تور مجازی: آمستردام، هلند

سارا کرایی | یکشنبه, ۲۷ تیر ۹۵ ساعت ۲۲:۱۵

مهم نیست در چه فصلی از سال مهمان آمستردام هستید، در این شهر همیشه کاری یا چیزی هیجان‌انگیز برای انجام دادن یا دیدن هست. در ادامه‌ی مطلب تصاویر زیبایی از این شهر را می‌بینیم.

آمستردام یکی از مهم‌ترین شهرهای کوچک دنیاست که در قرن ۱۷ میلادی مرکز اقتصادی اروپا بوده است. از کانال‌های آن گرفته تا موزه‌هایی که شهرت جهانی دارند و زیبایی‌های خود شهر، همه و همه‌ی این‌ها آمستردام را به یکی از عاشقانه‌ترین و زیباترین شهرهای اروپا بدل کرده است.

شهری که تمام ویژگی‌های شهرهای بزرگ را دارد: فرهنگ غنی، شب‌های پرشوروهیجان، رستوران‌های بین‌المللی و شبکه‌ی حمل‌ونقل مناسب؛ اما هیچ کدام از این‌ها نتوانسته آرامش شهر را برهم بزند و حتی به خاطر کانال‌های متعددی که وجود دارد ترافیک شهر نیز بسیار سبک است. در این شهر هیچ‌وقت شما از مقصد دور نیستید و با یک دوچرخه هم کارتان راه می‌افتد.

آمستردام

آمستردام

آمستردام

بزرگ‌ترین شهر هلند، آمستردام، جمعیتی بالغ بر ۸۲۰۰۰۰ نفر دارد و سالانه میزبان ۳/۵ میلیون گردشگر است. گرم‌ترین ماه‌های سال در این شهر از ژوئن تا آگوست است و دمای هوا بین ۲۱ تا ۲۶ درجه است و به ندرت هوا گرم‌تر از این میزان می‌شود. 

آمستردام

موزه‌ها اولین جاذبه‌های گردشگری شهر به حساب می‌آیند. حتما نام موزه‌هایی همچون ریکس‌میوزیم، ون‌گوک و اشتدلیک به گوش‌تان خورده است، اما این‌ها تنها تعداد اندکی از موزه‌های آمستردام‌ هستند. در واقع، این شهر کوچک بیش از ۷۰ موزه دارد که سالانه میزبان میلیون‌ها گردشگر است.

آمستردام

با تاریک شدن هوا، به یک‌باره شور و هیجان عجیبی خیابان‌ها و میدان‌های شهر را فرا می‌گیرد. هر آنچه در پس میدان دام (Dam square) قرار دارد، منطقه‌ی ردلایت (Red  Light District) گفته می‌شود که اغلب شاهد حضور دسته‌هایی زیادی از گردشگران است. رستوران‌ها و کافه‌های آن حوالی همیشه شلوغ هستند و جا برای سوزن انداختن نیست.

آمستردام

در نزدیکی میدان لیدسپلین (Leidseplein)، سالن تئاتر (Stadsschouwburg)، کافه‌، رستوران‌ها و سینماهای بسیاری وجود دارند. تئاتر لیدو و مراکز فرهنگ و موسیقی معروفی همچون شوگر فکتوری، پارادیسو، ملکوگ با برنامه‌های موسیقی متنوع راک، پاپ، رپ و موسیقی بین‌المللی و گروه‌های موسیقی معروف را نیز می‌توانید در همان نزدیکی پیدا کنید.

آمستردام

اگر به آمستردام می روید و زمان زیادی ندارید اول از همه قایق‌سورای در کانال را در برنامه‌ی خود بگذارید تا یک نگاه کلی به شهر انداخته باشید. 

آمستردام

میدان دام قلب شهر آمستردام و مهم‌ترین جاذبه‌ی این شهر است. شاید شاهد مکان‌های بسیار زیباتری در آمستردام باشید؛ اما به‌عنوان مکانی تاریخی بسیار جذاب است و بدون شک ارزش دیدن دارد. در طی سالیان دراز، این میدان وقایع تاریخی بسیاری را به چشم خود دیده است. 

آمستردام

بدون بازدید از حداقل یک آسیاب‌، سفر شما به هلند چیزی کم دارد. باورکنید یا نه، ۸ آسیاب بسیار زیبا و مسحورکننده تنها در قلب شهر آمستردام وجود دارد. به خاطر کانال‌های متعددش این شهر را "ونیز شمال" می‌نامند. بنابراین، نمی‌توان به آمستردام رفت و قایق‌سواری نکرد. روزها، قایق‌سواری در کانال هم جذاب است و هم آرامش‌بخش و شب‌ها با خانه‌ها و پل‌های زیبا و چراغانی شده، مسحورکننده است و عاشقانه. پرینسگراچت (Prinsengracht)، هرگراچت (Herengracht)، کیزگراچت (Keizersgracht) و سینگل (Singel)، چهار مورد از معروف‌ترین کانال‌های آمستردام‌ هستند. البته، کانال‌های کوچک بسیاری در منطقه‌ی جوردان قرار دارد.

تصویر پانوراما

برای دیدن تورهای مجازی خاص دنیا صفحه آن را در کجارو دنبال کنید.

منبع amsterdam

دیدگاه