تربت حیدریه، میزبان تورهای گردشگری مزارع زعفران

طیبه فلاحتی
شنبه، ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۵
 تربت حیدریه، میزبان تورهای گردشگری مزارع زعفران

در مهر و آبان ماه امسال تورهای گردشگری مزارع زعفران در تربت حیدریه برگزار خواهد ‌شد.

علی محمدی، رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه، گفت بازدید از مزارع تربت حیدریه برای تورهای گردشگری داخلی و خارجی در مهر و آبان سال جاری اجرا می‌شود.

علی محمدی گفت:

تربت حیدریه با توجه به وسعت زیاد مزارع زیرکشت محصول زعفران و حجم بالای تولید، به دیار طلای سرخ شهرت داشته و ۱۴ تور گردشگری داخلی و خارجی برای بازدید از مزارع زعفران تربت حیدریه در قالب گردشگری زعفران در مهر و آبان ماه سال جاری در همین راستا و در جهت استفاده از این جاذبه برگزار می‌شود.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد که این گردشگران از بزرگترین بازار گل کشور و پژوهشکده زعفران و مراحل فرآوری آن نیز علاوه بر بازدید از مزارع زعفران و مراحل جمع کردن و پاک کردن گل‌ها، بازدید و با چگونگی تهیه دمنوش‌های زعفرانی آشنا می‌شوند.

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه افزود:

در برنامه تورهای گردشگری بازدید از سایر جاذبه‌های تاریخی و گردشگری، کارگاه‌های صنایع دستی و اقامت گاههای بوم‌گردی نیز است.

به گفته وی با کمک و مشارکت شورا، هیئت امنا و مردم روستا مرمت حسینیه تاریخی روستای برس آغاز شده است و مردم مشارکت ۲۰۰ میلیون ریالی برای مرمت این حسینیه تاریخی داشته‌اند که عملیات مرمت این بنا شامل تعویض چوب‌های فرسوده، سبک‌سازی پشت بام، استحکام بخشی دیوارها و کاهگل بدنه‌ها خواهد بود.

تربت حیدریه دارای ۵۰ اثرتاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی و ۲۵۰ جاذبه تاریخی و گردشگری است.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها تور

    دیدگاه