چطور بفهمیم که یک مسافر مزاحم و آزاردهنده هستیم؟

چطور بفهمیم که یک مسافر مزاحم و آزاردهنده هستیم؟

حمیده کریمی
| دوشنبه, ۱۸ آذر ۹۸ ساعت ۱۸:۰۰

حتما برایتان پیش آمده که در طول سفر از رفتار دیگر مسافران آزار دیده‌اید و باعث رنجش‌تان شده است. کدام رفتار مسافران، بیشتر از همه باعث آزار دیدن شما می‌شود؟

هر مسافری یکی دو عادت آزاردهنده دارد دارد. ممکن است این عادت حرکت به‌سمت گیت قبل از اینکه نوبت‌تان برسد باشد یا پریدن در راهرو هواپیما برای اینکه اولین نفری باشید که کیفش را از محفظه‌های بالای صندلی‌ها برمی‌دارد. ولی این عادت‌هایی که داریم چقدر می‌تواند برای دیگران آزاردهنده باشد؟ به نظر شما کدام رفتار مسافران، بیشتر از همه برای دیگران آزاردهنده است؟ نظرات خود را با سایر همراهان کجارو در میان بگذارید.

مسافران آزاردهنده

به موبایل‌تان اعتیاد دارید؟ بیش از آنچه که فکر کنید برای دیگران می‌توانید آزاردهنده باشید

برای پی بردن به این نکته که چه رفتارهایی از طرف مسافران باعث رنجش دیگران می‌شود، یک نمایندگی سفر آنلاین به نام Agoda تحقیقی روی ۱۰۴۰۰ نفر از کشورهای مختلف دنیا انجام داده است. این افراد کسانی هستند که حداقل یک بار در سال گذشته به سفر رفته‌اند و از آن‌ها در مورد عادت‌ها و رفتارهایی که موجب رنجش و آزارشان شده سوال پرسیده شده است. پاسخ‌ها کمی با توجه به مکان، متغیر بوده‌اند؛ ولی در مجموع عنوان آزاردهنده‌ترین رفتار به بلند صحبت کردن در فضاهای عمومی تعلق گرفته است.

مسافران آزاردهنده

مراقب سلفی استیک خود باشید. ۲۱ درصد از شرکت‌کنندگان در این تحقیق در سطح دنیا اعلام کرده‌اند که این یک عادت آزاردهنده از طرف مسافران است

۵۷ درصد از پاسخ‌دهندگان به این نظرسنجی‌ها اعلام کرده‌اند که مسافران پر سر و صدا بزرگ‌ترین عامل رنجش و آزار دیگران هستند. بعد از آن با ۴۷ درصد مسافرانی قرار می‌گیرند که دیوایس‌های خود را کنار نمی‌گذارند و ۴۶ درصد کسانی که تفاوت‌های فرهنگی را درک نمی‌کنند. در رده‌های بعدی ۵ رفتار و عامل آزاردهنده از طرف مسافران، گروه‌های بزرگ توریستی با ۳۶ درصد و سلفی‌بگیرها با ۲۱ درصد قرار دارند.

البته این آمار از مقصدی به مقصدی دیگر، داستان متفاوتی دارد. سنگاپوری‌ها، فیلیپینی‌ها و مالزیایی‌ها در مورد حساسیت به تفاوت‌های فرهنگی بومی دو برابر ناامیدکننده‌تر از مسافران چینی و تایلندی هستند. در حالی که فقط ۵۴ درصد از بریتانیایی‌ها و ۴۱ درصد از آمریکایی‌ها با آن مشکل دارند. در عین حال فقط ۱۲ درصد از مسافران چینی به خاطر سلفی‌بگیرها دچار رنجش می‌شوند ولی تقریبا نزدیک به یک سوم استرالیایی‌ها نمی‌توانند آن را تحمل کنند.

مسافران آزاردهنده

گروه‌های بزرگ توریستی جزو پنج رنجش برتر مسافران در طول سفر است

وقت گذراندن زیاد در موبایل یکی دیگر از آزادهنده‌ترین رفتارهای مسافران است. فرقی نمی‌کند که تنها سفر کنید یا با دیگران، در هر صورت تفاوتی ایجاد نمی‌کند. مسافران تنها، ۱۵ درصد بیشتر از کسانی که با دیگران سفر می‌کنند، وقت خود را در دیوایس‌های مختلف می‌گذرانند. مدت زمان استفاده از دیوایس‌ها برای مسافران تنها میانگین روزی ۲ ساعت، برای کسانی که با دوستان خود سفر می‌کنند روزی ۱۰۰ دقیقه و برای کسانی که با خانواده سفر می‌کنند روزی ۸۶ دقیقه است. مگر اینکه آمریکایی باشند. در این صورت، آمار برعکس می‌شود. آمریکایی‌ها به‌طور میانگین وقتی همراه با دوستان خود هستند وقت بیشتری را با موبایل خود می‌گذرانند ولی وقتی تنها سفر می‌کنند کمتر از آن استفاده می‌کنند. میانگین زمان استفاده از دیوایس‌ها توسط آمریکایی‌ها در سفرهای دوستانه و سفرهای تنهایی به‌ترتیب ۶۲ دقیقه و ۸۶ دقیقه است.

برای دیدن جزییات بیشتر و اطلاعات کامل در مورد این تحقیق به سایت agoda.com مراجعه کنید.

منبع lonelyplanet

دیدگاه  

    تبلیغات