تمدید محدودیت ۶۰ درصدی پذیرش مسافر در پروازهای داخلی

پوریا  محمدی پیوند
شنبه، ۲۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۳
تمدید محدودیت ۶۰ درصدی پذیرش مسافر در پروازهای داخلی

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از ادامه محدودیت ۶۰ درصدی پذیرش مسافر در پروازهای داخلی و نظارت جدی بر اعمال آن تاکید کرد.

تورج دهقانی زنگنه، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، در پاسخ به مکاتبات شرکت‌های هواپیمایی برای لغو محدویت‌های ۶۰ درصد پذیرش مسافر در پروازهای داخلی، بر اجرای این پروتکل تاکید کرد. وی در این رابطه گفت:

حتی اگر این پروتکل تنها در ایران اجرا شود، تا زمانی که ستاد ملی مقابله با کرونا آن را لغو نکند بر اعمال آن نظارت می‌کنیم.

محدودیت ۶۰ درصدی برای پذیرش مسافر در پروازهای داخلی از ابتدای آبان ماه به تصویب ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا رسید و اجرایی شد‌. این در حالی است که تا به امروز، شرکت‌های هواپیمایی انتقاد‌ بسیاری به پروتکل‌ مذکور ابراز داشته‌اند و با نامه‌نگاری‌های فراوان به وزارت بهداشت و وزارت راه و شهرسازی، خواستار لغو این دستورالعمل شدند. چندی پیش نیز مقصود اسعدی سامانی، رئیس انجمن شرکت‌های هواپیمایی در نامه‌ای به رئیس‌جمهوری، درخواست خود را مبنی بر لغو این محدودیت مطرح کرد.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری ضمن تایید رعایت نشدن محدودیت ۶۰ درصدی برای پدیرش مسافر در هیچ یک از ایرلاین‌ها و عدم توصیه یاتا و ایکائو به این امر، تصریح کرد:

تا زمانی که ستاد ملی مقابله با کرونا یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی لغو این محدودیت را اعلام نکنند، اجرای این پروتکل در همه پروازهای داخلی ادامه خواهد داشت.

دهقانی زنگنه با اشاره به اینکه اعمال چنین محدودیتی می‌تواند فشار اقتصادی مضاعفی بر ایرلاین‌ها وارد کند، اظهار داشت:

در راستای حفظ سلامت مردم تابع متولیان بهداشت و درمان خواهیم بود و همچنان بر اجرای دقیق این پروتکل نظارت خواهیم کرد و اگر در پروازی خلاف آن را مشاهده کنیم مسلما با آن برخورد خواهیم کرد.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما به هر یک از مقصدهای داخلی یا خارجی را دارید، با کمک موتور جست‌وجوی پرواز کجارو می‌توانید به آسانی فهرستی از فروشندگان معتبر را مشاهده و ارزان‌ترین بلیط را خریداری کنید.

منبع تین نیوز
برچسب‌ها پرواز هواپیمایی

دیدگاه