه و بسته شدن مرز هوایی ترکیه به‌دلیل شیوع شدید کرونا در این کشور، رئیس‌جمهوری پیشنهاد وزیر کشور مبنی بر باز ماندن مرز هوایی با ترکیه را پذیرفت. گفتنی است ارائه تست منفی کرونا در زمان خروج و ورود به ایران برای مسافران الزامی است.

برچسب‌ها تور سفر خارجی

دیدگاه