بازگشایی مرزهای ایتالیا از خرداد در پی کاهش شیوع کرونا

صدیقه شجاعی
چهار شنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۰
بازگشایی مرزهای ایتالیا از خرداد در پی کاهش شیوع کرونا

ایتالیا پس از یک دوره‌ی طولانی قرنطینه قصد دارد با کاهش محدودیت‌ها، مرزهای خود را از اواسط خرداد به روی شهروندان اتحادیه اروپا و سپس سایر گردشگران دنیا باز کند.

ایتالیا از سوم مه (۱۴ اردیبهشت) وارد مرحله‌ی دوم مدیریت شیوع کرونا شد و از آن زمان روند بازگشایی‌ها به‌تدریج ادامه دارد. رستوران‌ها، مغازه‌ها، موزه‌ها و سالن‌های ورزشی فعالیت خود را از سر گرفته‌اند و اکنون ایتالیا در یک قدمی بازگشایی مرزهای خود به روی گردشگران بین‌المللی است. پس از آنکه با شروع قرنطینه، کلیه‌ی سفرهای بین‌المللی به حالت تعلیق درآمد، این کشور از تاریخ سوم ژوئن (۱۴ خرداد) مجددا پذیرای گردشگران خواهد بود.

گردشگران برای سفر به ایتالیا نیازی به داشتن گواهی سلامت ندارند و همچنین، هنگام ورود به ایتالیا قرنطینه نمی‌شوند. بر اساس این دستورالعمل جدید که مراحل فاز دوم را به تفصیل شرح داده است، اولین گروه گردشگرانی که می‌توانند وارد ایتالیا شوند، شهروندان اتحادیه‌ی اروپا، منطقه‌ی شنگن، موناکو و سوئیس هستند. اگر همه چیز طبق برنامه پیش رود، گردشگران سایر کشورها می‌توانند از ۱۵ ژوئن (۲۶ خرداد) به ایتالیا سفر کنند.

بازگشایی مرزهای ایتالیا پس از کرونا

در حال حاضر، موزه‌ها، رستوران‌ها و تفرجگاه‌های ساحلی در تلاش هستند تا با اجرای اقدامات ایمنی، شرایطی به وجود آورند که گردشگران در طول تعطیلات خود، فاصله‌ی اجتماعی را رعایت کنند.

هدف کلی کشورهای اتحادیه‌ی اروپا، بازگشایی تقریبا هم‌زمان مرزهایشان است تا به این ترتیب شهروندان‌ بتوانند تا حد امکان، به‌راحتی تردد کنند؛ به‌خصوص بین مناطقی که موارد ابتلا به ویروس کرونا پایین بوده است. آن‌ها امیدوارند تا اواسط ماه ژوئن که مصادف با آغاز فصل تابستان است، شهروندانشان بتوانند بین کشورهای اتحادیه‌ی اروپا سفر کنند.

مطالب مرتبط:

    منبع lonelyplanet

    دیدگاه