بزرگ‌ترین نقاشی دیواری دنیا در پاریس رونمایی شد

صدیقه شجاعی
شنبه، ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
بزرگ‌ترین نقاشی دیواری دنیا در پاریس رونمایی شد

دو هنرمند فرانسوی موفق شدند بزرگ‌ترین نقاشی دیواری دنیا را طی مدت هشت روز در پاریس خلق کنند؛ هرچند که امکان تماشای آن فقط از بالا میسر است.

هنرمندان فرانسوی، الا و پیتر، از بزرگ‌ترین نقاشی خیابانی دنیا در پاریس رونمایی کردند، هرچند که پیداکردن آن دشوار است؛ چراکه آن‌ها اثر خود را در بالای ساختمانی به ابعاد ۲۵ هزار مترمربع به تصویر کشیده‌اند و امکان دیدن آن فقط از بالا میسر است.

این تصویر، چهره‌ی مادربزرگ سال‌خورده‌ای را به‌سمت یک بزرگراه ۶ لاینی نشان می‌دهد که از بالای این ساختمان و وسط نقاشی می‌گذرد، به‌طوری که، سر پیرزن روی محدوده‌ی جداگانه‌ای کشیده شده و کیسه‌ی پلاستیکی قرمز و سفید او در اثر وزش باد، در هوا شناور است.

بزرگ‌ترین نقاشی دیواری دنیا

نقاشی دیواری هنرمندان فرانسوی، به سبک کارتونی زیبا و دیدنی کشیده شده و از رنگ‌های پرچم فرانسه، قرمز و سفید و آبی در آن استفاده شده است. الا و پیتر می‌گویند:

ما این نقاشی را با الهام از مادربزرگ خود کشیدیم که همیشه به چیزهای کوچک زندگی اهمیت می‌داد. در مقایسه با این اثر هنری، خودروها بسیار کوچک و انسان‌ها به اندازه‌ی مورچه هستند. این پیرزن با نگاه به جاده احتمالاً فکر می‌کند که جمعیت زیادی به هر سمت در حرکت هستند و سرعت همه‌چیز بیشتر از حد توان او شده است.

بزرگ‌ترین نقاشی دیواری دنیا

الا و پیتر برای خلق نقاشی دیواری خود، هشت روز زمان صرف کردند و همراه با دوستان و داوطلبان، روزی ۱۲ ساعت برای آن وقت گذاشتند. آن‌ها ابتدا خطوط اصلی را با استفاده از سنگ‌های مغناطیسی کشیدند و بعد به‌سراغ رنگ‌آمیزی بخش‌های مختلف رفتند. الا و پیتر می‌گویند:

ثبت رکورد هیچ اهمیتی برای ما ندارد، ما فقط عاشقِ بازی هستیم. اگر به ما یک تکه کاغذ بدهید، روی آن نقاشی می‌کنیم. اگر سقف بزرگی هم داشته باشیم، باز هم روی آن نقاشی می‌کنیم. پس از پروژه‌ای با این عظمت، احساس خستگی پس از زایمان را داریم، هرچند بسیار خوشحال هستیم.

بزرگ‌ترین نقاشی دیواری دنیا

الا و پیتر پیش از خلق بزرگ‌ترین نقاشی دیواری دنیا، یک نقاشی روی نمای ۴۷ متری سد Le Barrage du Piney در نزدیکی روستای کوچک La Valla en Gier کشیده بودند.

اگر شما هم مشتاق سفر به پاریس و بازدید از این نقاشی دیواری یا سایر جاهای دیدنی پاریس هستید، می‌توانید به کمک کجارو قیمت تور پاریس آژانس‌های مسافرتی مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید و تور موردنظرتان را با پایین‌ترین قیمت از آژانس‌های همکار کجارو بخرید.

منبع lonelyplanet

دیدگاه