راه‌اندازی قطارهای مسافری از تهران به آنکارا و وان

سعیده خلیلی‌صفا
یکشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۰
راه‌اندازی قطارهای مسافری از تهران به آنکارا و وان

مدیرعامل شرکت راه‌آهن از راه‌اندازی یک قطار مسافری از تهران به شهر آنکارا و یک قطار مسافری از تهران به شهر وان در ترکیه و برعکس از اول تیرماه خبر داد.

سعید رسولی، مدیرعامل شرکت راه‌آهن، در رابطه با راه‌اندازی قطار مسافری از مبدا تهران به شهرهای آنکارا و وان ترکیه اظهار داشت:

از اول تیرماه هفته‌ای یک قطار مسافری از تهران به شهر آنکارا و یک قطار مسافری از تهران به شهر وان در ترکیه و بالعکس برقرار خواهد شد.

مدیرعامل شرکت راه آهن یادآور شد که در سفر اخیر هیئت ایرانی به ترکیه همچنین مقرر شد یک قطار گردشگری در هر هفته از ترکیه به ایران بیاید و از ایران نیز یک قطار گردشگری به ترکیه برود که هنوز نهایی نشده و قرار است وزارت گردشگری ترکیه آن را بررسی و نهایی کند.

رسولی افزود:

بلیط قطارهای مسافری از ۱۵ خرداد، ۲۲ درصد افزایش می‌یابد و پیش فروش آن‌ها از ۶ مرداد آغاز خواهد شد.

به گفته معاون وزیر راه، راه آهن خواهان افزایش بلیط قطار نیست، اما هزینه‌های تحمیلی بر شرکت‌های ریلی بیشتر است. وی یادآور شد:

قیمت بلیط قطار مسافری تهران آنکارا ۴۳ یورو و به‌صورت ترکیبی خواهد بود و مسافران قطار را در مرز ایران و ترکیه تعویض کرده و پس از رسیدن به ایستگاه دریاچه وان، بقیه مسیر را با شناورهای مسافری طی می‌کنند.

مدیرعامل راه آهن تأکید کرد:

نرخ بلیط قطار مسافری تهران- وان نیز ۲۰ یورو تعیین شده و مسافران این مسیر را در ۲۰ ساعت طی می‌کنند؛ این در حالی است که تهران آنکارا با قطار مسافری در ۶۰ ساعت طی خواهد شد.

دیدگاه